Karotāji ar saulesbrillēm ieradušies

Daļēji atgriezta elektrība lielākajā valsts daļā (The Guradian) un krievi turpina atkāpties no Hersonas (ISW). No pilsētas pašlaik bēg arī tie, kas palīdzējuši okupācijas režīmam, krievu armijas cilvēki un kremlīni (Sky). Bēgošie esot apmēram 2 tūkstoši. Ukrainas iestādes zina par to, ka krievu armijas cilvēki civilās drēbes cenšas nobarikādēties dzīvokļos un šādi apturēt ukraiņu armijas ienākšanu. Vairums no tiem esot tikko mobilizēti krievu jaunieši, kas esot „ļoti jauni“ valkā tīras drēbes un visiem uz deguna modernas saules brilles. Viņi mēdz demolēt Hersonas veikalus (Sky). „Pēdējo dienu laikā krievi pievāc ugunsdzēsēju mašīnas, ātrās palīdzības transportu un visu, ko var aiznest. Šīs trofejas tiek vestas uz Krimu“, – liecina kāds vietējais Hersonas iedzīvotājs Sky (Sky). 

Krievijas mediji apgalvo, ka ir izdevies uzspridzināt ukraiņu noliktavu ar 100 000 tonnām lidmašīnu degvielas. Smilā, Čerkasu rajonā. Šo apgalvojumu ukraiņi  neapstiprina (TT).  

Turpinās krievu uzbrukumi ar droniem Ukrainas energosistēmai. Lielāko daļu ukraiņiem izdodas notriekt (TT). Piemēram, aizvadītajā naktī notriekti 16 „droni-kamikadzes“. Tie ir pazīstamie irāņu lidojošie mopēdi un vairums no tiem notriekti Mikolajivas tuvumā (Kyiv Independent). 

Krievijas pēdējo nedēļu uzbrukumi civilajiem iedzīvotājiem un infrastruktūrai ir plānotas akcijas, lai piespiestu ukraiņus bēgt projām uz ārzemēm (Frankfurter Allgemeine). Vienlaikus tiek būvēti aizsardzības vaļņi Doņeckas reģionā, lai aizkavētu ukraiņu armijas ierašanos. Televīzija CNN publicējusi Maxar attēlus, kuros var redzēt betona piramīdu rindas gandrīz 2 km garumā.  Starp „pirmīdām“ izveidoti ierakumi. Krievu medijos šo saucot par „Vāgnera līniju“ un uzskata par neieņemamu. Esot plāni šo aizsardzības valni izveidot vismaz 200 km garumā (Nexta, CNN). 

Turpinās elektronisko detaļu zagšanas Ziemeļvalstīs. Zviedrijā tiek aplaupīti ceļu radari, kas fiksē braukšanas ātruma pārkāpējus. Tajos ir detaļas, kuras var izmantot Irānas dronu būvē un šajā nodarbē jau aizturēti vairāki Krievijas pilsoņi. Tikko arī Norvēģijā aizturēts kāds Krievijas pilsonis, kas atkal filmējis no drona militārus objektus. Kopš Ukrainas kara sākumā Krievijas pilsoņiem ir aizliegts filmēt Norvēģijā no drona (TT).       

Attēlā Darja Lukašjo „virtuvē“. Šādi ģimene gatavo ēdienu jau mēnesi. Viņas ciemu ukraiņi atbrīvoja pirms nedēļas.

Leave a Reply