Elektrības dragāšana turpinās  

Vakar Kremlis atkal uzbruka Ukrainai ar 104 raķešu sprādzieniem. Sumos tika pilnībā aizsista no ierindas elektrības padeve un Zaporižjā nogalināti 2 cilvēki. Viena daļa raķešu netrāpīja mērķī un nokrita Moldovas teritorijā (DN), bet Odesā tika sagrauta elektrības un ūdensvada sistēma (Meduza). 

Kijivas metro stacijas un patvertnes atkal regulāri uzņem cilvēkus. Uz brīdi tika patraukta arī metro kustība.

Trauksme galvaspilsētā esot aurojusi praktiski visu dienu. Ap 14.30 bijis pārtraukums, bet pēc tam atkal viss sācies no jauna. 

Eksplozijas konstatētas arī Harkivā, Doņeckā, Dņipropetrovskā un Poltavā (Kyiv Independent).

Elektrības sadragāšana ir liela nelaime, jo dzīvsudraba stabiņš Ukrainā noslīdējis zem nulles. Vakardienas 104 raķetes tika šautas no lidmašīnām un kara kuģiem. Lielāko daļu notrieca pretgaisa aizsardzības sistēma. (The Guardian). 

Pašlaik krievi mazāk izmanto kara lidmašīnu uzbrukumus (30 x mazāk) nekā kara sākumā. Karā jau zaudētas 60 krievu kara lidmašīnas un pārāk bīstama esot ukraiņu pretgaisa aizsardzības sistēma. (DN) Agrāk (pavasarī, vasarā) no Krievijas (Ukrainas virzienā)  uzbrukumos regulāri pacēlās gaisā ap 300 kara lidmašīnu vienlaikus. Tagad tikai – 10. Iespējams, ka traucē ziema, var gadīties, ka sarucis varonīgo krievu kara lidotāju skaits.

Vairāki cilvēki gājuši bojā divās eksplozijās, kas gandrīz vienlaikus notikušas divos krievu kara lidlaukos. (RIA Novosti). No šīm lidostām krievi sūta lidmašīnas Ukrainas bombardēšanai. Rjazaņā (uz dienvidaustrumiem no Maskavas) uzsprādzis transports ar degvielu. Rezultātā ir trīs upuri un seši ievainotie. Ugunsgrēks noticis pie kara lidostas. Aizdegusies arī viena no lidmašīnām. 2 cilvēki miruši Engelsas kara lidostā Saratovas rajonā (BBC), kad tur trāpījis drons. (Meduza)

Tikmēr krievi turpina uzbrukt Bahmutai. Iedzīvotāji tur nobarikadējušies pagrabos bez gaismas un ūdens. 

Irina Ščerbakova (Memoriāla līdzdibinātāja) svētdien paziņoja sekojošo. Viņa uzskata, ka nav iespējams pašlaik noslēgt diplomātisku vienošanos ar Krieviju par kara izbeigšanu. (The Telegraph). Pēc viņas domām, nav iespējams vienoties ar Putina režīmu. Kamēr Putins ir pie varas, nekādas vienošanās neizdosies. „Diplomātiskās sarunas sāks funkcionēt tikai tad, kad Ukraina būs uzvarējusi un diktēs miera sarunu noteikumus“, -ir pārliecināta Irina Ščerbakova. 

Nepatīkami, ka naktī uz 2.decembri Stokholmā nogalināts čečenu blogeris Tumso Abdurahmanovs. (Meduza). Viņš bija aktīvs Čečenijas politiskās elites un Kadirova kritiķis. Šis ir jau otrais slepkavības mēģinājums, kas šoreiz (iespējams) izdevies. Zviedru mediji pagaidām ziņo tikai par to, ka blogeris „ir pazudis“ (Göteborgs Posten). 2020.gadā viņu jau mēģināja nogalināt Zviedrijas pilsētā Jevlē. Taču izdevās atmaskot uzbrucējus, kas bija ieradušies kā „nāves patruļa no Maskavas“. Abus uzbrucējus (vīrieti un sievieti) aizturēja un tiesāja Zviedrijā. Pēc tam izraidīja no valsts. Pēc tam notika uzbrukumi viņa brālim un deviņiem radiniekiem dzimtenē Čečenijā.  

Pēc šī kara daudzi cilvēki cietīs no kara izraisītajām traumām. Pēctraumas stresa sindroms (PTSD) saglabās cilvēka atmiņā traģiskas ainas no kara. Tie var būt šaušalīgi skati no frontes, lādiņi, kas eksplodē, sašķaidīti cilvēku ķermeņi, kliedzieni, vaidi vai palīdzības saucieni. Jau tagad šos efektus reģistrē ārsti Kijivā cilvēkiem, kuri spiesti izturēt Krievijas nežēlīgos uzbrukumus. Ūdens, siltuma, pārtikas un enerģijas trūkumu. ASV statistika (pēc Vjetnamas kara) rāda, ka ar šīm sekām būs jārēķinās vismaz 50% no karā iesaistītajiem cilvēkiem. 

Attēls: Kijivas metro kalpo kā patvertne (DN)

Leave a Reply