Ukraiņiem izdodas

Ziņu lentes piegādā informāciju par ukraiņu panākumiem frontē, Hersonas reģionā. Vairākas apdzīvotās vietas atgriezušās Ukrainā. Var redzēt, ka Ukrainai veicas daudz labāk nekā Krievijai (ISW). Te nav runa tikai par uzbrukumiem frotē, bet pat daudz plašākām akcijām – krievu piegādes ceļu un noliktavu iznīcināšanu. Tieši tas mazina krievu kaujas sparu un Putina ordeņi situāciju nemainīs. 

Pašlaik tiek gatavots uzbrukums Nova Kahovkai un pēc tam Hersonai (Kyiv Post). Šie notikumi ir mainījuši kara stāvoki. Tagad ukraiņi vairs neaizstāvas. Viņi uzbrūk.  Arī Donbasa reģionā. Izskatās, ka krievu armijai neizdosies izpildīt Putina pavēli – atgūt visu Donbasu līdz 15.septembrim. Nesanāks arī plānotais referendums par pievienošanos Krievijai. Kremlis visiem spēkiem cenšas piegādāt sabiedrībai melīgu informāciju un noliegt patiesību par notikumiem Ukrainas frontē. Piemēram, Kirils Stremusovs kādā propagandas filmā apgalvo, ka Hersona nekad neatgriezīsies Ukrainā. Var redzēt pilsētu, kas pārgājusi Krievijas režīmā. Vēlāk atklājās, ka filma (un visi piefilmētie kadri) uzņemti kaut kur citur, nevis Hersonā. Tātad sinhrons tika ierakstīts pie viesnīcas Krievijas pilsētā Voroņežā.  Nevis Hersonā.

Pašreiz piedzīvojam informatīvo badu par kara notikumiem Ukrainā. Jā, zinām kāpēc. Taču ukraiņu uzvaras redzam. Kaut arī Kremļa balsis tās noliedz. Pat skandalozais Girkins daudz pasaka savos patriotiskajos tekstos krievu propagandas kanālā Telegram. Viņš atzīst, ka tuvāko 3 mēnešu laikā nekādu krievu panākumu frontē nebūs, jo „Kremlis neņem par pilnu reālo ainu un izliekas patiesību neredzam“. Labi formulēts. Pārliecinoši.  

Sjī Dziņpins nav izbraucis no Ķīnas pēdējo divu gadu laikā. Pandēmija liek palikt uz vietas. Taču tagad būs citādi – viņš brauks tikties ar Vladimiru Putinu uz … Uzbekistānu. Pagaidām nekādu oficiālu komentāru par to nedzird, taču nav grūti nojaust par ko būs runa. Pēdējo reizi abi tikās Pekinas olimpisko spēļu laikā un toreiz tika ziņots, ka lieliskajām attiecībām starp Krieviju un Ķīnu neesot robežu. Kā „tas viss“ notiks un vai vispār notiks tagad, to grūti prognozēt. Vispār jau parastiem ķīniešiem jāsamierinās ar 3 nedēļu covid19 karantīnu, atgriežoties no ārzemēm. Vai uz prezidentu tas arī attieksies? Kā jums liekas? 

Viņu „nulles tolerance“ pret kovidu ir zināma lieta un labi, ka tieši ķīnieši tagad piedāvā pasaulei covid19 vakcīnu kā inhalatoru (to var ieelpot un viss). 

Beidzot esam sagaidījuši brīdi, kad Romas pāvests izsakās par karu Ukrainā un nosauc Vladimiru Putinu kā atbildīgo par šo traģēdiju. Kāpēc bija tik ilgi jāgaida?  Jau februāri katoļu baznīcas galva izteicās ļoti asi: „ Dieva vārdā lūdzu jūs izbeidziet šo slepkavošanu!“. Taču  vēlāk tonis paziņojumos no Vatikāna tika mīkstināts. To pamanīja arī New York Times un retoriski jautāja par to kam skarbie aicinājumi adresēti, jo vairs netika uzrunāts nedz Putins, nedz Krievija.

Maija sākumā Corriere della Sera mēģināja noskaidrot Vatikāna attieksmi pret ieroču piegādi Ukrainai. Francisks atbildēja, ka viņam neesot atbildes. Kā pacifistam šāda atbilde piederas, taču Vatikānam ir sava armija, kas to apsargā. Kāpēc gan Ukraina arī nevarētu aizsargāties no uzbrukumiem?  

Jūnija vidū Francisks atbildēja uz jezuītu ordeņa žurnāla jautājumiem. Pēkšņi tika runāts par to, ka NATO cenšas ielauzt Krievijas durvis. Augusta vidū Vatikāns nosauca Darju Duginu par „to nabaga meitenīti“, kas „ir nevainīga“, jo viņu nogalinājusi bumba automašīnā. Saprotams, ka slepkavības ir nejēdzība, taču Dugina meita nav nedz nevainīgs upuris nedz  „laba meitenīte“. Viņa akceptēja tēva un Putina dogmu un aicināja krievus Ukrainas „denacifikācijas karam“. 

Francisks ir argentīnietis, antikapitālists un peronists. Kā jau visiem latīņamerikāņiem, ASV viņam nepatīk.  Taču no otras puses ir nožēlojami, ka Vatikāns līdz šim izvairījies nosodīt Putinu kaut vai tāpēc, ka apmēram pieci miljoni ukraiņu ir katoļticīgie.

Erdogans , vakar preses konferencē Belgradā, sāka runāt par to, ka rietumi provocējot Krieviju (Reuters). Tā bija atbilde ES lēmumam par „griestu ieviešanu“ krievu gāzes iepirkumos. 

Zināms, ka Putinam nepatīk ukraiņu graudu eksports, kuru noorganizēja Erdogans. Lai to apturētu, Putins uzsācis jaunu melu kampaņu, ka šie ukraiņu graudi nonākot Rietumeirooā, nevis Āfrikā. Tie ir meli. ANO organizācija visu laiku ziņo par to kurp tiek vesti ukraiņu graudi un kurš tos saņem. Tikko 28 6000 tonnas saņēma Somālija, pagājušajā nedēļā  liela kara nonāca Džibutī. 

Ukraina pieprasījusi ANO karavīrus Zaporižjas AES. IAEA eksperti arī pieprasa drošības zonas ieviešanu ar šo atomelektrostaciju. 

Tikmēr Putins cenšas bazūnēt par to, ka Krievija neesot uzsākusi šo karu. Nē, tikai palīdzot cilvēkiem Donbasā (uzstāšanās Vladivostokā vakar). Pēc viņa domām Krievija šī kara iespaidā neko nav zaudējusi. Drīzāk – ieguvusi. Palielinājusi savu suverenitāti. Kurš ir cietējs Krievijā?  Tie esot tikai krievu uzņēmēji. Krievijas blokādi viņš nosauca par „finansiālu agresiju“ no rietumu puses un uzsvēra, ka Krieviju neesot iespējams nedz ierobežot nedz bloķēt. Protams, ka runāt var visu. Taču viss, kas tiek runāts, var arī nebūt patiesība.         

Leave a Reply