Otrais naida vilnis

Ukrainas aizsardzības departaments vakar ziņoja, ka uz Ukrainas pilsētām tika raidītas vairāk nekā 80 krievu raķetes. 43 no tām tika likvidētas, pateicoties ukraiņu pretgaisa aizsardzības sistēmai. 

Lielākā daļa aptaujāto ekspertu ir vienoti viedoklī par to, ka vakardienas uzbrukums civilām ēkām un cilvēkiem ir apzināta atmaksas akcija ukraiņiem par Krimas tilta „sabojāšanu„

„Brīdī, kad Krievija nespēj uzvarēt frontē, tā pārmetas uz civiliedzīvotāju terorizēšanu. Šādi Putins ir pavēlējis rīkoties vairākkārt. Piemēram sadragājot infrastruktūru, kas apgādā civilos ar elektrību vai ūdeni“- konstatē Peters Lindēns, militāro lietu eksperts Stokholmā. 

Šis esot bijis vajadzīgs, lai parādītu krieviem savu spēku. Pašreiz – vispārējās mobilizācijas apstākļos, Putins vairs neesot ļoti populārs savējo vidū. Tagad bijis mēģinājums atgūt tautas simpātijas. Parādīt, ka Putins ir „vecis ar raksturu“: skarbs un atriebīgs (DN). 

Svarīgi esot paplašināt pretgaisa aizsardzības sistēmu. Tā uzskata Lindēns. Pašreizējā esot norvēģu – amerikāņu sistēma, bet tūliņ ukraiņiem tiks piegādāta arī vācu un franču. 

Vakar krievi paguva sabombardēt 10 ukraiņu pilsētas. Gaisa trauksmes sirēnas virs Kijevas kaukušas 4 stundas (New York Times).

Savādi, ka skarbs uzbrukums tika vērsts pret Krievijas konsulāta ēku un Kijevas universitāti. Kāpēc? Tas nav saprotams loģiski. 

Šis bija pats jaudīgākais krievu uzbrukums Ukrainai kopš 24. februāra, bez militāriem mērķiem. Lai sagrautu ukraiņu pretošanās spītu un iebaidītu mūs pārējos. Nekas no tā neizdevās. Rezultātā mēs vēl vairāk sakļaujamies ukraiņu atbalstam, Vācija un Francija apgādās ar pretgaisa aizsardzības sistēmām lielākās Ukrainas pilsētas.

Putina apgalvojums, ka ukraiņi esot uzbrukuši Krievijai, neiztur kritiku. Eksplozija uz Krimas tilta bija paredzēta militāram mērķim un pats tilts atrodas Ukrainas ekonomiskajā zona (nevis Krievijā). Tā kā te nav noticis terorisma akts (kā apgalvo Putins). 

Pašlaik Krievijā uzliesmojis otrais naida vilnis pret Ukrainu. Maskavas universitātes profesors Andrejs Sidorovs krievu TV šova apgalvoja, ka „Ukrainai nav tiesību eksistēt kā suverenai valstij“ un Krievijas uzdevums esot panākt jaunu bēgļu straumi, lai „attīrītu šo teritoriju“. Tas izraisītu Eiropā jaunu migrācijas krīzi un uzspridzinātu Eiropas tautas un valstis tik lielā mērā, ka ekonomiskie un politiskie uzliesmojumi pārvērstu Eiropu par aukstu, izbadējušos, netīru un trūcīgu kontinentu“ (DN). 

Izskatās ka krievu ekstrēmisti (siloviki) pamazām ņem virsroku un nosaka toni. Vispirms masveida mobilizācija Krievijā un pēc tam šis artilērijas terors. Visvairāk par vakardienas postu Ukrainā priecājas Ramzans Kadirpovs. Viņš esot 100% apmierināts ar notikušo (Telegram). 

Praktiski visi valstu vadītāji ir pauduši savu sašutumu par krievu pirmdienas uzbrukumiem. 

Vakardienas uzbrukuma rezultātā Kijevā cieta arī Filharmonijas ēka, Tkačenko un Ševčenko muzeji, universitātes nami. Bērnu spēļu laukums un sporta zona.

Krievijas drošības padome vakar nāca klajā ar priekšlikumu notriekt NATO satelītu ar kura palīdzību tiek precizēti ukraiņu mērķi Himars sistēmam (DN).        

3 comments


  1. Paldies, Sandra! Reaģēju divējādi: [1] ‘follow’ engaged, [2] sublimējas Naids pret kf kā valsti teroristi – nezināju, ka Naids var būt tik kristāldzidra sajūta!


  2. Pie šodienas raksta neļauj komentēt. Vēlējos tik pateikt, ka diemžē, šodien twiterī Antons Geraščenko raksta, ka zēns slimnīcā nomira 🙁

Leave a Reply