Krievu atkāpšanās manevri

Irāna turpina apgalvot, ka Krievijai neesot pārdots neviens drons. Neesot pierādījumu. Zeļenskis publiski liecinājis, ka Krievija ir pasūtījusi Irānai vismaz 2000 dronus. Šie droni tiek notriekti un tad var redzēt gan izgatavotāju gan producētāju. Taču Irānas varas aparāts tam nepiekrīt. „Nē, mēs neesam apgādājuši Krieviju ar droniem“, – apgalvo Irānas ārlietu ministrs  savā video saitē, kuru publicējuši vakar vietējie mediji (TT). Zeļenskis apgalvojis, ka krievi saņem no Irānas dronus un kā atlīdzību piedāvājuši Ajatollām savu kodolieroču programmu (CNN).  

Ukraiņi ziņo, ka vakar iznīcinājuši trīs krievu munīcijas noliktavas un notriekuši dronus Harkovā. Uzbrukumos Hersonai vakar nogalināti 40 krievu karavīri, iznīcināti 9 tanki/transportieri, viena pretgaisa aizsardzības sistēma un helikopters Ka-52. Hersonā notriekti arī divi irāņu droni Shaheen-136 (Kyiv Independent). Neatkarīgie avoti šos skaitļus pagaidām nav apstiprinājuši. Gaidīsim. 

30 demokrātu pārstāvji ASV pārstāvju palātā mēģina pārliecināt Džo Baidenu, ka ir jāsāk miera sarunas ar Krieviju, saistībā ar Ukrainas karu (Washington Post).  Līdzīga satura aicinājums pazudināja Rumānijas Aizsardzības ministru Vasile Dincu, kurš bija spiests atkāpties no sava amata. Viņš pauda viedokli rumāņu TV, ka mieru Ukrainā iespējams panākt tikai un vienīgi sarunās ar Krieviju. Rumānijas prezidents Klauss Johaniss ir citās domās. Viņam šķiet, ka tikai Ukraina pati var izlemt kad tās sāks vai nesāks sarunas ar Krieviju (TT).  

Krievu pareizticīgo patriarhs Kirils (īstajā vārdā Vladimirs Gundjajevs) Maskavā pilnībā atbalsta Krievijas uzbrukumu Ukrainai (Interfax). Viņš kritizē globalizāciju kā ļaunuma sakni  un uzver „spēcīgu ticību, tradīcijas, dzimtenes mīlestību un savas dzimtenes garīgās un materiālās pārticības stiprināšanu“ kā pretošanos negantajai globalizācijai. „Kamēr mūsu dzimtene (Krievija) ir brīvības sala, tikmēr visa pasaule mūs apskauž un apbrīno un viņiem tiek dota cerība un iespēja mainīt savu ceļu vēsturē un apturēt visas cilvēces apokaliptiskās beigas. Vai vismaz atvirzīt tālāk tās vēsturiskajā procesā, lai tās neskar mūsu pašu, tuvinieku vai pēcnācēju dzīvi“, – uzsvēra Kirils otrdien (TT). Domāju, ka biedrs Gundjajevs maldās. Neviens rietumos nevēlas „atkārtot Krievijas ceļu“ un nealkst apgūt krievu tikumību Putina gaumē.  

Krievijā pašlaik būvē divas aizsardzības līnijas pret ukraiņu uzbrukumu. Šo lēmumu esot pieņēmis Kurskas vadītājs Romans Starovoitovs. Nav ziņu, ka Ukraina grasītos iebrukt Krievijā. Kāpēc šādas aktivitātes? Kā norāda ISW (Institute for the study of war), šis esot „drošības teātris“, kas paredzēts krieviem Krievijā. Lai viņiem būtu bail, lai viņi domātu, ka agresīvie uzbrucēji ir ukraiņi. Nevis krievi paši. 

Pēc ilgām sarunām Kijivā beidzot ieradies Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeijers. Aprīlī viņa vizīti Kijivā atteica Zeļenskis dēļ Vācijas prezidenta tuvajām attiecībām ar Putinu un Krieviju (TT). 

Krievi zaudējuši 23 no saviem uzbrukuma helikopteriem Ka-52 Hokum. Tas ir 25% no visiem Krievijai piederošajiem kaujas helikopteriem. Kāpēc tik lieli zaudējumi šajā jomā? Tāpēc, ka ukraiņi iemācījušies tos labi notriekt un krievu pilotiem nav vajadzīgo aizsargājošo iekārtu. Radikāli mazinājusies arī munīcija tieši šiem helikopteriem (Lielbritānijas AM). 

Volodimirs Zeļenskis atkal lūdzis Izraēlai pretgaisa aizsardzības sistēmu Iron Dome (Haaretz). Tā palīdz likvidēt uzbrūkošās raķetes. Atbildes joprojām nav.

Norvēģi atkal noķēruši krievu spiegu (NRK). Šis cilvēks uzturējies Norvēģijā ar viltotiem identitāti apliecinošiem dokumentiem. Uzdodoties ar Brazīlijas pilsoni. 

Attēlā – ukraiņu karavīrs