Sals kā ukraiņu iznīcināšanas ierocis

Vakar Krievija atkal masīvi bombardēja Kijivu un Ļvivu. Šajā karā krievi kaujas nevis frontē pret armiju, bet gan pilsētās ar civiliedzīvotājiem. Rezultātā Kijivā tika pārtraukta elektrības un dzeramā ūdens piegāde. Šis ir barbarisks un amorāls „karošanas veids“ un atspoguļo Putina un viņa atbalstītāju bandītu morāli: sist guļošo, izdedzināt zemi un maksimāli ievainot nevainīgus cilvēkus. Vienlaikus WHO publicēja atskaiti par to, ka 14 miljoni ukraiņu pašlaik ir bēgļu gaitās ārzemēs. Tiem 6 miljoniem, kas nav aizbēguši, tagad sāksies grūti laiki dzimtenē. (BBC) 

Uzlidojumu rezultātā tika izsista no ierindas arī AES Pivdenoukrainskā (Dienvidukrainā) un Hmeļņickā. 

Krievu uzlidojuma laikā, tika nogalināts kāds nesen piedzimis puisītis Viljanskas slimnīcā. Glābšanas dienests atraka no gruvešiem māti un ārsti, taču bērns gāja bojā. (DN)

Elektrības sistēma tika izsista no ierindas arī Moldovā. 

Prezidents Zeļenskis uzsvēra, ka krievu karošana pret mierīgajiem iedzīvotājiem esot atmaksa par to, ka frontē viņiem nekas neizdodas. Tāpēc Kremlis grib izmantot ziemas salu kā ukraiņu masu iznīcināšanas līdzekli. 

Pēdējo nedēļu laikā Kremlis intensīvi bombardē tieši iedzīvotāju izdzīvošanai nepieciešamo infrastruktūru. Tāpēc 10 miljoni ukraiņu pašlaik spiesti iztikt bez elektrības. Grūti prognozēt kas notiks, ja sals nokratīsies zem -10 grādiem. Jāuzsver, ka ļoti daudzi ukraiņi ir bēgļi paši savā zemē, jo bija spiesti pamest dzīvokļus lielpilsētās. Viņiem tagad jāmēģina sev noorganizēt kaut cik pieņemamus izdzīvošanas apstākļus. Stāvoklis ukraiņu veselības parūpē pašlaik ir kritisks.  700 slimnīcu un veselības aprūpes iestāžu krievi sagrāvuši.

Beidzot Eiropas Savienība nobalsojusi par Krievijas valsti kurā vara sponsorē terorismu. Protams, ka zibenīgi norisinājās krievu pretuzbrukums un tas izpaudās kiberofensīvas veidā.  Zīmīgi, ka 494 deputāti nobalsoja par, 58 – pret un 44 atteicās balsot. Ceru, ka neviens no Latvijas deputātiem nebalsoja pret. Domāju par šiem 58 putinistiem, kas nobalsoja pret. Kas viņi ir par cilvēkiem? Acīmredzot, nav cilvēki.   

Krievijai beidzas raķešu rezerves. Jaunu iznīcināšanas ieroču ražošana esot apgrūtināta, jo trūkstot būtisku detaļu.(ISW)

Iskanderu skaits viņiem pašlaik esot tikai 100. 

Attēlā Kijiva tumsā (SvD)