Krievu tranšeju rakšana

Hersona turpina svinēt, lai gan formāli atrodas katastrofas vidū – nav elektrības, pārtikas un tekoša ūdens. Tagad ir pamats priecāties rakt no zemes ārā noslēptos Ukrainas karogus un dejot laukumos un ielās. Beidzot, pēc astoņu okupācijas mēnešu pārtraukuma, var satikt draugus un radus. Jurijs stāsta BBC kā 200 dienas slēpies pagrabos no krieviem. Tatjana nenogurst žēloties par to kā krievi piekāvuši viņas dēlu, taču tas no slimnīcas aizbēdzis un nav atgriezies joprojām (BBC). Kamēr pilsētnieki intervējas ārzemju medijiem, sapieri tīra zemi no mīnām. Pāris dienu laikā jau neitralizētas ap 2000 mīnas. 

Taču kaujas turpinās citur. Svētdien krievi bombardēja ar raķetēm Sumus, Dņepropetrovsku un Mikolajivu. Tika grautas ēkas un infrastruktūra. 

Hersonā varas iestādes aicina iedzīvotājus palīdzēt atrast personas, kas sadarbojās ar krievu okupācijas varu un turpina atrasties atbrīvotajā teritorijā (AP). 

Loģiski šķiet, ka Krievijai vajadzētu pārtraukt bruņošanos un karošanu ar kaimiņiem. Taču pirms pāris dienām uzzinājām, ka krievu skolās tiks ievesta jauna militārā mācība. Tās mērķis būs sagatavot skolēnus militārajam dienestam. Kā arī forsēt patriotisma audzināšanu (TT).

Putins joprojām nav izteicies par Hersonu. Loģiski, ka „sliktās lietas“  jāpaziņo citiem, bet viņa misija ir vienīgi panākumi un uzvaras. Turpretī „uzvelkamā lelle“ medvedjevs  at kal draud ar jaunām šausmām. Tagad tikai Krievija „pa riktīgam“ sākšot karot. Nu tikai pasaule redzēs cik krievu armija ir briesmīgi varena un neuzvarama (Telegram). 

Zinām, kas Kremlis pašlaik gatavo jaunu sadarbības līgumu ar Irānu un nav izslēgts, ka tiek noslēgta vienošana spar jaunu ieroču piegādi Ukrainas frontei (The Guardian).  

Satelītu attēli rāda, ka krievi turpina rakt tranšejas Ukrainas austrumos. Tas nozīmē, ka viņi nevēlas atteikties no savām iekarotajām teritorijām.  „Tas ir veids kā pārvērst šo karu par pirmo pasaules karu“, – secina zviedru eksperts Ilmari Keihko avīzei “Dagens Nyheter“.  Tranšejas tiek raktas 190 km valsts austrumos (pie Dņepras, netālu no Hersonas utt.) un pašlaik ar lāpstām krievi ņemas arī Krimā (AP).

Kāpēc viņi tā dara? Tāpēc, ka nezina nevienu citu metodi kā ievilkt šo karu garumā. Pagaidām nekas nav izdevies. Ukraiņi iztur pat infrastruktūras iznīcināšanu. Nebrīnīšos, ja drīz pieslēgs arī kavalēriju un kausies ar Čapajeva metodēm. 

Mēs varam tikai minēt kāpēc varenā krievu armija nespēj izdomāt neko gudrāku sava kara stratēģiju pirmā pasaules kara stilā. Var gadīties, ka šādi var apgrūtināt ukraiņu uzbrukumu, nav izslēgts, ka tā lieliski var nodarbināt iesauktos karavīrus, kas nav guvuši izglītību, jo nepietiek instruktoru. 

Šodien faktiski ir laba tehnika, kas ātri izrok grāvjus. Savādi, ka krievu armija turpina to darīt ar lāpstām. Protams, ka tranšejas aizsargās karavīrus. Var gadīties, ka tāpēc krieviem būs mazāk kritušo.

Viena lieta ir skaidra –  šajā karā nekas nenotiek tā kā Putinam vajag. 

Tā nu tas ir.   

Leave a Reply