Mākslas laupīšana un episku melu meistarošana

Apmēram nedēļu no Stokholmas Skansena reptīļu mājas bijā aizbēgusi indīgākā čūska pasaulē, karaliskā kobra Hudīnī. Tā tupēja starp sienām un neatgriezās. Muitnieki bēgli atrada ekrānos ar savas tehnikas palīdzību. Celtnieki grāva sienu, bet vīriešu kārtas 2,5 m garā čūska spītējās un tupēja savā stihijā. Visbeidzot bads uzvarēja. Čūsks atšļūca atpakaļ uz būrīti paēst. Tagad to soda ar „mājas arestu“. Ko varam secināt? Aizbēgt nebija kurp. Ja arī karaliskā kobra izkļūtu ārā, tad tā nosaltu. Te nav Indija. Vai šis notikums satrauca? Protams, dažādās nozīmēs. Viena daļa sašuta par to, ka visindīgākā čūska “ņem, aizbēg un viss“. Citi klaigāja, ka čūska jāatgriež atpakaļ Indijā. Tādas ir čūskas tiesības. Trešie palika pie sava, ka blokāde ir vislabākā lieta. 

Arī mēs gaidām kad blokāde sagraus Krievijas diktatora ambīcijas. Taču pagaidām viņš – tāpat kā Hudīni, sēž starp sienām un šņāc.  

Rezultātā tiek apturēts graudu eksports no Ukrainas uz trūcīgajām Āfrikas valstīm. Ar šo Krievija lauž līgumu ar ANO. (DN). Viņa privātajā armijā (tā sauktajā „Vāgnera grupā“) pašlaik tiek iesaistīti cietumnieki, kas slimo ar AIDS un hepatītu C (Lielbritānijas AM). Līdz šim vāgneriešiem esot bijis audz augstāks iesākuma standarts. Tagad pieņem visus, kas var panest ieroci. (DN) 

Jaunie kara apstākļu noteikumi „atļauj“ Putinam konfiscēt Ukrainas mākslu. Pašlaik tiek realizēts kultūras vērtību „eksporta plāns“, nogādājot visu, kas vērtīgs, no Ukrainas muzejiem un izstāžu zālēm Krievijā (The Art Newspaper). Šo projektu Krievijā sauc par „evakuācijas plānu“. To skaitā arheoloģiski izrakumi (zeltlietas), gleznojumi u.c. Šodien sāk evakuēt uz Krieviju Krošicka mākslas muzeja eksponātus no Sevastopoles Jaltā ar Vācijas, Itālijas un Krievijas klasiķu darbiem. „Evakuēta“ tiek māksla arī no Hersonas muzejiem (The Art Newspaper). Aizved arī Potjemkina piemineklis un viņa apbedījums. 

The Art Newspaper uzskata, ka krievi pašlaik dara to pašu ko nacisti otrā pasaules kara laika, kad tika konfiscēti ap 600 000 mākslas priekšmetu no privātpersonām okupētajās valstīs.

„Uzvārīties“ tiek mēģināts visādos veidos, taču pienāks arī samaksas brīdis. 

Nauda, kas konfiscēta rietumu bankās un pieder bagātiem krievu un baltkrievu oligarhiem, tiks atdota Ukrainai, lai izmantotu kara postījumu novēršanai un valsts atjaunošanai pēc kara. Pašlaik šādi ir „iesaldēti“ 1,2 miljardi dolāru (Economic Security Bureau). Visa sagrautās valsts atjaunošana izmaksās ap 750 miljardiem eiro (TT). Piedalīsies ES, valstis un privāti ziedotāji. (TT).

Sestdienas vakarā Zeļenskis runāja televīzijā un pavēstīja, ka elektroenerģijas piegāde pamazām tiek atjaunota. Apsūdzēja Krievijas apzinātos mēģinājumus iznīcināt iespēju apgādāt Ukrainu ar elektroenerģiju un uzsvēra, ka uzbrukumu laikā ir gājuši bojā vairāki tehniķi un elektriķi (Reuters). 

Lielbritānijas mediji turpina apspriest „episkos melus“, kurus Kremlis izplata, saistībā ar gāzes vadu sabotāžu Baltijas jūrā. „Tas ko viņi pauž, raksturo viņus pašus un viņu valdību, nevis Rietumu sabiedrību“, – komentēts apgalvojums par to, ka pie gāzes vada cauruļu bojāšanas esot vainīgi briti.  

Visbeidzot tomēr tiek daļēji atzīts fakts, ka ir noticis uzbrukums krievu flotes kuģiem Sevastopolē. Vienam no kuģiem esot „nelieli bojājumi“ (Ria). Arī šajā ukraiņu uzvarā esot vainīgi briti, jo „visas šīs lietas“ tieši viņi esot ukraiņiem iemācījuši.     

Attēlā krievu tanki pie Harkivas (AP)

One comment

Leave a Reply