Karadarbība neievēro Putina plānus

Septembra mēnesī ukraiņiem izdevies atkarot četras reizes lielāku teritoriju nekā krievu paguva okupēt četru mēnešu laikā. Lielākais septembra sasniegums ir Harkivas reģions. Tagad ir ceļš vaļā uz Luhansku. Iznāk, ka ukraiņiem ir izdevušies uzbrukumi divās frontēs uz austrumiem un dienvidiem. Putina deklarētās divas „neatkarīgās republikas“ ar šo izskatās aizvien uzjautrinošākas (DN). 

Krievijai ir ļoti svarīgi saglabāt Hersonu, jo tā atrodas pie Dņepras ieteces Melnajā jūrā un tāpēc nodrošina komunikāciju ar Krimu. No Hersonas krievu spēki gatavojās uzbrukt arī Odesai. Nedomāju ka ir liela jēga informēt ko par šo visu saka Kirils Stremusovs, kurš pašlaik iecelts par šī reģiona priekšnieku (Telegram). Protams, ka viss notiekot pēc Putina plāna, spēki tiks pārgrupēti un nikni bruks virsū pēc tam ukraiņiem. Nekas neliecina, ka tā patiešām būs. 

Daudz interesantākas ir ziņas par to kā Krievijas priekšnieki paši bēg projām no okupētajām teritorijām, daudzi jau pametuši savas Krimas vasarnīcas. Tātad viena lieta ko krievi runā un otra – kā viņi rīkojas. 

Pateicoties gudrākai stratēģijai, labākai motivācijai un Himars izmantojumam, ukraiņiem izdevies izsist krievus no līdzsvara. Izskatās, ka arī Hersonas reģionā krievi ir ielenkti un ukraiņiem nebūs problēmu aiztriekt tos projām no Melnās jūras. 

Otrdien Zeļenskis parakstījis dokumentu, ka nav pieļaujamas nekādas vienošanās ar Putinu. 

Putins cer, ka 300 000 mobilizētie vīri mainīs kara gaitu Ukrainas frontē. Prognozes nepareģo šādu lietu gaitu. Šādus zaudējumus krievu armija nav pieredzējusi kopš 1941.gada.  

Taču uzbrukumi no krievu puses joprojām turpinās. Diezgan haotiski un nekoordinēti. Trīs  personās vakar gājušas bojā krievu raķešu uzlidojuma laikā Zaporižjā. Raķetes trāpīja paneļu ēkā, kurā atrodas dzīvokļi. 12 ievainotie un 3 mirušie.  Pieci joprojām esot aprakti zem drupām. Pirms vairākām stundām atrakta maza meitenīte, 3 gadus veca. Eksplozijas turpinājušās arī naktī (The Guardian). 

Eduards (49 gadus vecs) palika dzīvs pēc šī uzbrukuma un liecināja, ka krievi sākuši šaut uz dzīvojamajiem namiem jau piecos no rīta (DN). 

Paralēli krievi mēģina uzbrukt arī dažiem ciemiem netālu no Kijevas (75 km uz dienvidiem no galvaspilsētas). Tur krievi uzbrūk dzīvojamiem namiem ar droniem (Reuters). Tie ir Irānas Shahed -136, kurus ukraiņi dēvē par „kamikadze droniem“. 

Kopumā jāsaka, ka ukraiņiem veica, taču karš turpinās.  

Leave a Reply