Grafiti zagšana un jaunais Krievijas karogs 

Laba ziņa ir tā, ka vairākās pasaules valstīs un pilsētās sāk izplatīties demonstrācijas ar „Pretputina karogu“ kā opozīcijas simbolu. Rādīt šo karogu Krievijā nedrīkst, par to draud sods cietumā. Kolēģis Ingmars Neveus (DN) šo karogu pirmo reizi esot redzējis demonstrācijā Kiprā. “Tas ir krievu karogs no kura nomazgātas asinis“, – apgalvoja kāds no demonstrētājiem. Neliels krievu emigrantu pulciņš šādi protestē regulāri, demonstrējot Putinu kā slepkavu un pieprasot izbeigt karu Ukrainā. Tātad izbeigt okupāciju, kuru viņu valsts iesākusi.

Karogs pašlaik kļuvis ļoti populārs ārzemēs un kopā ar to arī uzlīmes – “Krievi pret karu“ un „Krievija būs brīva“. 

Šo karogu esot izveidojusi krievu dizainere Kaja Katoņina, kura pašlaik dzīvo Berlīnē un publicējusi to jau 28.februārī internetā. „Sākumā mēs visi protestējām pret uzbrukumu Ukrainai zem Ukrainas karoga. Taču ļaudis vairs neatšķīra kas ir tie, kuri protestē. Tad nu es izveidoju šo karogu, lai parādītu pasaulei, ka arī krievi ir pret šo karu. (DN)

Vai krievu opozicionāri atteiksies no trīskrāsu krievu karoga? Jā, tā izskatās. Esošais Krievijas karogs visiem saistās ar Putinu un Ukrainas okupāciju. 

Šis ir pirmais šāds gadījums manā žurnālista praksē, kad nacionālais simbols kļūst neizmantojams  jo tas asociējas ar nīstu režīmu. Lai gan faktiski arī Sīrijas opozīcija uzskata, ka esošais ir Asada karogs un protestējošie rumāņi 1989. izgrieza caurumu Čaušesku režīma karogā, lai protestētu pret diktatūru. 

Kaja domā, ka Putins ir pazemojis esošo Krievijas karogu un notraipījis to ar ukraiņu asinīm.  

Šo – jauno Somijas krāsām līdzīgo karogu, esot izdomājis krievu jauniešu emigrantu pulciņš.  Šoka stāvoklī, pēc Putina iesoļošanas Ukrainā. Šādu karogu krievi esot savulaik izmantojuši Novgorodā. Šis karogs pašlaik plaši tiek lietos pretkara demonstrācijās Toronto, Londonā, Parīzē, Berlīnē, Krakovā, Stambulā, Viļņa, Limasolā un Telavivā. Krievijā to lietot aizliedz vara. Pagaidām zināms tikai par vienu šī karoga demonstrācijas gadījumu Maskavā  kā uzlīmi uz automašīnas. Par to īpašnieks saņēma saodu – divus mēnešu cietumā. (DN)

Frontē arī labas ziņas. Ukraiņi atguvuši 13 ciemus ap Luhansku. Pirmdien ciemus apmeklēs ārsti un armija piegādās malku. Diemžēl krievu artilērijas apšaude turpinās.

Krievu spēki jau ilgstoši cenšas panākt Bahmutas krišanu. Pagaidām tas nav izdevies.

Interesanti un savādi – Banksy grafiti darbs Hostomeļā  (sieviete gāzmaskā) gandrīz nozagts. Pašlaik to apsargā policija. (TT) „Šīs mākslas darbs ir vēsturisks, jo liecina par mūsu cīņu pret ienaidnieku. Tas ir stāsts par tautām, kas mums palīdz. Par visas pasaules solidaritāti ap Ukrainu. Civilizētā pasaule ir kopā ar mums!“, – komentēja Oleksijs Kuleba, Kijivas reģiona gubernators. (TT)

Kopš novembra ES izdevies apmācīt 1100 ukraiņu virsnieku Polijā un Vācijā. Plānos ir apmācīt vēl 40 000 kaujinieku. (DN)

Igaunija tikko iegādājusies 2 Himars sistēmas par 200 miljoniem dolāru. Tās sāks darboties 2024.gadā un atradīsies uz Krievijas robezās. (SvD)

Neraugoties uz pretgaisa aizsardzības sistēmu, ukraiņiem joprojām ir lielas problēmas ar gaisa telpas nosargāšanu. Runa ir par krievu raķetēm un droniem. Novembrī izdevās notriekt 72% raķešu un 80% irāņu dronu. (ISW) Pret šo krievu karošanas veidu – bombardēt civilo iedzīvotāju infrastruktūru, izteikušies jau daudzu valstu vadītāji. Izskatās, ka krievu bumbos tik ilgi kamēr uzskatīs to par vajadzīgu. (SvD)Ar Grad raķetēm krievi turpina apšaudīt Nikopoli. Pagājušajā nedēļā tur sagrautas 20 ēkas. Nikopole atrodas Dņepras krastā, netālu no Zaporižjas AES

Attēls – DN

Leave a Reply