Oslo grasās aizliegt automašīnas ar dīzeļdegvielu

Auto korķi Stockholmā
Auto korķi Stokholmā

2015.21.05.

Oslo plānotais aizliegums braukt ar dīzeļdegvielas braucamajiem (intensīvas satiksmes apstākļos) iedvesmojis arī zviedrus. Norvēģijas galvaspilsētā elpojamais gaiss tagad būšot daudz tīrāks un tas ir apskaužami.

Aizliegums stāsies spēkā tad kad gaisa ”mērītāji” būs konstatējuši veselībai kaitīgu piesārņojumu. Tikai tad aizliegums būs spēkā vismaz divas dienas pēc kārtas. Tā uzsver Oslo domes amatpersonas.

Pēc Oslo politisko vadītāju domām šāds solis palīdzēšot astmas slimniekiem, kuriem tagad gaisa piesārņojuma dēļ bieži esot problemātiski iziet uz ielas. Turpmāk šādu problēmu nebūšot.

Tas, ka Oslo dome šo lēmumu ir pieņēmusi vēl nenozīmē, ka to uzreiz var ieviest dzīvē. Vēl šis priekšlikums jāakceptē norvēģu ceļu uzraudzības/satiksmes departamentam (NPRA). Protams, ka zviedrus šis aizliegums ļoti ieinteresējis. Arī viņiem šķiet, ka Stokholmas elpojamais gaiss varētu būt tīrāks un tāpēc aizliegumam braukt ziemā ar radzēm (pa centra ielām) varētu pievienot arī aizliegumu braukt ar dīzeļa automašīnām. Jau rudenī šo jautājumu sāks izskatīt valdība.

Man ir tieši šāda automašīna. Ko nu?

3 comments


  1. Nu nezinu, nezinu, vai nav pārāk vienkāršots vispārinājums, vai citiem vārdiem sakot, darbības imitācija. Būtiski taču ir izplūdes gāzu mērījumi konkrētai automašīnai.


  2. Vakars uz ezera. Vārdam NORVĒĢIJA palikuši daži desmiti gadu. Žēl , ka vārdam LATVIJA mazāk…
    Ir enerģijas avoti, kuri nav saistīti ar naftu, bet tas naftas narkomāniem troļiem nekādi nepalīdz.

Leave a Reply