Ziemassvētku egle pagrabā vai metro gaitenī

Igors Girkins ir skandalozs vārds Ukrainas kara kontekstā. Viņš regulāri „palaiž muti, bet sodu no Putina par to nesaņem. Strādājis par spiegu (GRU), tagad nacionālistu blogeris un „Luhanskas lauva“. Kāpēc rakstu par viņu? Tikko portālam Telegam atskaitījies par stāvokli frontē. Krievijas pusē. Pēc viņa domām šajā karā tur neesot nekādas stratēģijas. Tikai haoss. „Lielākā daļa krievu virsnieku un karavīru nesaprot par ko un kādēļ viņi te karo. Nezina un neizprot kā iespējams uzvarēt, “ – atskaitās Girkins.  Viņš secina, ka nekādas uzvaras tagad neesot ko gaidīt, jo drīz iestāsies sals un tad pārtraukšot uzbrukumus arī ukraiņi. 

Šī nav pirmā reize, kad Girkins kritizē krievu armiju. Tas tiekot darīts, lai uzmundrinātu labēji domājošos armijas vadītājus (ISW). Girkins ir vadījis paramilitāros spēkus okupētajā Donbasā kopš 2014.gada.  Visu šo laiku viņš pārmet Putinam „kārtīgu uzbrukumu trūkumu“.  Nav apmierināts ar mobilizācijas gaitu Krievijā un tās rezultātiem.

Starp citu, šis Girkins ir viens no trim krievu kaujiniekiem, kuri 2014.gadā. notrieca pasažieru lidmašīnu MH17 Malaysia Airlines virs Ukrainas. Toreiz bijā gāja 298 cilvēki. Viņam tiesa piespriedusi mūža ieslodzījumu, taču Krievija viņu neizdod soda izciešanai.    

Frontē nebeidzas kaujas pie Bahmutas. Krievu mediji ziņo, ka tur esot nogalināti 90 poļu brīvprātīgie, kas cīnījušies ukraiņu pusē. Vienas dienas laikā (vakar) esot nogalināti pavisam 200 ukraiņu kaujinieki. Šīs traģiskās ziņas neatkarīgi kanāli nav apstiprinājuši. 

Slikti ir tas, ka krievi iemācījušies piemērot Irānas dronus uzbrukumiem aukstos ziemas apstākļos. Ceturtdien (vakar) Ukraina piedzīvojusi dronu uzbrukumu ( Shahed -136) KIjivā, Poltavā un dažas citās pilsētās. Šis ir jauns, uzlabots dronu variants. Līdz šim šie droni nespēja lidot tālu sala laikā. Tie strauji apledoja un krita. ISW pieļauj, ka munīcijas trūkuma dēļ artilērijai, krievi turpmāk uzbruks galvenokārt ar šiem – uzlabotajiem droniem.   

Putins vakar izteicās, ka krievu droni un lidmašīnas turpinās graut elektrības un ūdensvada līnijas, līdz pilnīgai uzvarai. Pēc viņa domām karu esot sākuši ukraiņi.  

Ukraina sāk gatavoties Ziemassvētkiem. Harkovā centrālā egle atradīsies metro stacijas gaitenī. Lai aizsargātu svinētājus no krievu uzbrukumiem. (TT).

20 krievu „Vāgnera grupas“ jeb speciālās vienības kaujinieku dezertējuši Doņeckas reģionā pie Jasinotatas. Izbēgt izdevies no krievu transporta automašīnas. Trīs no dezertieriem nogalināja ukraiņu armija. Pieļauj, ka dezertēšanas iemesls varētu būt kriminālnoziedznieku nogādāšana frontē.  Nav izslēgts, ka šī „kontingenta“  psiholoģiskais spiediens ierakumos krievu pusē padara karošanu neiespējamu.   

Leave a Reply