Krievijas vēstniecības iesaistās propagandas karā

Krievijas vēstniecība Lielbritānijā vēlas, lai Azovstaļ kaujiniekus no Mariopoles (kurus krievi saņēma gūstā) tomēr pakar, nevis nošauj. Ar šo arī šī vēstniecība pieslēdzas aģitācijas kampaņām, kas paredzētas Rietumiem. „Viņi ir pelnījuši pazemojošu nāvi“, – nobeidz savu ziņojumu Krievijas vēstniecība.

Šī ir jau otrā Krievijas vēstniecība, kas sāk izmantot sociālos medijus un mikro blogus, lai izplatītu ārzemēs sev vajadzīgu notikumu interpretāciju par karu Ukrainā. Tā teikt – noskaņotu rietumu cilvēkus sev par labu.

Strīdi par ukraiņu gūstekņu cietuma apšaudi piektdien Olenivkā (Doņeckas zonā) turpinās vakar un šodien. Ukraiņi ziņo ka tie bijuši krievi. Tas tika darīts, lai noslēptu ieslodzīto spīdzināšanu. Krievi apgalvo, ka masu apšaušanu esot veikuši ukraiņi paši, jo Ukrainā neesot atļauts kapitulēt un padoties. Daudzi no 53 nogalinātajiem un 70 smagi ievainotajiem bija tie, kas 82 dienas aizstāvēja Azvstaļ nocietinājumu uzbrukuma laikā Mariopolei. 

Toreiz, kad viņus veda autobusos projām no aplenktās Mariopoles, bija klusa cerība, ka ANO  un Sarkanajam Krustam izdosies paglābt šo varonīgos cilvēkus no elles. Tagad izskatās, ka tā nav noticis. Vakar (sestdien) Krievijas vēstniecība Londonā publicēja Twitter ierakstu. Tajā tika pavēstīts, ka viņi nožēlo to, ka šie karavīri tika nošauti un smagi ievainoti, nevis tika pakļauti nogalināšanai pazemojošākā veidā. Krievijas vēstniecības teksts bija sekojošs: „ Azovstaļa kaujinieki ir pelnījuši nāvessodu. Nāvei jānotiek nevis nošaujot, bet pakarot, jo viņi nav īsti karavīri. Viņi pelnījuši pazemojošu nāvi“ – rakstīja vēstniecība vakar. Tiešām savādi ar kādiem tekstiem diplomāti sākuši nodarboties un ir gatavi tos publiski izplatīt. No diplomātijas tajos gauži maz. Vairāk – bezkaunīga provokācija un ciniska izsmiešana.

ANO pieprasa uzsākt nopietnu uzbrukuma apstākļu izmeklēšanas pētniecību. Ukraina pieprasījusi, lai šajā procesā piedalās arī Sarkanais Krusts. Vienlaikus Kijeva pieprasa nogalināto un ievainoto sarakstu, taču Krievija to nedod (Ukrainas Interfax). 

Rietumu analītiķi nepievienojas Krievijas skaidrojumiem un arī pieprasa neitrālu  izmeklēšanas komisiju šīs masu slepkavības apstākļu noskaidrošanai. 

Vakar turpinājās Mikolajivas dzīvojamo kvartālu apšaude. Nogalināja vienu, ievainoja sešus cilvēkus. Kāda skola Harkivā atkal tika sagrauta (The Guardian). Labi, ka mācības vēl nav sākušās un skolēnu ēkā nebija. Interesanti, ka krievu armija regulāri sagrauj ukraiņu skolas. Viņi jau paguvuši iznīcināt 2200 ukraiņu skolas. 221 no tām nav iespēju atjaunot. Organizācija „Glābiet bērnus“ publicējusi faktu, ka šajos kara mēnešos Ukrainu pametuši 7 miljoni bērnu

Jaunu ieroču kravu ukraiņiem sestdien piegādāja Polija un Norvēģija. Polija – 8 haubices, bet Norvēģija 14 bruņu transportierus. Līdzīgus tiem, kurus norvēģi izmantoja agrāk Afganistānā. Vācija piegādās rudenī 15 tankus Biber, kas būvē tiltus un vēlāk nosūtīs vēl 10 tādus pašus. Būšot arī haubices (9) un pretgaisa aizsardzības sistēma Gepard. Piecas no tām ir jau piegādātas, kopā ar munīciju (60 000).(The Guardian)  

Tikmēr Hersonas atbrīvošanas akcijas turpinās un to rezultātā gājuši bojā ap 100 krievu karavīru (Reuters). Piektdien ukraiņiem izdevās iznīcināt dzelzceļa komunikāciju pār Dņepru. Pašlaik krievi izmanto divus pontona tiltus, taču to iznīcināšana esot tikai laika jautājums. Krievi turpina virzīties uz priekšu arī citos Ukrainas reģionos, taču viņu ātrums ir samazinājies (Pentagons). 

Attēlā – „atbrīvotāji“ jeb krievu karavīri Ukrainā