Sestdienas vēlēšanu skola – pareizajā dienā

Šodien vēlēšanas. Apsveicu visus šajos lieliskajos svētkos! Iesim un noteiksim savas valsts tālāko attīstību, ievēlot pareizos politiķus.

Pašlaik man izliegts būt Fb/Meta. Šlesera, Lemberga partijas aktīvisti panākuši, ka nevaru vairs izplatīt šos tekstus savā FB profilā. Aizslēdza durvis uz 3 dienām. Nedomāja, ka Šlesera partija tāpēc iegūs vairāk vēlētāju.

Domāju, ka neiegūs.

Mēģināju vakar viņiem paskaidrot, ka vismuļķīgākais ko partija vai politiķis, priekšnieks vai  propagandists var izdarīt – sodīt žurnālistu. Izplatīt par publicistu melus, aizliegt publicēties vai saukāties. Demokrātijā ir paredzēta saruna starp tiem kam vara : mākslu un publicistiku. Ja dialoga vietā ir svaidīšanās ar lāpstiņām (kā smilšu kastē), tad zaudē sabiedrība.

Tad nu turpinām manā blogā. Tas nozīmē, ka es labi rakstu, ja tik ļoti nepatīku dažām partijām… 

Taču atgriezīsimies pie vēlēšanām. Ielieku no jauna putniņus. Lai varam zvēlēties katrs savu „čivinātāju“.

Pirmais ko šodien būtu jāsaprot, ka katrs no mums var ietekmēt procesus valstī. Demokrātija ir uzbūvēta tā, ka tauta nosaka kurš būs pie varas un kurš nebūs. Mēs to varam noteikt, ja aizejam uz vēlēšanām. Lai šo uzdevumu veiktu ir jāsaprot kuram vajadzētu tikt pie varas un kuram šo iespēju nevajag dot. 

Ja cilvēks ikdienā nenodarbojas ar politiku, tad šādu izvēli ir grūti veikt. 

Nr. 1

Pirmā kļūda, kuru mēdzam darīt ir  izvēlēties redzamus, pazīstamus cilvēkus no reklāmām. Tā teikt – „šitas man patīk“, par to tāpēc balsošu. Tā Latvijas vēlētāji savulaik iebalsoja Eiropas Parlamentā Lemberga partijas aktīvisti, kuras bildes bija salīmētas uz autobusu aizmugurējā loga. Tas arī bija vienīgais ko šī sieviete prata – labi izskatīties un loga un viss. Nekāda nozīmē Eiropas politikā viņai nebija, ja neskaita lielisko algu kuru saņem Eiropas parlamenta deputāti. Kopš šī neticamā uzvaras gājiena (no loga uz Briseli!), gandrīz visas partijas uzsākušas līmēt savus kandidātus uz sabiedriskā transporta logiem.  Riebīgi uz to noskatīties. Rodas iespaids, ka šādi tiek mēģināts mūs apmuļķot. Tā teikt – drošs palien nedrošs, labāk uzlīmēsimies. Es principa pēc nebalsošu par partijām, kas braukā uz sabiedriskā transporta logiem. Tas ir neglīti un negodīgi – izmantot šādu „muļķu ķeršanas“ paņēmienu arī pret mums saprātīgajiem. 

Nr.2

Mums vienmēr liekas, ka „jauna slota tīri slauka“. Tāpēc jaunas partijas cīnās par mūsu balsīm kā boksa mačā ik pēc četriem gadiem.  Pagājušo reizi šāda jauna partija „kam pieder valsts.lv“ startēja ar aktiera un „Suņu būdas“ aktīvista Artusa Kaimiņa apņēmību karogā. Skatījos cik cītīgi tauta maršēja uz vēlēšanām, lai nobalsotu par kpv.lv. No tā iznāca čiks. Nav tā, ka pienācējs no malas būs izcilnieks politikā. Protams, ka var būt izņēmumi. Protams! Zeļenskis arī ir iesācējs. Viņam lieliski izdodas. Taču mūsu variantā šīs „jaunās partijas“ mēdz būt vecie vēži citā iesaiņojumā. Šlesers izdomā (katru ceturto gadu) jaunus nosaukumus savai partijai un piedāvā citā iesaiņojumā. Lembergs izveido pagarinātās rokas un piesaista savus stipendiātus kā starpniekus. No trim Latvijas posta bubuļiem mums palikuši aktīvajā politikā divi. Spirinās tālāk. Kā vakar noskaidrojās Muratova monologā – Kremlis to apmaksā.  Tāpēc balsošu par salīdiznoši jaunu partiju, kurai līderpozīcijās nav „dakteris danilāns“ vai „bijušā Igaunijas prezidenta sieva“, bet gan cilvēki, kas vēlas nopietni darboties politikā. Jādod iespēja apņēmīgiem cilvēkiem ienākt Latvijas politikā. 

Nr. 3

Atcerēsimies, ka mūsu valstī partijas vēl nav stabilas. Tāpēc nav visu laiku jābalso par vienu un to pašu partiju. Vēlams savus vēlēšanu favorītus mainīt. Droši ņemiet kādu citu partiju! Nav taču verdzība.  Starp citu, vakar man divi cilvēki paziņoja par ko balsos un vaicāja, vai tas nebūs muļķīgi?  Teicu, ka nebūs muļķīgi. Būs labi!

Nr. 4

Ņemam biļetenu un svītrojam 10 pirmos vārdus un uzvārdus partijas sarakstā, kuru esam izvēlējušies. Svītrošana jāveic uzmanīgi, rūpīgi. Katru rindu atsevišķi. Tā, tas izdarīts! Ar šo esat devuši iespēju jaunām sejām nonākt lielajā politikā. 

Nr. 5

Ja ir kādi konkrēti jautājumi, tos varam apspriest šeit. 

Te nekas mūsu nenobloķēs Kā FB.

Nr. 6

Katram cilvēkam var būt citāda politiskā gaume. Reizēm nepietiek drosmes izvēlēties savu partiju, jo liekas, ka tas nebūs pareizi un ….mēs sākam balsot „tā kā citi to dara“. 

Tā nevajag darīt.

Šī ir mūsu valsts un dosim iespēju to vadīt cilvēkiem, kurus esam izvēlējušies mēs paši. Tātad – tauta. 

Visbeidzot nosvinēsim šo dienu visi kopā!

Gaidu idejas! Vai vēlēšanu torte jau iegādāta?

Sekosim notikumu gaitai. Rīt komentēšu vēlēšanu rezultātu.

Komentāru varat pievienot zemāk – patiniet uz leju un būs rāmītis. 🙂

5 comments


  1. Savu pienākumu jau izpildīju! Man nebija nekādu šaubu, par ko jābalso! Par tiem, kas Eiropeeski loģiski centās vadīt valsti šajos gados, kas bija pārpilni ar visādām kataklizmām! Kritizēt var, bet viņi to izdarīja cienījami! Es ceru, ka muļķu un kremļa sponsorēto partiju šoreiz ir pārāk daudz, lai visas iekļūtu. Es ļoti ceru uz tautas veselo saprātu, lai gan jau sen uzskatu, ka Latvijai bīstamāk par ārēju ienaidnieku ir pašu stulbums.


  2. Sandra, paldies par Jūsu darbu! Zinu, cik tas prasa laiku. Tāpēc jo īpašu novērtēju Jūsu apkopojumus Ukrainas kara tēmā. Savukārt šajā ierakstā man interesētu izvērstāk, kāpēc svītrojami pirmie desmit kandidāti? Piemēram, Progresīvo sarakstā daļa no pirmā desmitnieka nav nemaz īsti paspējuši neko parādīt.

Leave a Reply