Nejēdzīgais Kremļa salavecis

Pretīga ziņa no Krievijas radiostacijas. Tajā diktors vakar apkopoja bērnu lūgumus Salatēvām Krievijā. Kāda labi tembrēta vīrieša balss radio ēterā paziņoja, ka zēns no Kijivas esot atsūtījis lūgumu pēc jaunām raķetēm. Jā, šīs raķetes viņš noteikti dabūšot un tās…sagraušot viņa Kijivu lupatu lēveros. Pēc tam vīrieša balss dekoratīvi smējās, bet es domāju par nekrietnības, ciniskuma un ļaunuma robežām Kremļa propagandā. Cik tālu var iet savā nelietībā, lai apsolītu bērnam nāvi gadu mijas brīnumainajā brīdī. 

Zemāk patiešām nav kur krist pat velnam, kur nu vēl Putina pāžam krievu radio. Neko skarbāku nepateikšu un to arī nevajag darīt, jo visa veida nelietība saņems savu pelnīto samaksu tā vai tā. To ko vēli otram – saņemsi pats, Putin! Kopā ar savu pielīdēju bandu Kremlī.      

Jauka ziņa ir tā, ka ukraiņi šogad Ziemassvētkus svinēšot kopā ar mums 24.decembrī, nevis reizē ar Krieviju janvāra sākumā (kā līdz šim bija pieņemts). To darīšot ne tikai jaunās paaudzes ukraiņi, bet arī seniori. Viņu tuvākie draugi esot Rietumeiropā, ASV, Kanādā un pie Baltijas jūras. Ar tiem svinēšot kopā. Prieks, ka svētki mums visiem vienā laikā! Lūdzu atcerēsimies viņus svētku naktī pie eglītes un piedomāsim par to, lai ukraiņiem veicas un nākamgad izdodas izkļūt no posta kurā visu valsti un tās cilvēkus iegrūdis Putins. 

Kremlis turpina savu kara taku.

Karš Ukrainā ir Putina kauja par savas slavas tālāku nostiprināšanu. Čečenijas karš viņam palīdzēja, bet šis – viņu novāks. Domāju, ka pagrieziena punkts ir tuvu. Brīdī, kad kritīs Krima, tad apvelsies arī Putins pats. Visi viņa kara noziegumi jau tagad ir dokumentēti un apsūdzību varēs izvirzīt zibenīgi. 

Vienoties ar Putinu nav iespējams, viņu vajag uzvarēt un atbrīvot pasauli no posta. Viņš ir kā pūķis ar septiņām galvām. Kamēr kaut viena galva ir klāt – pūķis ir bīstams.

Vakar varējām iepazīsties ar krievu gūstekņu liecībām.     

„Nogalinājām visus, kuriem bija mobilais telefons“, – tā tikko ziņoja viens no Krievijas dezertieriem Ņikita Čibrins. Viņš ir aizbēdzis no krievu armijas, jo nevēlas karot pret ukraiņiem. Bija „piedalījies“ traģiski slavenajā Bučā (masu slepkavībās) un ir izstāstījis kā tas notika un ko krievi tur darīja. Pats Ņikita ir no Sibīrijas un tika iesaukts krievu armijā jau pavasarī (martā). Piedalījies uzbrukumos, kuros pārāk daudzi krievu gāja bojā. „Kad braucām uz Kijivu, mums bija priekšstats, ka esam Rambo. Viegli un ātri iznīcināsim sliktos ukraiņus un pēc tam viss būs labi“, – stāsta Ņikita. Pēc kaujas esot gribējis bēgt. Uz mājām, uz ārzemēm, vienalga kur.  

Pēc Bučas atbrīvošanas bija redzams kā krievi tur spīdzinājuši un iznīcinājuši vietējos cilvēkus. Tur tika atklāti masu kapi un ANO pieslēdzās nozieguma izmeklēšanā. „Mūsu komandieri bija skaidri un gaiši pateikuši, ka jānogalina visi, kuriem rokās redzams mobilais telefons. Viņi varot ziņot ienaidniekam mūsu koordinātes. Ja redzējām kādu ar telefonu rokās, tad uzreiz šāvām nost“, – atskaitās Ņikita CNN. Viņš neslēpj, ka daudziem krievu karavīriem iepatikās nogalināt. Tādu cilvēku nav maz. 

Ņikita liecina, ka ir redzējis kā divi karavīri bēg no mājas, kurās vēlāk tika atrastas divas pusdzīvas sievietes – māte un meita. Abas izvarotas. Vēlāk šos „karavīrus“ krievi esot piekāvuši un viņiem bijis jāpamet kaujas lauks, taču nekādu sodu par nodarīto abi izvarotāji nav saņēmuši. „Komandieris par to tikai paraustīja plecus un viss,“ – liecina Čibrins CNN.

Bēgot no Bučas visu esot izlaupījuši – automašīnas, dārglietas, datorus. Pievākuši visu, ko var aiznest sev līdzi. Mantas vēlāk esot pārdotas Baltkrievijā. “Iekarotāja loģika ir vienkārša – ja spēj iegūt trofejas, tad esi labs karavīrs“, – konstatē Ņikita un apstiprina pieņēmumu, ka disciplīnas krievu armijā nekad nav bijis un nav joprojām.

Jā, viņš zina, ka visa pasaule ir nostājusies pret krieviem. Pret šo karu.  Viņam nav cerību, ka karš varētu ātri beigties. 

Tāpēc kopā ar draugiem aizbēga no krievu frontes puses Harkivā uz ārzemēm. 

Vai Krievija zaudēs šo karu?

„Jā, noteikti zaudēs“- uzskata dezertieris.  

Mediji informē, ka atkal noticis uzbrukums kara bāzei Kurskā. „Neidentificēts drons“ realizējis divus sprādzienus. Ria un krievu mediji šo faktu neapstiprina. Pagājušajā nedēļā šajā kara bāzē uzliesmoja degvielas cisterna. (TT)

Pretīgs atklājums ir tas, ka Hersonā atrast telpa, kurā krievi spīdzinājuši ukraiņu bērnus. (TV4). Tā bijusi viena no 10 spīdzināšanas telpām, kas kalpojušas krievu izlūkdienestu vajadzībām.  

Pāvests Francisks lūdzis ticīgos mazāk izdot naudu savām dāvanām, bet labāk to ziedot iedzīvotajiem Ukrainā. Savā publiskajā uzrunā viņš lūdzis taupīt naudas līdzekļus un savus ietaupījumus nodot cilvēkiem, kuriem šobrīd palīdzība visvairāk vajadzīga. Proti, ukraiņiem, kuri kara apstākļos ir „pārguruši, neēduši un nosaluši“. 

Eiropas parlaments piešķīris ukraiņu tautai 2022.gada Saharova balvu.  (SvD)

Šorīt visā centrālajā Ukrainā gaudo sirēnas. Notiek kārtējais krievu gaisa uzbrukums. Ziņo, ka 60 raķetes. (Reuters)

Leave a Reply