Latvijas vēlēšanu iznākums 2022

Kamēr gaidām vēlēšanu iznākuma datus, jākonstatē ka uzvarējusi atkal nauda. Tie, kas muļķoja vēlētājus uz autobusu „pakaļām“ un bāza savu reklāmu visās neiespējamās vietās (tas maksā!), ir ieguvuši daudz vairāk balsu nekā varējām paredzēt. No tā varam secināt, ka katrs piektais Latvijas vēlētājs joprojām ir nedomājošs un kā bērns tic „laimes lācim“. Tātad – ir viegli apvedams ap stūri lētticības dēļ.  

Nepatīkamākā lieta ir tā, ka visi trīs oligarhi ir ievēlēti atpakaļ Saeimā un Zatlera drosmīgais solis – atlaižot parlamentu viņu dēļ,  būtu jāatkārto no jauna.

Šis nav labi Latvijas nākotnei. Mēs griezīsimies Putina un Orbana virzienā.  

Domāju, ka Lemberga kabatas partijas panākums ir cieši saistīts ar koķetēšanu ar krievu vēlētājiem NATO kritizēšanas dēļ. Nedomāju, ka tie latviešu vēlētāji, kuri par šo Ventspils oligarha kabatas partiju nobalsoja, paši saprot, ka ar šo ir akceptējuši Putina pozīciju Latvijā.

Lemberga kluba atbalsts būs Pīlēna klubs un Šlesera klubs. Šīs bija sliktās ziņas. 

Labā ziņa ir tā, ka parlamentā ir pirmo reizi ievēlēti Progresīvie bez masīvas reklāmas akciju trakošanas un par lielāko partiju kļuvusi Jaunā Vienotība. Tas nozīmē, ka katrs trešais  vēlētājs Latvijā tomēr domā kritiski (spēj analizēt un saprast), nevis skatās uz autobusu logiem vēlēšanu laikā. Šāds konstatējums liek saprast, ka mūsu iedzīvotāji jau sāk atgādināt domājošus cilvēkus arī politikas jomā un spēj izlemt savas valsts attīstības virzienu. 

Gaidīsim galīgos vēlēšanu rezultātus un tad spriedīsim tālāk! 

Liela daļa vainas jāuzņemas arī Latvijas medijiem, kas neprot rādīt vēlēšanu gaitu. LTV1 aizrāvās ar neprasmīgu “politiķu“ (Mairis Briedis u.c.) ilgstošu rādīšanu un demonstrēšanu. Domājot, ka tas ir jautri? Pults cilvēki šķiet nesaprot, ka ir neētiski pārvērst vēlēšanu secinājumus par izklaidi un šāda nejēdzību demonstrēšana var panākt tieši pretēju efektu. Nebija komentētspējīgu ekspertu paneļastudijā. Vienīgi dežūrsejas. LTV24 ņēmās pa tumsu, piepūstiem vaigiem taču vērā ņemamu raidījumu vadītāju viņiem nav un tad arī publicistiku ekrānā neredzējām.

PS Šlesera partija aktīvistes ir panākušas, ka Facebook mani nobloķējis 3 diennaktis. Varu atgriezties tur rīt ap pusdienas laiku. Ukrainas esejas likšu šeit.