Krievi tupina bombardēt Ukrainas dienvidus

Mikolajivas bombardēšana turpinās. Vakar (svētdien) krievi bombardēja šo pilsētu divas reizes pēc kārtas, naktī. Vairākas ēkas tika sagrautas un nopostītas (Telegramm).

Vakar krievu uzlidojumā tika nogalināts lielākais ukraiņu labības eksportētājs, uzņēmuma Nibulon īpašnieks Oleksejs Vadaturskis. Uzbrukuma laikā, tika nogalināta arī uzņēmējā sieva. Nibulon specializējās kviešu un kukurūzas eksportam. Uzņēmējam piederēja arī sava transporta flote. 

Vakar noskaidrojās, ka Turcijas vadībā šodien tomēr notiks graudu eksports no Odesas. Vienlaikus Zeļenskis Twitter atzina, ka labības raža šogad ir samazinājusies uz pusi, ja salīdzina ar 2021.gadu. 

Kaujas Ukrainā pašlaik koncentrējušās divās zonās – dienvidos un austrumos. Tāpēc Zeļenskis ir parakstījis pavēli par civilo iedzīvotāju evakuēšanu no Donbasa reģiona. Tajā pašlaik dzīvo ap 200 000 pieaugušo un 50 000 bērnu. Kāpēc? Iespējams, ka ukraiņi gatavojas uzbrukumam, bet vēl nav izslēgts, ka viņi ir gatavi atteikties no šīs krievu iznīcinātās teritorijas (TT). Joakims Pasikivi domā, ka šis ir manevrs. Ukraiņi no savas zemes neatteikšoties.  

Svētdien no rīta ar 50 raķetēm tika apšaudīta ostas pilsēta Nikopole (Reuters).

Ukrainas militārais eksperts Oļegs Ždanovs informējis presi, ka Krievija pašlaik cenšas sapulcināt  ap 25 000 karavīru Hersonas un Mikolajivas zonā. Rodas iespaids, ka ukraiņi nopietni gatavojas pretuzbrukumam. 

Putins vakar Pēterburgā izlielījās, ka krievu flote tikšot apgādāta ar hipersonisku ieroci. Pirms kara sākuma Ukrainā, krievi šo ieroci (Cirkons) izmēģināja manevros Melnajā jūrā. Kā norāda viņi paši, tad tas pārvietojoties ar ātrumu 9800 km/stundā kas nozīmē 9x ātrāk par gaismu. Spējot trāpīt mērķi 1000 km attālumā. Tas esot izmēģināts vairākkārt, arī  28.maijā uz kāda kuģa Barenca jūra un sašāvis mērķi Baltajā jūrā 1000 km attālumā. Putins ir ļoti lepns ar šo ieroci. Skatīsimies vai viņa lepnība attaisnosies. Pirmais kuģis, kas iegūs šo ieroci būšot Admirāļis Gorškovs. 

Svētdien krievu pusē bija vairāki mēģinājumi tēlot upurus. Tika apsūdzēti ukraiņu droni, kas it kā esot Melnās jūras krievu flotes štābam Sevastopolē metuši mīnas. Ukraiņu mediji uzjautrinājās, ka krieviem nepietiekot naudas visur svinēt flotes dienu un tāpēc esot izdomāts šis ukraiņu uzbrukums. Attēli no „notikuma vietas“ demonstrē nedaudz sasita stikla un viss. Nav sagrautu ēku vai nogalinātu cilvēku (Dagens Nyheter).