Impērijas tēlošana turpinās

¼ daļu Krievijas budžeta aprij karš. Tātad pavisam 82 miljardus dolāru, kas nozīmē – četrus miljardus katru dienu (Forbes). Te ieskaitīti tikai tekošie izdevumi, neskaitot tēriņus aizsardzības sistēmai vai rietumu sankciju efektus. Ja saliek visus (ar karu saistītos izdevumus) kopā, tad Krievija tērē katru dienu (šim karam) 1 miljardu dolāru (SvD).

Cik ilgi valsts var atļauties šādus izdevumus?

Galu galā Krievija taču uzbrūk, nevis aizstāv savu teritoriju.

Atbildes uz šo jautājumu nav, jo Putins plāno gigantiskas impērijas izveidošanu no jauna.

Maniakālām idejām – absurdi gigantiski izdevumi.

Tātad – kur krievi izvietojušies? Sīrijā krievu armija ir klātesoša jau kopš 2015.gada. Sākumā palīdzēja zobārstam -prezidentam Asadam apspiest vietējo pretošanās kustību bombardējot noteiktas teritorijas. Pēc tam krievu armija uzbūvēja sev kara bāzes Sīrijā un apmetās tur uz palikšanu. Šāda bāze krievu (gaisa spēkiem) ir Latakiā un jūras spēkiem Tartusā. 

Kāpēc krievi ir Sīrijā joprojām?

Protams, ka Krievija „devās palīgā“. Krievi jau parasti visiem tikai „palīdz“ un „glābj“, lai gan no malas viss izskatās pēc primitīvas okupācijas. Vēl svarīgi ir parādīt amerikāņiem cik ātri un viegli krievi prot iekarot svešas teritorijas un tajās palikt uz pastāvīgu dzīvi. Piemēram tā saucamā „Vāgnera armija“, kas no Kremļa puses tiek iztēlota kā „privātas vienības“, kas darbojas Sīrijā dēļ Asada lūguma. Lai gan faktiski šī nav nekāda „privāta armija“, bet gan Krievijas bruņoto spēku sektors (Markus Joransons, Aizsardzības augstskola Stokholmā, DN). „Ievainotie vāgnerieši tiek sūtīti ārstēties uz dzimteni ar oficiālajiem krievu armijas transporta līdzekļiem un saņem palīdzību krievu armijas slimnīcās. Viņu apmācību centri ir krievu armijas centru tuvumā un ir pietiekami daudz pierādījumu, kas šīs ir it kā maskētas krievu karaspēka vienības un nekas vairāk“ (Markus Jornasons).

Šie paši „vāgnerieši“ ļoti aktīvi pašlaik Āfrikā. Īpaši Centrālāfrikas republikā, kur uz vietas ir gan krievu bāzes gan krievu instruktori. Te vāgnerieši arī tēlo palīdzētājus un izliekas, ka viņi nav krievu oficiālo bruņoto spēku sastāvdaļa. Nē, ko jūs! Viņi taču ir tikai palīdzības brigādes. 

To pašu viņi dara arī Mali, Lībijā un Mozambikā. Piedalās šo valstu iekšējo konfliktu bruņotā risinājumā un tēlo atbrīvotājus, lai gan reāli pārstāv Kremļa ietekmes interesēs melnajā kontinentā. 

Vagnerieši vajadzīgi Putinam, lai zibenīgi izveidotu viņa globālo varu pār citām tautām un valstīm. 

Vāgnerteši pašlaik ir Baltkrievijā, Moldovā (Transdņestrā ap 1500 karavīru) un karo apjomīgi Ukrainā.  Formāli Kremlis viņus it kā nepazīst un apgalvo, ka šie leģionāri sargājot ieroču noliktavas. Taču Markus domā pavisam citādi:

„Vagneriešu klātbūtne Moldovā rada šajā valstī nestabilitāti. Ietekmē politiskās partijas un politiku“.

Neaizmirsīsim, ka krievi ir izvietojuši savu armiju arī kādreizējās Gruzijas teritorijā Abhazijā un Dienvidosetijā. Tur tagad ir viņu bāzes. Viņi nostiprinājušies arī Armēnijā (parastā kara bāze un gaisa spēku bāze), jo tēlo, ka palīdz armēņiem Karabahas konfliktā. 

Kas krieviem vajadzīgs šeit? Viņi vēlas kontrolēt  enerģijas un gāzes eksportu no Kaspijas jūras uz Eiropu.  Ar šo Krievija mēģina izsist no ietekmes ložām Irānu un Turciju.

Kazahstanā atrodas krievu raķešu pētniecības centrs un kosmodroms. Kirgīzijā viņiem ir: gaisa spēku bāze, jūras bāzes, raķešu testu centrs un seismoloģiskā monitoringa stacija. Bez tam krieviem pieder militārs kosmisko pētījumu centrs Tadžikijā un kara bāze pie Dušanbē. Te krievu armija ir lielā mērā iesaistīta narkotiku tirgošanā no Afganistānas uz Krieviju un spēj veicināt visa reģiona nestabilitāti. 

Ko tas viss nozīmē? 

Ar šo Putins vēlas atjaunot Padomju Savienību un apgriezties lielvalsts, impērijas statusā. Pie viena radot nervozitāti rietumos. Taču uzbrukums Ukrainai šīs ieceres ir sagrāvis.

Pašlaik Krievijai vairs nav nedz naudas nedz spēka realizēt savas ambīcijas. Armija tagad tiek saukta atpakaļ no Sīrijas, Kaukāza un citām „nacionālajām nomalēm“, lai karotājus nogādātu Ukrainā. Krievu pūķim pašlaik vairs nav spēka, lai savaldītu „visas savas astes“. 

Vakar krievi atsāka atbrīvotās Hersonas apšaudīšanu. 45 uzlidojumi. Atkal krīt bumbas un pacienti no slimnīcām tiek pārvietoti uz citiem reģioniem. Atsāk arī iedzīvotāju evakuāciju. 

Izskatās, ka krievu armija nespēj loģiski un mērķtiecīgi karot. No Kremļa puses notiek tikai un vienīgi histēriska atriebšanās ukraiņu civilpersonām par krievu neveiksmēm frontē. 

Leave a Reply