Apmānītos bulgārus evakuē no Zviedrijas ar autobusiem

2012. gada 25. jūlijs
Bulgāru ogu lasītājus evakuē no Stokholmas. SR
Bulgāru ogu lasītājus evakuē no Stokholmas. SR

Šodien karstākā ziņa zviedru medijos:  vairāki simti bulgāru viesstrādnieku, kas bija ieradušies lasīt mežos ogas, beidzot tiks atpakaļ uz mājām. Zviedru pašvaldības ir spiestas maksāt no savas kabatas par neaicināto viesu atgriešanu atpakaļ dzimtenē.

Pašlaik vairāki simti bulgāru viesstrādnieku drūzmējas parkā pie Bulgārijas vēstniecības Stokholmā, pieprasot palīdzību. Dzimtene pagaidām nav gatava viņiem palīdzēt. Tāpēc zviedriem nav izejas – jānoīrē autobusi un jāsamaksā par ieceļotāju nosūtīšu atpakaļ uz dzimteni.

Visi, kas jūlijā bija ieradušies no Bulgārijas Zviedrijā, lai nopelnītu ar melleņu lasīšanu zviedru ziemeļu mežos, ir zaudējuši savas lielas peļņas cerības. Ogu nav un nevienam šie viesstrādnieki nav vajadzīgi.

Traģiski, ka šiem cilvēkiem nepietiek naudas atpakaļceļam uz Bulgāriju un viņi jau nedēļām klīst pa Zviedrijas ziemeļu reģioniem, lai sameklētu sev ” vismaz kādu darbu”.

Bulgārijā bezdarba līmenis esot nepiedodami augsts. Ar melleņu lasīšanu Zviedrijā šie ļaudis bija cerējuši nopelnīt. Tagad visas cerības ir vējā un lielākā problēma kā iegūt naudu, lai atgrieztos atpakaļ mājās.

Pašlaik pie vēstniecības jau sapulcējušies vairāki simti bulgāru. Visi tur arī nakšņo – Stokholmas centrā, parkā uz soliņa un vēstniecība viņiem piešķirt maltītei 2 sviestmaizes dienā.

Notiekošais ir liela traģēdija, jo liecina, ka cilvēki ir gatavi doties svešumā, meklēt darbu bez garantijām un iztikas minimuma.

Tikko Bulgārija informēja zviedru medijus, ka Bulgārijas valsts tomēr apmaksāšot pati savu pilsoņu atgriešanos atpakaļ dzimtenē!

Šis paziņojums jau apceļojis zviedru medijus kā sensācija.

Savādi, ka tas notiek tikai tagad, kad ”ūdens jau smeļas mutē”.

–  Pirms mēneša dzimtenē daudzi stāstīja, ka te Zviedrijā varot lieliski nopelnīt ar ogu lasīšanu, taču šie stāsti izrādījās meli. Kad ieradāmies šeit Tierpā, mūs baroja ar 2 sviestmaizēm dienā un lika nakšņot uz grīdas. Apstākļi bija traģiski slikti un peļņas vietā – tukšums , – tā zviedru medijiem sūdzējās Kirils Angelovs un MIha Zaharievs.

–  Izmisumā es gāju no ziemeļiem atpakaļ uz Stokholmu, jo naudas autobusam vai vilcienam man nepietika… – stāsta jauna bulgāriete, kas bija pavadījusi ceļā uz Zviedrijas galvaspilsētu 4 diennaktis, lai sasniegtu savas valsts vēstniecību Stokholmā.

Pašlaik par pārgurušajiem bulgāriem Stokholmā mēģina rūpēties Stokholmas sociālais dienests, taču aprūpējamo jau tagad esot par daudz. Nelaimē nonākušajiem palīdz baznīca (atļauj nakšņot baznīcas telpās) un brīvprātīgie.

Visi gaida uz autobusu karavānu Stokholma – Sofija.

Jau šovakar.

3 comments


  1. Heh.. pie mums Latvijā Kurzemes pusē atkal nav kas lasa ogas! Ogu daudz. Dienā labi lasot varot salasīt līdz 50l melleņu, kuras uzpērk par 1Ls kg… Vajag šos Bulgārus izvest caur LV? Lai nolasa ogas, un tad brauc mājās?


    • Paga, paga, tāpēc, ka ogas ir, tās obligāti un noteikti jānolasa pilnīgi pa tīro? Kā to saprast – “nav kurš lasa ogas”?
      Tad rodas jautājums, ar ko mēs cilvēki atšķiramies no siseņu bara, ja jau pēc mums jāpaliek pāri tikai “nolasītām ogām”.
      Starp citu, vēl pagājušo piektdienu pirtī viens melleņu uzpircējs stāstīja, ka ogas vairs neesot kur nodot, Pūre nespējot pārstrādāt, viņš pats vedot uz Igauniju. “Nolasa ogas” arī mūsējie.

Leave a Reply