Hersonas kaujas un alga zaldātiem

Kaujas Hersonā pieprasa no Ukraiņiem panākumus. Viegli nebūs, bet cita ceļa nav. Naktī atkal smagi apšaudīta Mikolajiva. Krievu raķetes sagrāvušas 3 slimnīcas, divas skolas, muzeju un viesnīcu (Le Monde). Nogalināts bērns apšaudē Visonskā. 

Amerikāņi it kā ieteikuši neturpināt uzbrukumus dienvidos (CNN). Paši ukraiņi vēlas atbrīvot šo valsts daļu līdz gadu mijai.  

Krievu karavīri, kas cīnās Ukrainā, nav ilgstoši saņēmuši algas. Tas ietekmē gan viņu cīņas morāli, gan arī motivāciju kaujām. Algas tiek aprēķinātas izejot no pamatalgas un piemaksām. Pēdējais līdz šim slikti darbojies un izraisījis karavīros neapmierinātību. Tā kā karš nav karš, bet „specoperācija“, tad rodas problēmas ar naudas „plūsmu“, kuras laikā karavīru algas „iesprūst“ augstākā komandējošā sastāva maciņos. Tas nozīmē, ka korupcija var palīdzēt sagraut arī patriotismu frontē. Niknumu sēj arī ieroču, munīcijas un pārtikas trūkums tuvu frontes līnijai (Lielbritānijas AM ziņojums). 

Ukraiņu uzbrukumi dienvidos esot metodiska ienaidnieka nokausēšana (ISW). Viņi velkot nost „krievu kokam mizu“ : pamazām, lēnām un sāpīgi. 

IAEA informē ka AES Zaporižjā atkal atslēgta pieeja elektrotīklam. Pašlaik elektrību piegādā ar rezerves sistēmas palīdzību. Aizvakar tika atslēgts arī vēl viens reaktors. AES joprojām apkalpo ukraiņu personāls krievu armijas uzraudzībā.   

Ukraina plāno palīdzēt Vācijai ar elektrību (DPA, Rizau). Tākā Gazprom pārtrauc gāzes piegādes Vācijai, tad elektrības cenas tur prognozē nenormāli augstā līmenī (TT). Nabaga vācieši? 

Ziema tuvojas un okupēto zonu iedzīvotājiem tā būs smaga. Trūks dzeramā ūdens un elektrības. Sliktākajā gadījumā – šie cilvēki var nonākt kauju krustugunīs.

Attēls no DN

Leave a Reply