Putins neesot traks, bet ukraiņi aicina boikotēt krievu kultūru

Šonakt Ukrainā notriekti14 irāņu droni Shahed -136 un vēl trīs cita veida krievu bezpilota lidoņi. Pēdējo dienu laikā baltkrievi sāk pārvietot savus ieročus un karaspēka daļas. (Belta) Ukraina jau vairākus mēnešus brīdina par iespējamu uzbrukumu no ziemeļiem. (TT)

Par ukraiņu uzbrukumiem Krievijā. ASV tikko informējusi, ka neatbalsta šos uzbrukumus. (TT)

Gaidāma gūstekņu apmaiņa. Pavisam 60 no katras puses (Sky News). Lielākā daļa no ukraiņu gūstekņiem Krievu pusē ir Azovstaļ kaujinieki.  

Vakar Putins paziņoja, ka aizstāvēšot savus sabiedrotos ar visiem līdzekļiem. Atomieročus viņš neaiztikšot, jo neesot traks (Interfax). Krievija neesot izvietojusi taktisko kodolieročus kādā citā valstī. Nē, neesot. Tā rīkojoties tikai ASV.

Kad viņam tika jautāts par krievu karavīru slikto ekipējumu frontē, tad vadonis atgaiņājās ar argumentiem, ka viņam šāds informācijas neesot. Tur viss esot sakārtots. Ja parādīšoties informācija par nenokārtotām lietām, tad šiem jautājumiem iespējams viņš pievērsīšoties. Par to, ka krievu karavīri sūdzas par piemērota apģērba, ieroču un citu vajadzīgu lietu trūkumu, vadonis nekā nezināja. (DN)

Taču to, ka 150 000 (no iesauktajiem 300 000) jau paredzēti karošanai Ukrainas „speciālajā operācijā“, viņš zināja gan. Pašlaik frontē atrodas 77 000 no iesauktajiem. Pārējie mācās karot. Pagaidām nekāda jauna iesākuma nebūšot. 

Kāda ir Putina attieksme pret dezertieriem? Atbilde bija nekonkrēta un izvairīga. Vienīgais saprotamais bija pēdējais teikums: „ Mēs to pamanīsim un ievērosim“. 

Azovas jūra tagad esot Krievijas iekšējais ezers un Krievija esot vienīgā valsts, kas var garantēt Ukrainas robežu drošību. 

????

Zviedru diplomāts Fredriks Veslau intervijā Kyiv Independent atzinies, ka civilo upuru skaits Ukrainā varētu būt trīs reizes lielāks nekā norādīts ANO dokumentos. (SvD)

Ukrainas kultūras ministrs Oleksandrs Tkačenko aicina visus Rietumos boikotēt krievu kultūras pasākumus līdz brīdim kad šis karš beigsies. Ieskaitot klasisko Čaikovska mūziku vai krievu rakstnieku darbu uzvedumus. Intervijā The Guardian viņš uzver, ka šis karš esot ne tikai bruņots konflikts, bet arī „ civilizāciju kauja par kultūru un vēsturi“, kuras laikā Krievija mēģina iznīcināt ne tikai ukraiņu cilvēkus bet arī noslaucīt no zemes virsas ukraiņu kultūru. (TT)

Ietekmīgais politiskais žurnāls Time Magazine izraudzījis Volodimiru Zeļenski gada cilvēka titulam.(Time) 

Leave a Reply