Melno motociklistu diskotēka Ventspils naktī. Saule štokos.

2012. gada 20. jūlijā

Gandrīz kā Ventspilī, šonedēļ.
Gandrīz kā Ventspilī, šonedēļ.

Esmu Ventspilī, jo šeit visu nedēļu nelīst.

Līdz šim viss bija lieliski.

Skroderkrogs – kā patīkams atklājums.

Saule un labais vējš no dienvidrietumiem.

Mainīgs mākoņu daudzums.

🙂

Taču tagad, šovakar esmu spiesta klausīties mazbaudāmu diskotekas mūziku, kuru dārdina tepat netālu –  kempinga motociklistu saietā.  Sajūta it kā viņi spēlētu un ņemtos tepat blakus pagalmā.

Nenormāli skaļi. Piebrēc visu pilsētu. Nakts tumsā.

Melnos motociklus ievēroju jau vakardien, Skroderkrogā. Pikti tipāži, nodurtiem skatieniem ar nolietotiem planšetdatoriem uz galda, līdzās tējas glāzei.

Tagad skaņa laužas pāri pilsētai un visiem piespiedu kārtā jāpiedalās motocilistu pasākumā. Vismaz ar varu jānoklausās viņu diskotekā.

Tikko motociklu diskotēkā ”palaida” vecu Roxette ierakstu. Būs jāpiezvana Peram Geslem uz Zviedriju un jāpasaka, ka viņa vecais ieraksts man traucēt gulēt Ventspilī.

 • Ko varu līdzēt? – viņš jautās.

Nu, protams, ka neko. Tavus ierakstus var drillēt ikviens, kas to vēlās un traucēt citiem naktsmieru uz nebēdu.

Rīt plosīšanās pa nakti un pa dienu šeit turpināsies. Ventspils mājas lapa sola, ka  būšot motociklistu parāde un konkursi + ”meiteņu priekšnesumi” .

 • Kukū! – tikko sāka klaigāt motociklistu diskžokejs ap 23.49 naktī. Apdzīvotā vietā, ar skaļruni.

Tagad kaut ko muld par Liepāju un vēl par ”jaunības atcerēšanos” , ” ļoti brīnišķīgi” un es tikai domāju par vienu – kā viņam aizbāzt muti.

Kā jūs domājat?

Kā mēs varētu šovakar aizbāzt muti brēcējam no Ventspils kempinga?

Vai kāds zina kur Ventspilī var nopirkt ausu korķus, jo rītvakar ies vēl dramatiskāk un koncertēs ”Jumprava” . Es laikam emigrēšu.

Tikmēr pa dienu viss notiek.

Saule ir pienākumu augstumos un visu nedēļu Ventspilī nelīst.

Ne piles.

Ir silts un saulains.

Dieva vaigs ir pagriezts uz šo pusi. Vismaz pa dienu….

Ceru, ka Kurland Bike Meet  2012 nekas neizdosies….vismaz manas simpātijas pret viņiem nakts trokšņu dēļ ir izsmeltas, un tas ir daudz.

🙂

Oj, beidzot sāka līt.

Ceru, ka tas viņiem traucēs un klaigātāji apklusīs.

Cerams….

Ventspils jūrmala. 20.jūlijs, 2012.
Ventspils jūrmala. 20.jūlijs, 2012.

8 comments


 1. Ar močiem viss ok, pašai tēvs savulaik iedāvinâja moci.

  Taču iebildumi ir pret nejēdzīgu trokšñošanu naktī, jo izgulēties nevarēja, nedz sportisti nedz mēs. Policija pat 01.30 atzina, ka ir bezpēcīgi apklusinât šo diskoteku.
  Pat Ventspils pašvaldības policija baidījās klusināt šos likumpārkāpējus, kas faktiski drīkstēja trokšñot līdz plkst. 01. Taču błaustījās vēl ilgi.

  Moči nav vainīgi.
  Atbildīgi ir pasākuma rīkotāji, kuriem vajadzēja izvēlēties citu vietu tusiñam. Basketbolisti nevarēja izgulēties pirms trenińa vai mača, nojuka mans šīrīta krosiñš gar jūru.
  Vietējie man saka, ka visi te baidās sūdzēties policijai, jo tas esot A.L. pasākums.


 2. šāda situācija, kad pašvaldības policija nevar nodrošināt naktsmieru, ir pateicoties īpatnējai likumdošanai Latvijā, kas nosaka, ka pieļaujamie trokšņa robežlielumi nav attiecināmi uz publiskiem pasākumiem, kuri ir saskaņoti ar vietējo pašvaldību. (MK noteikumi Nr.597 “Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība” punkts 2.4).
  Manuprāt, šāda atrunai bija jābūt apvienotai tik un tā ar noteiktu pieļaujamu trokšņa līmeni nakts laikā, jo cilvēkiem ir tiesības uz atpūtu.
  Man nav zināma citu valstu prakse un cien. Sandra varētu paveikt labu un noderīgu darbu, ja izpētītu Zviedrijas vai kādas citas skandināvu valsts likumdošanu vides akustikā.


  • Skandināvijā ir aizliegti publiski decibeli pēc 23.00.
   Tas ir normāli. Pēc vienpadsmitiem nekur trokšñot nedrīkst. Naktsklubi ñemas pagrabos. Es nekad tur neesmu piedzīvojusi tãdu ignoranci pret iedzīvotājiem kā vakarnakt šeit Ventspilī.

   Pat Makartnijam un Springstīnam izrāva štepsełus no kontaktiem, kad nesen Anglijā koncerts pārsniedza oficiāli atłauto laiku. Jā, šie noteikumi saistās ar cilvēktiesību respektēšanu, jo ir profesijas, kuru veicējiem jāizgułas un tieši tāpat ir visur sirdzēji, bērni, sportisti, kuriem ritdien svarīgs starts.

   Pašvaldība nedrīkst noteikt manu gulētiešanas laiku. Tas ir barbarisms. Provinciāls barbarisms – ignorēt līdzpilsoñus.

Leave a Reply