Uzbrukumi spuldzītei un siltumam

Vakar Krievijas prezidents Putins pauda savu viedokli par karu Valdaja diskusiju klubā. Viņš uzsvēra, ka rietumvalstis neesot vienotas. Tāpēc tiekot forsēts militārais konflikts pēdējo mēnešu laikā. Rezultātā Rietumu pasaules autoritāte zūdot cilvēku acīs un valstis zaudējot uzticību. Tā domā Putins. (Reuters) „Tās kūda viena otru, forsē provokācijas ap Taivānu un izsit no līdzsvara pasaules pārtikas un enerģētikas tirgu“ – konstatējis Krievijas vadonis (Sky News). Viņš ir pārliecināts, ka agri vai vēlu visiem nāksies kopīgi risināt šo globālo krīzi. Jo tieši Rietumi, un nevis Krievija, spēlējot „šo bīstamo un ļoti asiņaino spēli“. 

„Nekad neesam uzskatījuši Rietumus par savu ienaidnieku“, – uzsvēris Putins (Reuters). Taču Krievija nekad nepakļūšoties Rietumu diktātam un Rietumpasaules varas laiks tuvojoties beigām. Viņam šķiet, ka Krievija esot centusies rast kontaktus un draudzēties ar Rietumiem un NATO. Noklausoties šādus retorikas ziedus gribas saprast vai Krievijas vadītājs saprot ko runā, jeb ir nedaudz atrauts no realitātes un notikumiem, kas reālajā pasaule notiek.

Rodas iespaids, ka runāts tiek viens, bet darīts pavisam kas cits.

Reālā Krievijas armijas rīcība Ukrainas frontē demonstrē pavisam citu filozofiju.

Piemēram, pagājušajā naktī atkal notika uzbrukumi Kijivai un tur pazuda elektrība. RU iestādes apgalvoja, ka tas pats esot noticis Krimā. Pagaidām šis apgalvojums nav apstiprināts. 

Var redzēt, ka Krievijas virspavēlniecība ir mainījusi kara stratēģiju – irāņu dronu spieti tiek izmantoti, lai iznīcināt jebkādas cilvēku eksistences iespējas Ukrainā. Lielākās problēmas pašlaik ar elektroenerģijas piegādi Kijivai un dzeramā ūdens izmantojumu.  Iedzīvotāji pāriet uz maltītēm, kas nav jāsilda un lādē telefonus tikai stundās, kas elektroenerģija ir pieejama (SR, CNN).

Pašlaik Rumānijā (zem NATO karoga) trenējas ASV 101. gaisa flotes divīzija. Tas notiek tieši pie Ukrainas robežas. Krievijas diplomāti jau pauduši savu nemieru ar šo manevru norisi un gaitu. 

Ar rītdienu Zaporižjas reģionā regulāri tiks pārbaudīti vietējo iedzīvotāju telefoni, lai noskaidrotu vai tajos nav „ukraiņu propaganda“. Šis noteikums sasaucas ar kara cenzūru, kura Krievijā tika ieviesta pēc tam kad Putins parakstīja kara likumus. Ja kāda cilvēka telefonā tiks atrasta “propaganda no teroristu režīma Kijivā“, tad šāds cilvēks saņems brīdinājumu, maksās soda naudu (Krievijas okupācija svaras pārstāvis Vladimirs Rogovs). Tātad runa ir par četriem okupētajiem Ukrainas reģioniem, kuru Krievija pasludināja, ka savas valsts sastāvdaļu septembrī (TT, DN). 

Meduza ziņo, ka valsts iestāžu darbinieki Krievijā, turpina bēgt no iesaukuma armijā. Proti – emigrējot uz ārzemēm. Vislielākais bēgošo skaits ir Maskavā, kur 1/3 no iesaukumam paredzētajiem ir pametuši valsti. 

Ukrainas kara rezultātā iznīcinātas Ukrainas kultūras mantojums 207 vietās. Ieskaitot muzejus, bibliotēkas un vēsturiski nozīmīgas celtnes. 

Tagad tiks sperts nākamais solis un Ukraina tikšot pilnībā atbrīvota no „sātana ietekmes“, – ziņo Svenska Dagbladet, atsaucoties uz Krievijas drošības padomes locekļa Alekseja Pavlova izteikumiem. Līdz šim Kremlis cīnījās pret ukraiņu „nacismu“, nepamatoti apgalvojot, ka valsti vadot „nacisti“. Tagad Kremļa retorika sper nākamo soli uz priekšu un valsts aparātam piederošajā izdevumā  “Argumenti i fakti“ Aleksejs Pavlovs izpaužas par Ukrainu ļoti savādi.  Viņš rakstā apgalvo, ka Ukraina neesot valsts, bet sekta, kas nodarbojas ar sistemātisku un nežēlīgu varmācību. Ukraiņu varas loģika esot nacistu okultisms un kā pierādījumu autors piesauc agrāko Ukrainas vadības locekļu it kā saistību ar kristīgajām sektām vai ebreju reliģiskajām kopienām. Pēc viņa domām ir jāturpina uzbrukums Ukrainai, lai ar militāra spēka palīdzību panāktu Ukrainas “desatanizāciju (atbrīvošanu no sātana ietekmes) (TT, SvD). Ar līdzīgām kategoriskās prasībām nācis klajā arī Ramzans Kadirovs. Pēc viņa domām visas Ukrainas pilsētas ir jā noslauka no zemes virsas. Viņa viedokli atbalsta arī Kremļa „siloviku“ grupa.  

Leave a Reply