Robežas slēgšana Krievijā un lietus Ukrainā

Krievija slēdz robežas vīriešu emigrācijai uz ārzemēm, ziņo Meduza no Rīgas. Līdzko referendumi okupētajās zonās būs noslēgušies, robežu slēgs. Runa ir par 28.septembri. 

Vispārējo mobilizāciju kritizē ne tikai puiši, kas atsakās doties uz kara komisariātu, bet arī divi krievu politiķi (Valentina Matvejenko un Vjačeslavs Volodins).

Vakar aizturēti 700, kas protestējuši pret iesaukumu armijā. Ieviests jaunais likums, kas paredz 10 gadus cietumā par dezertēšanu (SvD).

Pavisam tiks iesaukti 1,2 miljoni, ko kuriem 16000 būs maskaviešu (DN).

Sergejs Lavrovs ANO uzstājās ar runu, kurā kritizēja rusofobiju. ASV spēlējoties ar uguni, apsolot militāru palīdzību Taivānai, ja tas būs nepieciešams. Krievija atbalstot Ķīnu vienmēr un visur. Domāju, ka nav jēgas uzskaitīt visus murgus, kurus pauda Lavrovs Ņujorkā. 

Lietusgāzes traucē ukraiņu armijas virzīšanos uz priekšu. Pa asfaltētiem ceļiem pārvietošanās esot daudz ērtāka (AFP). 

Indija tomēr nepiekrīt atbalstīt Krieviju ANO. Lai gan Indijai ir senas un labas saites ar Krieviju (pērk ieročus no Krievijas), tomēr Ukrainas karš ir pietiekami liela problēma, „lai mēs nostātos miera un sarunu pusē“, – konstatē Indijas ārlietu ministrs Subrahmanjans Jaišankars AFP. 

ASV vēlreiz brīdinājusi Krieviju par kodolieroču izmantojuma iespēju. Jake Sullivan komentāri NBC liecina, ka amerikāņi uztver masu mobilizāciju Krievijā un referendumus okupētajās teritorijās kā reakciju uz ukraiņu panākumiem frontē. Starp citu, Vladimirs Putins  pirms dažām dienām no jauna izteicās, ka Krievija esot gatava izmantot „visus iespējamos ieročus, lai uzvarētu“. 

Ukrainas pilsētā Umaņā ieradušies tūkstošiem ebreju svētceļnieku (hasīdu), kas šeit sapulcējas katru gadu. Lai atzīmētu gadu miju, suminot rabīna Rebes Nahmana kapavietu. Šī apbedījuma vieta skaitās svēta. Tā atrodas tālu no kaujas lauka, taču krievi to jau apšaudījuši vairākas reizes. Izraēlas iestādes ir centušās atrunāt no svinībām, kas tur mēdz norisināties no 25.- 27.septembrim. Taču ticīgie nepiekāpjas un vēlas svinēt.  (TT, AFP).

Somijas prezidents Sauli Nīnisto intervijā CNN atzīst, ka pašlaik iestājies izšķirošais brīdis Ukrainas kara gaitā. Putins nespējot un neprotot akceptēt zaudējumu. Esot ļoti ietiepīgs un spītīgs. No viņa būšot atkarīgs šī kara turpnājums.