Ļaunuma pielīmēšana, afgāņi un Karpatu bombardēšana

Propagandas karā Kremļa ideologiem visi izdomājumi šķiet noderīgi – ieskaitot saindētus odus, agresīvas skudras utt. Taču vissmagāk šokēja krievu propagandista (nevis žurnālista) Antona Krasovska izteikumi RT ēterā ar aicinājumu slīcināt ukraiņu bērnus (Meduza). Pēc tam viņu noņēma no ētera un pats atzinās, ka neesot „saskatījis robežu“ savā aizrautībā, taču tā viņš tiešām pateica 20.oktobrī televīzijas ēterā, sarunājoties ar rakstnieku Sergeju Lukjaņemnko. Tos ukraiņu bērnus, kas uzskata, ka Krievija okupējusi Ukrainu, vajadzētu iemest upē un noslīcināt vai ieslodzīt mājā un sadedzināt. Šī esot piemērota metode cilvēku pāraudzināšanai. Tā viņam šķiet. 

Visi zinām šo faktu un tas nav nekāds jaunums. Tāpat esam informēti par to, ka augstas Krievijas amatpersonas runā par „sātana apsēsto Ukrainu“ un ir gatavi atbrīvot kaimiņvalsti no Sātana = pievienot Krievijai. Tepat Daugavpilī līdzīgas domāšanas piekritēji liek ziedus pie nojaukšanai gatavajiem, kremlīnus slavinošajiem pieminekļiem.

Jā, mani mulsina cilvēki, kas kādu smagi necieš, neieredz un ienīst bez loģiska iemesla. Uz impulsīvu emociju pamata. Naida uzliesmojumi pret ukraiņiem krievu medijos ir regulāra izpausme. Tagad tie sit tik augstu vilni, ka liesmo publiskajā telpā un sludinātāji no saviem vārdiem vairs nekaunas. 

Tas, ka Kremļa propagandistu Antonu izmeta no ētera neko nemaina. Tas ir tieši tāpat kā sabārt kādu gestapo spīdzinātāju par to, ka viņš ir rupji vai nesavaldīgi izturējies pret upuri. Kancelkultūras loģika paliek spēka – ja neesi ar mums, tad esi pret mums un mēs „tevi noslīcināsim“. 

Kā panāk šādu naidu? Dēmonizējot cilvēku vai tautu. Pielīmējot otram ļaunumu. Pārliecinošā balsī melojot, baidot un draudot. „Jo dziļāk krievi tiek iesaistīti specoperācijā, jo vairāk un uzkrītošāk medijos un publiskajā telpā var novērot apzinātu Ukrainas un ukraiņu „sātanizāciju“, – konstatē krievu rakstnieks Aleksandrs Roščins (DN). 

Pagaidām nav skaidrs ko Kremlis ar šādu retoriku vēlas panākt. Iedzīt kā naglu dziļu naidu pret ukraiņiem krievu dvēselēs? Kūdīt naidu? 

Roščins domā, ka šeit tiek izmantota pārbaudītā metode – uzkraut savu grēku otram un šo „otru“  tāpēc ienīst un vajāt. Upuris vainīgs pie tā, kas ar viņu ir noticis.

Savulaik Ļevs Tolstojs rakstīja: „ Mēs mīlam citus cilvēkus par to, ka viņi ir labi un ienīstam tos par ļaunumu kuru paši šiem labajiem cilvēkiem piešķiram“. 

Ja kāds rīkojas ļauni un nežēlīgi, tad  viņam ir vajadzīga motivācija, ka upuris šādu attieksmi ir pelnījis. Jo sliktāk Krievijai klāsies frontē, jo smagāks naids  ukraiņiem tiks uzkrauts.

Vai ir iespējams sarunāties ar nepamatotā, neloģiskā naidā iesprūdušu cilvēku? 

Nē, nav iespējams. Naids viņam nodrošina komfortu. Kolēģe mēģināja Maskavā sarunāties ar Kremļa ideju autoriem, it kā politologiem, it kā zinātniekiem. Kaut kādai loģikas dzirkstīji taču būtu jābūt ar šādu cilvēku sazinoties. Nē, nekas neizdevās. Pēc sarunas biedra Makarova domām – ukraiņi paši vainīgi, ka nepareizi domā. Par kļūdainu pasaules uztveri viņi jāsoda ar  gigantisku Kijivas spridzināšanu. Tālāk seko apgalvojums, ka ukraiņi esot teroristi un Kijiva terorizējot pati savus iedzīvotājus. Arī ASV esot teroristi, Latvija arī. Jā, viņš ir naidīgs un izskaidro savu diskomfortu nevis ar paša rīcība nenormālību, bet ar ukraiņu „sātanismu“.  

Tikmēr karš Ukrainā turpinās. Kijivā gaisa trauksme katru dienu. Turpinās krievu raķešu uzbrukumi, lai neatgriezeniski sagrautu iespēju cilvēku dzīvei Ukrainā. Vakar atkal bombardēja: Zaporižju, Mikolajivu, Ļvivu, Žitomiru, Poltavu un Černivcus. Pēdējā ir mana bērnības pilsēta, kurā pavadīju vairākas vasaras sporta nometnēs. Mīļa, gaiša un jauka saldo aprikožu pilsēta. Lieliski cilvēki, sena kultūra. Iesaku pēc kara to apmeklēt visiem, kas lasa šīs rindas. Daži krievu lādiņi trāpījuši pat Moldāvijā. 

Joakims Pasikivi domā, ka Kremlis turpinās Ukrainas infrastruktūras graušana un koncentrēsies uz Dņepras HES pie Zaporižjas. Otrā pasaules kara laikā šo 13 km HES dambi saspridzināja Sarkanā armija, lai traucētu vāciešu pārvietošanos uz priekšu. 

Problēmas rada arī Krievijas ANO līguma laušana saistība ar graudu eksportu Āfrikas valstīm no Ukrainas ostām. Pašlaik rindā gaidā 97 kuģi. 

Kremlis trako. Cik ilgi vēl? 

Pašlaik Kremlis pērk Ukraina skara vajadzībām Afganistāna skaujiniekus, kas cīnījās pret krieviem (kopā ar ASV). (AP). Darbā pieņem caur Vāgnera grupu. Alga 1500 dolāru mēnesī. Pagaidām 400 piekrituš strādāt pret ukraiņiem (TT).

Vakar Putins pavēlēja smagāk graut Ukrainu. Tāpēc tika lietotas 45 raķetes 50 KH-101 un Kh-555, kas tika šautas no Kaspijas jūras un Volgodonskas rajona. Sagrāva 18 mērķus, pamatā elektroapgādi un dzeramā ūdens sistēmu.

Pašlailk 80% kijiviešu ir bez elektrības un ūdens.

Uzbrukuma mērķis – salauzt ukraiņu pretošanos (ISW).

Attēlā Kijiva (DN)

Leave a Reply