Staļina uzvaras svinēšana + viltus kampaņas pret NATO

Sākas gadskārtēja puķu likšana pie pieminekļiem 9.maija aktivitāšu gaismā. Mums šis datums saistās ar nākamās okupācijas sākumu un nekāda mērā nevelk uz svinēšanu. Taču sovjetistiem ir citādi. To ko Staļins neiemācīja, panāca Putins. 

Padomju Savienības laikā 9.maija puķnesība pie varoņu pieminekļiem nebija aktīva. Vienu brīdi šī diena tika ieviesta kā svinama dienā un vairums tautas šajā dienā rakņājās savos dārziņos, nevis skrēja pie pieminekļiem ar ziediem. Putins visu izmanīja. Tobrīd „Padomija“ jau gulēja gruvešos, bet Vova jutās spara pilns, lai to atkarotu no jauna. Šim nolūkam bija nepieciešams kara kults.  Tāpēc ieviesa jauna patriotisma tradīcijas tieši šajā dienā, izdomāja krieviem gājienus ar tuvinieku bildēm un sarīkoja pompozus svētkus pie otrā pasaules kara kritušo sarkanarmijnieku pieminekļiem.

Šāds svētku svinēšana rituāls ir vairāk krievu impērisma propagandas akcija, nevis normāla kritušo atcerēšanās.  Šī iemesla dēļ nespēju just līdzi visiem tiem, kas 9.maijā joņo pie pieminekļiem un liek tur puķes. Nav viņi atbrīvojuši manu zemi, nav glābuši manus vecāku vai manu valsti. Nav atbrīvojuši pasauli no vācu nacisma. To paveica sabiedrotie kopā, nevis viena pati sarkanarmija. Tāpēc šajā dienā līdzās krievu karavīru monumentiem būtu jābūt arī sabiedroto armijas kritušo piemiņas vietām, ja reiz runājam par  atbrīvošanu no vācu nacisma. Diemžēl krievu nacisms, kas tiek lietots tagad Ukrainas kara situācija, ir tik pat pretīgs kā kādreizējais vācu. Godināt tos nevajag. 

Pagājuši 78 gadi kopš Vācijas sakāves un Latvijas pakļaušanas Staļina varai. 

Tie ukraiņi, kas šajā dienā par katru cenu grib likt puķes pie padomju karavīru pieminekļiem Berlīnē, mani neuzrunā. „Tā kā nav neviena ukraiņu pieminekļa, tad es lieku savas 9.maija puķes šeit“, – skaidro medijiem Vācijā dzīvojošā ukrainiete Zoja Saina, kura liek ziedus pie Sarkano armiju godinoša monumenta. Pušķī ir zili – dzelteni ziedi. Jābrīnās, ka viņai šī procedūra tomēr tik svarīga. 

Lai izvairītos no konfliktiem, Berlīnē esot aizliegts izmantot Krievijas karogu šajos svētkos. Proti – ceremonijās vakar un šodien. Vispār jau Berlīnes policija esot bijusi gatava aizliegt arī Ukrainas karogu. Taču pēdējā brīdī aizliegums ticis atcelts. Starp citu, pirms gada bija aizliegts izmantot 9.maijā gan krievu gan ukraiņu karogus. Šo savādo vācu lēmumu pēc tam apstrīdēja un laikam šodien Berlīnes policija beidzot ir sapratusi kurš ir uzbrucējs. Taču neliekas mierā un nav īsti skaidrs vai šodien krievi varēs vai nevarēs vicināties ar saviem karogiem tā kā viņi to dara, piemēram, Frankfurtē. 

Ukraiņi šajās dienās tiek brīdināti, kas krievi var pastiprināt savus uzbrukumus. Vakar (24 stundu laikā) Ukrainā tika intensīvi apšaudītas 120 apdzīvotas vietas. Trīs cilvēki gājuši bojā un vairāki desmiti ievainoto. (DN)

Kijivai uzbruka 30 Irānas droni. Šis ir bijis pēdējā laika lielākais uzbrukums Ukrainas galvaspilsētai. (Interfax) Jāprognozē, ka tā saucamajā „Uzvaras dienā“ Putins īpaši forsēs uzbrukumus Ukrainai. (Kyiv Post)

Pēdējo dienu laikā ļoti asiņaini ir krievu uzbrukumi Hersonai un Odesai. Vakar Hersonā smagi ievainots kāds 9 gadus vecs zēns. 

Zināms, ka Bahmuta Prigožinam bija jāiekaro līdz 9.maijam. Pagaidām tas nav izdevies. 

Pirmdien Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis pārdēvēja „Uzvaras dienu“ par „Eiropas dienu“,  pārceļot to uz 8.maiju. Tieši 8. maijā tika (nevis 9.maijā) tika parakstīta Vācijas kapitulācija 1945.gadā. Staļins noorganizēja pats sev savu uzvaras dienu un šajā iespaidā to krievi svin joprojām.

Ieročus un munīciju Prigožinam esot piešķīris ģenerālis Sergejs Surovikins, kurš joprojām esot vadošais Bahmutas cīņu stratēģis. ISW ziņo, ka uz Bahmutu esot nogādāti arī Kadirova spēki.  

Krievija pastiprinājusi savu klātbūtni Kirgīzijā. Tas noticis pēc abu valsts vadītāju tikšanās. Formāli abas valstis saista militārais līgums CSTO, taču tagad šī sadarbība tiek paplašināta. Starp citu Kirgizistānas prezidents, Sadirs Japarovs piedalīsies šodien 9.maija svinībās Maskavā. 

Publiskotie Pentagona dokumenti rāda, ka krievi plānojuši sarīkot viltus protesta demonstrācijas vairākās Eiropas valstis pret NATO klātbūtni. To mērķis – sagraut Eiropas valstu vienotību un radīt priekšstatu, ka NATO spēkus visur “parastā tauta ienīst“. (TT)   

Attēlā Zaporižja (SvD)

Leave a Reply