Turpinās uzbrukumi krievu militārajiem objektiem

Ukrainas karš beidzot sasniedzis Kursku Krievijā. Drons – uzbrucējs kara lidostām esot ukraiņu. Šī nav pirmā reize kad ukraiņi uzbrūk militāriem mērķiem Krievijā. Nē, nav pirmā reize. Tas noticis arī agrāk, taču šis ir pagrieziena punkts šī kara gaitā. Pēkšņi arī Krievija kļūst ievainojama.

Karš reāli notiek kopš 2014.gada un visu šo laiku ir bijis asimetrisks. Visa kara darbība un postīšanas procesi norisinās vienīgi Ukrainas teritorijā. Krievijā nekas nav sagrauts, civilo upuru nav. Tagad parādās pirmie gaisa uzbrukuma upuri arī krievu karabāzes Rjazaņā, Saratovā un Kurskā. Pirmdien tur tika iznīcinātas divas Tu-95 kara lidmašīnas pie Rjazaņas. Otrdien dega lidmašīnu degviela netālu no Kurskas. Nav izslēgts, ka ukraiņi turpinās iznīcināt tos, kuri ar savām lidmašīnām katru dienu grauj viņu infrastruktūru. Nav piedodams, ka krievu lidotāji sabombardē ukraiņu infrastruktūru lai vakarā atgrieztos mājās savā Krievijā un malkotu tur karstu tēju. Tas nozīmē, ka ukraiņi spēj sasniegt militārus mērķus Krievijas iekšienē. Ieskaitot Maskavu, kas turpmāk nevarēs uzskatīt sevi par izņēmumu šajā necilvēcīgajā karā.

Oficiāli Kijiva nav komentējusi šo uzbrukumu Krievijas militārajiem objektiem. Taču New York Times atsaucas uz anonīmiem avotiem Ukrainā un apstiprina, ka šīs ir ukraiņu operācijas. 

Nav īsti saprotams kā tas noticis. Vai drons patiešām būtu nolidojis 700 km no Ukrainas līdz bāzēm Krievijā? Lai pēc tam trāpītu mērķī?  Nav izslēgts, ka operācija veikta Krievijā „uz vietas“. 

Tagad daudzas bumbas un lādiņi nebirs ukraiņiem „uz galvas“, jo drosmīgais drons ir lidmašīnas sagrāvis. Tādejādi Krievija tiek traumēta un vairs nespēs netraucēti turpināt šo karu. Šis ir smags psiholoģisks trieciens putina virzienā. Tieši tāpēc, ka viņš parasti mēdz lielīties, ka viņā rīcībā esot pati spēcīgākā armija pasaulē, kas esot neuzvarama. 

Tagad viņam jādomā kur noslēpt savas nāvi nesošās lidenes. Jo TU-95 ir paredzēta arī kodollādiņu pārvietošanai. Daudzi krievu militārie blogeri pašlaik pieprasa, lai Putins liek lietā kodolieročus. Galu galā ukraiņiem ir izdevies ievainot ļoti jūtīgu krievu kara mašīnas sektoru. 

Satelītu novērojumi rāda, ka karojot Sīrijā, krievi virs šādām bāzes izveidoja aizsargkupolu, lai nebūtu iespējams izsist no ierindas kara lidmašīnas. Mājās viņiem šādu aizsardzība s sistēmu nav. Jūtas tur droši. Tagad tā vairs nebūs. 

Militārie analītiķi visus šo mēnešus kritizē Krievijas nespēju paredzēt notikumu attīstību frontē un ārpus tās (ISW). Aktuālie uzbrukumi apstiprina šo vērojumu. 

Tagad nedaudz par citām aktualitātēm – Ukrainas vēstniecības Dānijā, Rumānijā arī saņēmušas asiņainās pakas ar dzīvnieku acīm un kauliem. Tātad pašlaik reģistrēti jau 17 šādi sūtījumi. Pagājušajā nedēļā Ukrainas vēstniecībai Madridē adresētā sūtījumā atrada eksplozīvu priekšmetu. Atverot vēstuli, saturs uzliesmoja un darbinieks guva vieglus apdegumus.

Krievijas spiegu organizācija FSB gatavojas sagūstīt divus Ukrainas ministrus (AFP). Abi esot pārkāpuši Krievijas robežu (agrāk okupētajos Ukrainas reģionos) un tāpēc Maskavas tiesa tagad pieprasa viņu arestu. (TT)

Kā ar krievu ieročiem? Kad noliktavas būs tukšas un viņiem vairs nebūs ar ko šaut? Visi gaidām šo brīdi. Pagaidām noskaidrojies, ka izšautais HJ-101 ( analizēts 23.novembrī) ir izgatavots novembra sākumā un tas nozīmē, ka Krievija turpina ražot ieročus ar rietumu sastāvdaļām arī pēc sankciju ieviešanas. (Conflict Armament Research).  Pagaidām krieviem nav izdevies izgatavot munīciju, kas iztiktu tikai ar Krievijā ražotām sastāvdaļām (Gary Somerville, Royal United Service Institute).

Attēlā – šādos apstākļos bērni mācās Kramatorskas skolā

Leave a Reply