Mīņāšanās pie Hersonas un ziemas guļammaisi ierakumos 

Jūras pilsēta Hersona šodien esot spoku nams. Šur tur vīd cilvēki, kas atsakās pamest savas mājas. Visi ir izvairīgi un nervozi. Katra kustība, ikviens jauns automašīnu troksnis izraisa histēriju (CNN). Kas bija aizbraucēji? Kāda vietējā sieviete atzinusies Sky News, ka krievi esot aizvākuši savējos. Lai tie nepiedzīvotu ukraiņu atgriešanos. Pašlaik pilsētā ir posts un haoss. Krievu karavīri aplaupot veikalus un slimnīcu iekārtas. „Viņi zog visu ko var paņemt. Salādē visu savās automašīnās un ved uz Krimu“, – konstatē Kirils. Esot vietējais. Nekur nebēgšot. Galvenais nebāzt degunu ārā. 

Ja izdosies šo pilsētu atgūt, tad tās būs lielākā ukraiņu uzvara šajā karā. Pagaidām notiek evakuācija, ved projām, kaut ko gaida. Tāds kā mīņāšanās brīdis. Krievi stāsta, ka ukraiņiem nepietikšot spēka sagrābt šo pilsētu. Ukraiņi apgalvo, ka viņiem ir savējā loģika un viss notiekot pēc viņu prāta.   

Vakar tika pabeigta mobilizācija Ukrainas karam Krievijā. Tā paziņoja Sergejs Šoigu. 82 000 vīri esot kaujām frontei savākti (Reuters). Pārējie var atslābt. Iespējams, ka tagad vairs nevienam nebūs jābēg, līdz nākošai mobilizācijas reizei. 

Tikmēr Kremļa artilērija turpina šaut un graut tālāk ukraiņu elektroapgādes sistēmu. „Viņu apšaudes mūs nesalauzīs. Dzirdēt ienaidnieka himnu mūsu zemē ir pretīgāk nekā  klausīties viņu raķešu joņošanu pa mūsu debesīm. Mums nav bail no tumsas“, – secināja Zeļenskis (The Guardian). 

Pavisam krievi šī kara laikā realizējuši 8000 gaisa uzbrukumus un nosūtījuši  uz mērķiem Ukrainā 4500 raķešu (Reuters). 

Kremlim izdodas apturēt elektropiegādi, dažos rajonos par 40%. Vissmagāk klājas Kijivā, Čerņihivā, Čerkasos un Žitomirā. Vienu brīdī galvaspilsētā ap 320 000 mājsaimniecību bija bez strāvas, tagad 159 000 gaida elektrību atgriežamies. 

Putins pēdējo dienu laikā ir vairākkārt apgalvojis, ka kodolieročus Ukrainā neizmantos (AP). Pēc viņa domām tas neesot vajadzīgs nedz politiski, nedz militāri. Kā to izskaidrot? 

Acīmredzot tiek tēlots krieviem Krievijā, ka frontē viss notiek lieliski. Pārējie ārvalstīs zina un redz, ka  krievu armijas situācija Ukrainas frontē nav apskaužama. Taču Krievijā var turpināt stāstīt pasakas, jo ārējo informācijas avotu tur vairs nav. 

ASV prezidents Džo Baidens ir skeptisks.: „Ja viņš nevēlas lietot kodolieročus, tad par to vispār nav jārunā“. Pēc Baidena domām, Putina izteikumi ir bīstami.(News Nation). Putins uzskata, ka viņš nekad neesot draudējis pasaulei ar atomkaru. Nē, to neesot darījis. Tikai reaģējis uz rietumu valstu vadītāju „kodolieroču šantāžu“. (DN)  

Amerikāņi un pentagons apsolījuši ukraiņiem nākamo ieroču „kravu“ 3 miljardu vērtībā (AP).

Beidzot ir skaidrs, ka nāk ziema. Agrāk vai vēlāk tā ieradīsies. Harkivas apkaimē jau naktīs jūtami pirmie sala pieskārieni un armija sāk gatavoties ziemai. Šim nolūkam ukraiņu armijas karavīri tiek apgādāti ar guļammaisiem, kas iztur salīdzinoši lielu salu un ar somu pirti pazemē. Tā nav liela – tikai 2 kvm, taču pietiekoša, lai karotāji sasildīto. (DN) 

Nav informācijas, ka krievu armijniekiem būtu pieejams kas tamlīdzīgs. Protams, ka salā ir grūti ne tikai cilvēkiem, bet arī tehnikai. Viss kļūst grūtāk lietojams un prasa divreiz ilgāku laiku sagatavošanā. NATO apsolījis ukraiņiem ziemas apģērbu un visu, kas nepieciešams šādos – sala apstākļos. Tikmēr krievu armija žēlojas par cimdiem maziņām plaukstām un sliktas kvalitātes gumijniekiem (Telegraph).

Pirms laiciņa Lielbritānijas AD publicēja ziņojumu par to, ka korupcija ir panākusi būtisku lietu izzušanu no krievu karavīru piederumu klāsta. Puišiem pietrūkst svarīgu priekšmetu: labu guļammaisu, vilnas kapzeķu un kabatas bateriju (Izvestija). 

Attēlā krievi evakuējas uz saviem pontoniem pāri Dņeprai