Krievijas eksperimenti ar ieročiem

Vakar Putins brīdināja amerikāņus, ka viņu gatavība nosūtīt uz Ukrainu modernu pretgaisa aizsardzības sistēmu, izraisīs lielu nepatiku Krievijā un „padarīs konfliktu vēl sāpīgāku Ukrainai“. Šāds palīdzīgs solis neatturēšot Krieviju no izvirzīto lielo mērķu sasniegšanas. 

Tas nozīmē, ka Krievija sodīs Ukrainu par palīdzības saņemšanu no ārzemēm. 

Vakar tāpēc tika sagrautas divas elektrocentrāles Ļvivā. Ukraiņu pretgaisa aizsardzības sistēma paguva notriekt 20 no 28 raķetēm un 13 dronus (DN). 

Ko vakar sagrāva krievu raķetes?

Vācijas vēstniecības vīzu biroju Kijivā un Eiropas Savienības biroju. Tika nogalināti 10 cilvēki un ir 100 ievainoto (DN). 

NATO ģenerālsekretārs Jens Stoltenbergs vakardienas preses konferencē paziņoja, ka alianse realizēs savu regulāro kodolieroču testu, lai gan to Krievija uzskatīs par provokāciju. Šis teksts tika saskaņots pirms Ukraina skara sākumā. Tas notiks. 

Kopš krievu armijas vadību uzņēmies 56 gadus vecais, korpulentais Sergejs Surovkins, asinis šķīst Ukrainā un krievu TV priecājas par sasniegumiem. Pirmo reizi krievu TV attēli ziņo to pašu ko rietumu TV ziņu dienesti, taču secinājumus mēs veicam atšķirīgi. Ja mūsu skatītājs šausmās nodreb, redzot kā tiek sagrauts bērnu laukums Kijivā, tad krievu programma „60 minūtes“ Rossija 1 gavilē par šo sasniegumu un apgalvo, ka šis karš beidzot iegājis jaunā fāzē. Raidījuma vadītāja komentē šo karu kā videospēli un secina, ka diemžēl gaismas signāli krustojumos šajās sabumbotajās pilsētās vēl darbojas.  „Cietsirdīgais“ jeb „krievu Amagedons“ nolikšot visus ukraiņus „pie vietas“ un tā viņiem vajagot. Sīrijas kara laikā šis nežēlīgais krievu ģenerālis esot panācis lūzumu kara gaitā. Tieši ar šādu civilo iznīcināšanas taktiku palīdzējis Asada režīmam palikt pie varas. Tagad krievi dara Ukrainā to pašu. 

Šo taktiku krievi izmantoja arī Severodoņeckas ieņemšanai. Kad pilsēta beidzot bija viņu kontrolē, tajā vairs nebija nevienas nesagrautas ēkas. 

Būt nežēlīgiem pret ukraiņiem tagad pieprasa faktiski visi mediju cilvēki Krievijā. 

Viņiem dusmas, ka Krimas tilts sasprāga. Izrādās, ka to katru dienu šo tiltu (Putina acuraugu) uzraudzīja un sargāja ar satelītiem, lidmašīnām, delfīniem un speciālajām vienībām. Taču ukraiņiem šo visu izdevās apiet. Iznāk, ka krievu spiegošana ir sliktā līmenī, ja tā tas varēja notikt. 

Loģiski, ka visas smagās automašīnas, kas uzbrauc uz tilta, izmeklēt nav iespējams. Izkrata tikai dažas, izvēlētās. Parējās brīvi brauc tiltam pāri. Lai šādu operāciju realizētu, tā jāgatavo vairākus mēnešus. Ja šo uzbrukumu tiltam ukraiņi sagatavoja krievu teritorijā (tā izskatās!), tad šī ir pamatīga Kremļa izlūkdienesta un drošības dienesta izgāšanās. Pašlaik Krimas tilta uzraudzība nodota FSB ziņā (Institute for the Study of War). Iznāk, ka ukraiņiem ir daudz labāki izlūki. 

Vai bija iespējams pasargāt parastos pilsoņus Ukrainā pret nejēdzīgajiem Kremļa uzbrukumiem? Pagaidām nav atbildes uz šiem jautājumiem. 

Starp citu, irāņu dronus Shahed 136 krievi izmanto pret Ukrainu, šaujot tos no Baltkrievijas. Pārējās raķetes uz Kijevu un citām pilsētām tika šautas no kuģiem Kaspijas un Melnajā jūrā. 

G7 dalībnieki vakar apsolīja Ukrainai visu iespējamo palīdzību. 

20 pilsētas tika apšaudītas no jauna. (Sky News). 

Īlons Masks nolēmis kļūt par diplomātu un veidot miera plānu (Twitter). Viņš varot uzsākt sarunas ar Putinu un ukraiņiem, lai panāktu, ka Krima paliek krievu ziņā (Vice). Tikai ukraiņiem jāsola, ka viņi vairs nekad nekaros un atdos Krievijai okupētās teritorijas – Hersonu, Zaporižji, Luhansku un Doņecku. 

Pēc viņa domām visas šīs teritorijas “ir krievu“, tikai Hruščovs kļūdījies un tās piešķīris Ukrainai (SvD). Šis ir krievu ideoloģijas teksts. Tādu jums katrs krievs vai Kremļa pielūdzējs izstāstīs 100 reižu. Kāds miljardierim (bez zināšanām ģeopolitikā) šo tekstu ir iemācījis. Labi, ka nebraucu ar Teslu. Par to tagad būtu kauns. 

Facebook/Meta nokļuvusi Krievijas teroristu sarakstā (Rosinfomonitoring). 

Lavrovs pēkšņi paziņojis, ka Putins esot gatavs sarunām ar Baidenu Indonēzijā G20 tikšanās laikā. Krievi vienmēr esot bijuši gatavi miera sarunām- tā Lavrovs. Taču reālie fakti liecina, ka tā nu gan tas nav bijis. „Tie ir meli, jo viņi nekad nav nākuši klajā ar priekšlikumiem atrisināt šo karu diplomātiskā ceļā“,- oponēja vakar Baltais nams (John Kirby). 

No savas krievu pilsonības atteicies krievu riska uzņēmējs un miljardieris, DST Global dibinātājs Jurijs Milners. (Reuters). 2014. gadā viņš ar ģimeni pameta Krieviju un tagad šis process esot noslēdzies.  

Laba ziņa ir tā, ka krievu armijai sāk pietrūkt ar ko šaut (ieroči un munīcija) ziņo britu izlūkdienests (DN). Tāpēc tagad tiek tēloti pompozi uzbrukumi ar ieročiem, kas ir pārāk masīvi šādām akcijām. „Krievijas armija nav gatava ilgstoši kara darbībai“, – konstatē Jonas Kjelēns (FOI, DN) un viss ko novērojām pēdējo divu diennakšu laikā ir teātris savējiem. Krievijas armijas varenuma tēlošana. Ieročus, kas paredzēti mērķiem jūrā, šāva uz cietzemes ēkām un cilvēkiem; pretgaisa aizsardzības sistēmas ieročus (S-3000) izmantoja uzbrukumam.  

4 comments


  1. Vakar Latiņinas viesi teica, ka šādu uzbrukumu, kādu ru realizē, nevarēja sagatavot pāris dienās.Viņa viedoklis, ka tas plānots ilgstoši un, visticamāk, Krimas tilta sabotāža tikai provocēja putinu to realizēt ātrāk kā bija paredzēts.


  2. Viela, kas bija uzsprāgušajā smagajā automašīnā tā pati, kas bija iepriekš Maskavas dzīvojamo māju terora aktos. Ka tik pat
    Ši krievi neuzlaida gaisā tiltu, lai būtu iemesls sākt.


    • To pagaidām grūti saprast. Šodien it kā esot apcietināti pieci krievi, divi ukraiņi un viens armēnis par it kā šīs operācijas veikšanu uz Krimas tilta. Es tam visam neticu. Krievi nenoskaidros vainīgos un melos tā, lai labāk izskatās. Krievijā vienmēr atrod kādu “vainīgo“ un īstais staigā cepuri kuldams.

Leave a Reply