Karogs ar karavīru parakstiem ir ieradies Vašingtonā 

Vakar Zeļenskis ieradās Vašingtonā, savā pirmajā ārzemju vizītē kopš kara sākuma. Kas tur tiek runāts? To mums atklāti šodien neviens neteiks. Lai gan tika signalizēts ka amerikāņi nepierunāšot Ukrainas prezidentu padoties. Tupināsies palīdzība, būs ieroči. Beidzot Ukrainā ieradīsies Patriot. Pretgaisa aizsardzības sistēma, kas tiek ilgi gaidīta un ieroči 1,8 miljardu dolāru vērtībā. Kongress uztvēra viņa runu ar sajūsmu un Zeļenskis uzdāvināja amerikāņu politiskajai elitei Ukrainas karogu ar karavīru parakstiem. 

Krievu šefs ir skarbi saniknojies par šo Zeļenska vizīti Vašingtonā un tāpēc zibenīgi uzrunāja savējos vakar Maskavā. „Mūsu varoņi“ uzvarēšot šo karu un šim karam Putins nežēlošot neko. Cik naudas vajadzēs tik karš arī saņemšot no Kremļa saimnieka. (Reuters)

Putins neslēpa, ka ir nikns par to, ka NATO izmanto visu savu arsenālu, lai apkarotu Krieviju. Pie viena baidīja pasauli ar saviem kodolieročiem. (DN)

To viņš dara periodiski. Grabina savus draudus kā grabuli. 

Saskaities ir arī Dmitrijs Peskovs un bargi norūca, ka Zeļenska vizīte ASV pasliktināšot kara situāciju. „Ukrainai no šī visa nebūs nekāds labums,“ – viņš apgalvoja. (Reuters) Nekādu miera sarunu arī tāpēc vairs nebūšot. Tas nozīmē, ka Kremlis ir ļoti sadusmojies un saskaities par to, ka Baidens ir uzaicinājis Ukrainas prezidentu pie sevis un viņam tiek dota iespēja uzrunāt ASV kongresu. (DN)

Bahmutā iet smagi. Jā, krievi ir pabīdījušies uz priekšu pilsētas austrumu rajonā, kas sastāv no noliktavām un industrijas korpusiem. Pagaidām krieviem nav izdevies iekļūt Bahmutas centrā, lai gan ielu kaujas tur notiek katru dienu. Pagaidām nav pierādījumu, ka krievi būtu būtiski pavirzījušies uz priekšu. (Lielbritānijas AM informācija) 

Turpinās masu krievu armijas slepkavību apzināšana un izmeklēšana Ukrainā. Simtiem nogalinātu ķermeņu apzināts kopš krievi pameta Izjumu. Nogalināto ir tik daudz, ka visus joprojām nav bijis iespējams atpazīt. Pēdējo 3 mēnešu laikā joprojām 150 nogalinātās personas nav identificētas. „Nekad agrāk nav redzēts tik daudz anonīmu līķu“ – konstatē policijas priekšnieks Serhijs Bolvinovs BBC. 

Kopš septembra sākuma turpinās šis darbs. Simtiem mirušo krievu armija sameta bedrēs priežu mežā. Pie pilsētas nomales. Neraugoties uz to, ka ir atvērts jauns morgs un tiek strādāts katru dienu, šo nepatīkamo procedūru neizdodas pabeigt. Tiek veikti DNS testi, gaidīti rezultāti un notikusi arī nelaiķu pārapglabāšana. Pavisam izrakti 900 mirušu cilvēku ķermeņi. Tikai 146 ir noskaidroti. 5 atpazīti pateicoties DNS analīzei. 

Protams, ka karš apgrūtina šo darbu, jo ik pa brīdim pazūd elektrība un darbi apstājas. Liels skaits speciālistu no Harkivas reģiona ir atstājuši valsti un paliet laiks, kamēr tiek atrasti jauni viņu vietā. 

„Pašlaik mums ir tikai astoņi speciālisti, kas spēj un prot šo darbu. Taču darba slodze ir nenormāli liela“, – komentē Viktorija Ionova. Mirušie cilvēki ir smagi sakropļoti sprādzienu rezultāta, kas atpazīšanas darbu ļoti apgrūtina.  Reizēm sprādzienu rezultātā nav iespējams bojā gājušos cilvēkus atpazīt. Taču darbi turpinās, iespēju robežās. 

Ukraiņu apņēmība un mērķtiecīgums ir viņu zelta vērtība.     

Leave a Reply