Kremlis vairs nevēlas mainīt valdību Ukrainā

Vakar Stokholmā (ar melniem helikopteriem, agri no rīta) arestēja kārtējos divus krievu spiegus. Paralēli tiesā vēl četrus krievu spiegus un sāk izskatīties, ka Kremļa nejēdzību apjomi ir bezgalīgi.  Jo vakar Hersonā tika publiskotas četras spīdzināšanās telpas, kuras krievu armija izmantoja okupēto teritoriju iedzīvotāju mocīšanai. (SvD)

Vienlaikus ukraiņu drošībnieki veikuši kratīšanu krievu Pečerska klosterī Kijivā. Tas ir viens no svarīgākajiem pareizticīgo (ortrodokso) kristiešu ticības centriem Austrumeiropā. Ukrainas drošības dienests šādi rīkojies, lai nepieļautru, ka klosteris tiek izmantots kā tā saucamās „krievu pasaules“ aktivitāšu centrs, jo ir aizdomas, ka tajā tiek slēpti ieroči, karavīri un spiegi. Kremlis un pareizticīgie Maskavā nosoda šo kratīšanu (TT).

Vladimirs Putins beidzot piekritis tikties ar krievu karavīru mātēm (Vedomisti). Pasākums notikšot 27.novembrī. (TT) Nav grūti prognozēt ko mammas viņam teiks. Vakar vēlu vakarā parādījās Peskova izteikums, ka Kremlis vairs it kā nepastāv uz valdības maiņu Ukrianā. Beidzot kurpe sāk spiest un uzbrucējs sāk domāt par sava sitiena beigām. Iespējams, ka šis ir kapitulācijas sākums?  

Krievija turpina bombardēt Ukrainas teritoriju.Šo uzbrukumu rezultātā bojā gājuši atkal 109 cilvēki Doņeckā, Hersonā un Harkivā. 

Krievijas paralmentā pašlaik tiek izstrādāts likums, kas ļaus vēl precīzāk manipulēt ar sabiedrisko domu savās interesēs. Tas paredz izmantot algoritmus, kas iesaka noteikta veida rakstus un ziņojumus lasītājiem sociālajos medijos. Tas nozīmē, ka Krievijas iestādes varēs “izslēgt“ pieprasījumu pēc noteikta satura rakstiem (Telegram, ISW).

ASV informē, ka Krievijas pašlaik gatavo viltus uzbrukumu Baltkrievijas infrastruktūrai un to vēlāk nosauks par Ukrainas uzbrukumu. Iemesls ir piespiest baltkrievus iesaistīties Ukrainas kar. (ISW)

Krievijas atsākusi Hersonas apšaudi un tāpēc visi iedzīvotāji tiek lūgti pamest šo pilsētu. Pagājušajā naktī 60 krievu granātas trāpījušas arī Nikopolei. (TT)

Gaidām ziema būšot auksta. 10 miljoni ukraiņu pašlaik ir spiesti dzīvot bez elektrības un apkures sistēmas. (BBC) 

Tikmēr Ukrainas armija iet uz priekšu Svatovoje rajonā.(TT)

Krievijas cietumi tukšojas, jo ieslodzītos ved uz Ukrainas frontes pirmajām līnijām (Mediazona). Septembrī un oktobrī no krievu cietumiem uz fronti tika nosūtīti 23 000 ieslodzīto. (SvD)   

Tranšeju inspekcija pie Hersonas (attēlā)

Leave a Reply