Eksplozijas Krimā

Britu īpašo vienību kaujinieki ir piedalījušies slepenās operācijās Ukrainā. (The Times). Līdzdalība bijusi saistīta ar „augstiem politiskiem un militāriem riskiem“. Krieviem tagad būtu iemesls atkal apgalvot, ka šādi NATO cīnās pret Krieviju, taču faktiski šī nebija britu došanās kaujās uz fronti, bet gan Lielbritānijas diplomātu apsargāšana un Kijivas bruņoto spēku apmācīšana. 

85% Ukrainas iedzīvotāju vēlas atgūt visas 2014.gadā krievu okupētās Ukrainas teritorijas un Krimu. (Pravda)

Lielākā daļa ukraiņu uzskata, ka valstij ir jāatjauno kodolieroču valsts statuss no kura Ukraina nesen atteicās. Atdeva visus kodolieročus Krievijai. 2019. gadā šo ideju atbalstīja 47%, tagad 53% iedzīvotāju. 

Rietumu medijos turpinās minējumi par to kāpēc Putins ir atcēlis tradicionālo gadu mijas preses konferenci un pieņemšanu Kremlī. Vairums apskatnieku domā, ka tas saistīts ar Krievijai nelabvēlīgo situāciju frontē un Kremļa līdera nevēlēšanos atbildēt uz nepatīkamiem jautājumiem. (SvD)

ASV krastu pametis transporta kuģis, kas piegādās Ukrainai materiālu ar kuru salabot sabombardētās elektropārvades līnijas.13 miljonu dolāru vērtībā. Paralēli uz Ukrainu dodas kuģis un transporta lidmašīnas, kas ved ģeneratorus un transformatorus 53 miljonu dolāru vērtībā. (The Guardian) 

Ukrainai nepieciešami divi miljardi kubikmetru gāzes, lai izturētu ziemu. „Terors pret mūsu elektrostacijām ir panācis situāciju, ka esam spiesti izmantot vairāk gāzes, nekā parasti“, – Konstatējis Zeļenskis.  

Tikmēr krievi turpina bombardēt Ukrainu. Mēs gaidām, kad viņiem beigsies munīcijas rezerves. Pagaidām avoti liecina, ka tas notikšot nākamā gada sākumā. 

Svētdienas uzbrukumu laikā Melitopolei liecina, ka ukraiņi ir sagatavojušies kaujām Krimas virzienā. (DN)

Svētdien konstatētas vairākas eksplozijas Krimā. Pagaidām nav informācijas par to kā Krimas iedzīvotāji uztvers ukraiņu atgriešanos. Pašlaik tur ir samērā liela etnisko krievu kopa. Tā ir krieviskota, jo pamatiedzīvotāji Krimas tatāri bijuši spiesti pamest dzimteni, ukraiņi tāpat un teritoriju pašlaik paņēmuši etniskie krievi. Šobrīd Krima ir Krievijas rivjera. Prestižākā jūras piekraste valstī. 

Putina nesekmīgie mēģinājumi paplašināt Krievijas robežas uz okupētas Melnās jūras piekrastes rēķina turpinās. Savas pludmales krieviem nav. Pēterburga atņemta somiem un Krima ukraiņiem, Picunda nozagta abhāziešiem un kauja par „rivjērām“ nebeidzas.

Leave a Reply