Vācu demonstrācijas un Putina bilde cietumā

Vairākās Vācijas pilsētās vakar notika demonstrācijas Krievijas atbalstam. Šāda akcija norisinās regulāro „pirmdienas demonstrāciju“ ietvaros. Pandēmijas laikā (katru nedēļu) Vācijā tika protestēts pret pandēmijas ierobežojumiem, vakcinēšanos. Tagad – elektrības cenu pieauguma apstākļos, vācieši Leipcigā, Cvikavā, Gerā un citur sāk protestēt pret Krievijas blokādi. Tieši tā kā Putins to bija cerējis un vēlējās ieraudzīt. Interesanti, ka šīs demonstrācijas sasaucas ar nesen arestēto „valsts apvērsuma mēģinājuma“ brigādi, kas vēlējās pagriezt Vāciju monarhijas virzienā. Tāpēc uz transparentiem ir teksts: “Leipciga saceļas – nekavējoties atjaunojiet Nord Stream 2!“, „Vācijas ekonomika jānosargā!“. Demonstranti pieprasa , lai tiek pārtrauktas Eiropas Savienības sankcijas pret Krieviju un izbeigta ieroču piegāde Ukrainai. Demonstranti ir dažāda vecumu cilvēki, kas  sevi uzskata par Vācijas patriotiem. 

Šīm demonstrācijām ir priekšvēsture 1989.gadā. Toreiz Leipcigā pulcējās cilvēki, kas pieprasīja komunistu diktatūras sagrāvi. Šodien daudzi uzskata, ka nav korekti salīdzināt 1989.gada notikumus ar šodienas antivakseru un prokremliskajām demonstrācijām, jo Vācija nav diktatūras valsts.

Viena no demonstrantēm ir 29 gadus vecā Denīze, kura aktīvi visus šos gadus demonstrējusi pret covid19 vakcināciju. Šī iemelsa dēļ viņa bijusi spiesta rēķināties ar publisku nosodījumu un uzskata, ka vācu sabiedrība kļuvusi ļoti polarizēta un kategoriska. Tagad viņai nav nekas pretī demonstrēt pret Krievijas ekonomisko blokādi. Viņai līdzās ir otrs demonstrants – 62 gadus vecais skolotājs Uve. Viņš zaudēja darbu pandēmijas laikā, jo atteicās vakcinēties. Pēc tam mēģināja tiesāties ar savu darba devēju, taču nav guvis panākumus šajā procesā. Pēc Ūves domām, mediji un tiesas Vācijā ir pakļauti valdības vajadzībām un taisnība nekad neuzvarēšot. Viņām šķiet, ka pār pasauli valda „varas elite“ (ANO, World Economic Forum), kas cenšoties izmantot pandēmiju, lai izveidotu jaunu pasaules kārtību. Viņš piedaloties šeit demonstrācijās, lai visiem par to atgādinātu. Šī izdomātā teorija, tātad, ir dzīva joprojām. Tā netraucē palīdzēt (ar savām aktivitātēm) Putinam.

Interesanti, ka visplašāk šīs konspirācijas teorijas ir izplatītas bijušajā VDR teritorijā, kur antivakseru procents pandēmijas laikā ir bijis vislielākais.

Tas nozīmē, ka pa pirmdienām vācieši turpina aicina piedalīties demonstrācijās, kuru mērķis atbalstīt Vladimira Putina Krieviju un traucēt Ukraiņiem pretoties. Septembra beigās šajās demonstrācijās Vācijā piedalījās ap 80 000 demonstrantu visā Vācijā. Tagad ziemā protestētāju skaits ir daudz mazāks. 

No amerikāņu cietuma izlaists nākamais Putina fans – ieroču tirgotājs Viktors Buts, kuru ārzemju mediji dēvē par „misteru Bautu“. Pēc atbrīvošanās viņš sniedzis interviju Kremļa televīzijai „Russia Today“ un apgalvo, ka amerikāņu cietumā viņam pie sienas bijis Putina portrets un krievu uzvara Ukrainas karā esot 100%.  Pats esot ar mieru iet uz fronti un karot (Moscow Times). Cietumā visi esot bijuši laipni pret viņu nekādas rusofobijas tur neesot. Visiem krievi patīkot. (The New York Times) Vienīgais, kas „nāves tirgonim“  nav bijis pa prātam – tas ir cietuma ēdiens. Esot nokrities svarā un ilgojoties pēc ķiplokiem un zemenēm.

Kļuvis par politiķi, jo iestājies Krievijas nacionālistu partijā LDPR.  

Tikmēr notikumi Ukrainā turpina savu kara gaitu. Turpina piesūtīt asiņainas vēstules Ukrainas vēstniecībām. Šoreiz tāda saņemta Atēnās. Nosūtītāja adrese ir viena un tā pati (The Guardian). 

No jauna atvērta Odesas osta. Tā pārtrauca darbu krievu dronu bombardēšanas rezultātā. Odesā svētdien tika notriekti 15 krievu droni. Mikolajivā– 10 droni. Rezultātā 1,5 miljoni iedzīvotāju svētdien un pirmdien bija Odesā bez elektrības. (BBC) 

No 5. – 11.decembrim Krievija bloķējusi 14 800 interneta lapu darbu. (Meduza)

Svētdien un pirmdien konstatētas vairākas eksplozijas Krimā, krievu kara bāzē Sovetskoje.(CNN) Tās realizējuši partizāni, aizdedzinot ēkas Simferopolē un Sevastopolē. (ISW). Tikko saņemta informācija, ka ukraiņu uzbrukumi notikuši arī Melitopolē. 

Tikmēr Maskavā turpina degt lielveikali. Viens vakar, otrs pagājušajā nedēļa. Nav izslēgts, ka notikusi aizdedzināšana. (TT)

Attēlā: Ukrainas armija Hersonā

Leave a Reply