Kara darbība turpināsies arī ziemā

„Kara darbība turpināsies arī ziemā“, – saka Aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs. Kurp ukraiņi plāno pārbīdīt frontes robežu? „Šķiet, ka Zaporižjas virzienā“, – prognozē Joakims Pasikivi Stokholmā. (DN)

Ir pagājis apmēram mēnesis, kopš Hersonas atbrīvošanas. Pa šo laiku fronte nav būtiski pārbīdīta vienā vai otrā virzienā. Viens no iemesliem esot dubļi, sliktais laiks un zemes virskārta pa kuru neiespējami transportēt tehniku. Kas notiks tālāk, to neviens nestāsta. Taču amerikāņu ISW spriež, ka esot divi aktuālie virzieni – uz Doņecku (Luhansku) un uz dienvidiem. Pagaidām Krima neesot dienaskārtībā. Tā domā Joakims Pasikivi. Tātad tomēr Zaporižja un Melitopole. „Ja ukraiņiem izdosies nogriezt krieviem piekļūšanu Zaporižjai dienvidos, Azovas jūras virzienā, tad krieviem būs problēmas ne pa jokam!“- secina Pasikivi.

Zaporižja ir reģions, kuru Putins atzina par Krieviju šajā rudenī. Ja krievi zaudēs arī šo pilsētu, tad krievu reputācija turpinās brukt kopā vēl straujākā tempā. Nekā līdz šim. Paši krievi to, protams, zina. 

Zaporižja esot grūta teritorija, smagi tajā karot ziemā. Pie kam, tur krieviem nav tādu nocietinājumu kā Donbasā. Tā kā areāls ir ļoti atvērts un klajš. Tikai ukraiņi paši ar to protot un spējot tikt galā. 

Pirms divām dienām gan krievi, gan ukraiņi oficiāli ziņoja, ka ir noticis Ukrainas armijas uzbrukums Melitopolei. „Šajā karā nekas nav īslaicīgs vai vienas dienas pasākums. Ja kaut kas sāk kustēties, tad tam ir tālejošas sekas. Ja ukraiņi šodien sāks kustēties, tad var iznākt, ka  krievi viņus ieslēdz knaiblēs. Jo pašlaik viņiem ir iespēja uzbrukt no divām pusēm – no pussalas un ziemeļaustrumiem“- uzskata Pasikivi.(DN)

Tas pats (pēc viņa domām) attiecās uz Dņepras forsēšanu. Ja ledus būs kārtīgi biezs un ciets, tad viss notikšot ātrāk.(DN)

Pašlaik visi gaida Patriota ierašanos Ukrainā (Reuters, AP). Šī ir viena no labākajām pretgaisa aizsardzības sistēmām. Tā spēj iekļauties lielākā plānā, koordinējot savu darbību ar lidmašīnām, kuģiem un tankiem. Līdz šim amerikāņi nedeva ukraiņiem Patriotu, jo tika uzskatīts, ka Kremlis šādu rīcību uztvers kā apzinātu kara eskalāciju. Tagad beidzot šī barjera ir pārvarēta un ukraiņiem būs Patriots. Lai apkalpotu šo ļoti moderno ieroci, ir vajadzīgs sagatavots personāls. Pagaidām zināms, ka ukraiņus amerikāņi apmācīs strādāt ar šos sistēmu Vācijā, pie Čehijas robežas. (CNN)

Pagaidām nav zināms cik daudz šādu ieroču tiks piegādāts Ukrainai. Šis ir aizsardzības, nevis uzbrukuma ierocis. 

Vakar turpinājās krievu uzbrukumi Kijivai. Tika trāpīts pilsētas centrā, sagrauta administratīva ēka un četri daudzdzīvokļu nami. 13 vainīgie ir irāņu droni, kas uzbruka divos piegājienos. Vakar tika apšaudīts arī Hersonas un Harkivas centrs. (TT)

Vakar notika gūstekņu apmaiņa. Krievija izdeva 64 ukraiņus un vienu amerikāni apmaiņai pret krieviem (AFP). Pagaidām nav zināms cik krievu tika izdoti Kremlim. (TT) 

Krievija nepārtrauks kaujas Ziemassvētkos un gadu mijā. Tā paziņojis Kremlis. (TT)

Doņeckas reģiona līderis Aleksandrs Hodakovskis krievu TV pieprasījis izmantot atomieročus pret Ukrainu un NATO. Ja nevar uzvarēt parastā veidā, tad vajagot ķerties pie rezervēm. Kremlis šo priekšlikumu nav komentējis. (CNN)

Leave a Reply