Nepareizas raķetes un karavīru mātes

Krievi aizgāja no Hersonas 9.novembrī. Taču tagad turpina pilsētai no jauna uzbrukt ar artilērijas zalvēm. Jau 32 nogalinātie krievu apšaudes rezultātā (The Guardian). 13 cilvēki miruši pēc krievu raķešu uzbrukuma pilsētai Dņipro (CNN). Daudzi atstāj pilsētas. Pašlaik evakuē arī Hersonas slimnīcu (AFP).

Zeļenskis sācis tramdīt arī savējos Kijivā, kas ir vērtīgi. Pilsētā ir tā saucamie „neievainojamie punkti“, kuros vienmēr var atrast elektrību un dzeramo ūdeni. Šie mazie „bāzes punkti“ visiem ir svarīgi, jo krievi izsituši no ierindas elektrības un dzeramā ūdens apgādi. Tad nu jāiet ar kannu pēc ūdens, ar telefonu vai datoru pēc elektrības un interneta. Zeļenskim liekas, ka esošo situāciju var uzlabot. Vakar atkal bija kritiskais brīdis, kad 130 000 iedzīvotāju galvaspilsētā palika bez elektrības (pēc krievu uzlidojuma), taču šorīt jau izskatās, ka elektrība atkal ir vados.(TT)

Vakar ukraiņi atzīmēja bada katastrofas Holodomor 1932-1933. piemiņu un informēja, ka pēc kara Krievijai tiks nosūtīts rēķins par pašreizējo bada situāciju, kurā Ukraina nokļuvusi Krievijas uzbrukuma rezultātā. Toreiz vainīgais bija Staļins, bet tagad atbildība būs jāuzņemas Putinam. 

Twitter mikroblogā parādās ieraksti, kas liecina, ka Krievijai sāk trūkt tālās darbības raķešu Ukrainas sagraušanai. Tāpēc pašlaik tiek liktas lietā vecas raķetes ar kurām bija kādreiz paredzēts pārvietot atomieročus. Pēc šo raķešu notriekšanas (AS-15), var redzēt, ka tās ražotas 80.gados tikai un vienīgi atomieroču vajadzībām (Ministry of Defence, UK).

Jautrākais notikums Krievijā vakar bija Putina tikšanās ar karavīru mātēm un sievām. Viesu skaitā bija maz karavīru sievu vai mammu. Viena daļa bija Putina partijas biedrenes, kurām neviens ģimenes loceklis frontē nekaro. Viņš paziņoja, ka jūt līdzi  bojā gājušo tuviniekiem, bet konstatēja, ka katram jau tāpat jāmirst un iet bojā frontē galu galā…esot goda lieta. Piekodināja, lai sievietes nekādā gadījumā nelasa Ukrainas mediju informāciju (AFP, TT)

Lielbritānijas Ārlietu ministrs ieradies Kijivā ar jaunu palīdzības kravu. (AFP, TT)

Jaunākie dati liecina, ka krievu zaudējumi šajā karā ir traģiski. Pagaidām vislielākie krievu mobilizēto upuru simti novērojami kaujās pie Bahmutas. (TT)

Krievi turpina raks tranšejas Krimā, jo baidās no ukraiņu ofensīvas salas virzienā. Krimā pašlaik tiek veidota arī apjomīga pretgaisa aizsardzības sistēma. (Izvestija). Ir zināms, ka ukraiņi sistemātiski pārbauda ar droniem šo pretgaisa aizsardzības sistēmu Krimā un neapstiprināti avoti liecina, ka ukraiņiem ir izdevies „novākt“ tur vairākus Irānas padomdevējus un inženierus, kas palīdz krieviem rīkot dronu uzbrukumus Ukrainai. 

Šodien (pēc dažām studnām) uzrakstīšu un publicēšu šeit par atbrīvoto zviedru ciemu Ukrainā. Tas būs tieši svētdienas teksts. Uz tikšanos vēlreiz šodien, ap 13.00   

Leave a Reply