Ar šnabi uz fronti

Internets pilns ar absurdām filmiņām par Putina armiju. Vienā no kadriem vīrietis jautā: „ Vecis ir piedzēries kā lops un jūs dosiet viņam ieroci, lai sūtītu cīņā? (rupjība) Tad dodiet pāris granātas ar!“. Nē, šie nav atmaskojoši piefilmējumi. Tā ir krievu ikdiena. Varonība – saistībā ar dzeršanu un vīrišķība – ļoti piedzeroties. 

Kādā citā „sižetā“ kazahi izrēķinās ar krievu, kas nepareizi izrunājies un tūdaļ nolaidīs viņa asinis. Interneta „ēters“ pašlaik pilns ar  zaļi tērptiem, nedrošiem, apjukušiem un nedaudz izmisušiem krievu vīriešiem dažādos vecumos. Visi viņi – vai nu piedzērušie vai apātiski. Taču vienādi cenšas sekot pavēlēm no augšas.  Protams, ka nedaudz neredzošs cilvēks var to dēvēt par pašironiju, ja zemteksti nav saprasti. Taču viena lieta ir redzama 100% – nekādas kaujas morāles, entuziasma vai patriotisma viņiem nav. 

Vienā „filmiņā“ sūdzas par kaujas izglītības trūkumu, citā par sliktām drēbēm, nākošajā par sarūsējušu un vecu ieroci un vairumam nākas pašiem pirkt sev bruņu vesti un citas kaujas „pariktes“ ko valsts viņiem bez maksas nedod. 

Šīs „filmiņas“ griežas sociālajos medijos kā savāds karuselis. Tās triecas kā indiāņu bultas pret Putina glīti ierāmēto fasādi ar nosaukum u „specoperācija“. 

Vakar parādījās reportāžas no ceļojuma uz fronti. Krievu vīrieši kā lopi tiek transportēti uz ugunslīniju un mūk projām. Uzreiz vai pēc brīža. Turpat līdzās filmās redzami daudz labāk apģērbti, sagatavoti, apbruņoti un apmācīti ukraiņu armijas kaujinieki. Zeme atveries!  

„No mobilizācijas līdz nāvei 10 dienu laikā“- tikko rakstīja Moscow Times. Daļa no viņiem nemaz netiek uz fronti, jo nomirst apmācību laikā.  „Ir zināms, ka krievu karavīri tiek ļoti maz apmācīti un viņiem ir izcili slikts aprīkojums“ (Reuters).

Jā, viņi bēg projām. Nevis pa vienam, bet simtiem un tūkstošiem. Gudrākie jau iepriekš laužas pāri robežai uz Baltiju, Somiju, Kazahiju, Gruziju, paceļot tur dzīvokļu cenas un iedragājot darba tirgu. 

Tie, kas nav paši aizbēguši, tagad pusapdzirdīti ierodas pie Hersonas. Putinam vajag šo pilsētu noturēt. Viņam vajag visu Ukrainā sagraut, lai pēc kara tā nespēj pacelties. Viņš bliež pa energosistēmu un civilajiem iedzīvotājiem. Te droni viņam palīdz. 

Iespējams, ka upurējot tik daudz krievu vīriešu šajā nejēdzīgajā karā, viņam izdosies to nedaudz ievilkt garumā. Sūtot virsū ukraiņiem irāņu dronus, varēs noslepkavot vairāk civiliedzīvotājus. Taču tas nemaina būtību. Šo karu Putins zaudēs un nonāks uz apsūdzēto sola Hāgas tribunālā. 

Turpinām atbalstīt ukraiņus un krievu opozīciju, lai šis posts pēc iespējas ātrāk beigtos.  

Attēlā mobilizētie krievu karotāji (TASS)

Leave a Reply