Digitālie dziedātāji – popmūzikas trumpja kārts. Varbūt pavisam drīz arī TV raidījumus vadīs avatari?

 

2011.g. 7. jūlijā

Popmūzikas industrija menedžē tālāk, aizvien paradoksālāk.  Izdomas te netrūkst.

Tagad vairs nav runa par ”vokālistu selekcionēšanu” (pēc izskata, sociālās un etniskās piederības), bet gan par ”vispiemērotāko hibrīdu ražošanu” – mākslīgi.

Japāņu popgupas AKB48 vokālistes pēc menedžeru domām nebija pietiekami perfektas, tāpēc (ar datora starpniecību) tika izveidota vēl viena dziedātāja. Digitāli.

Viņu sauc Āmi Egušī (Aimi  Eguchi).

Zināmu laiku japāņi uztvēra Āmiju kā reālu meiteni.

Viņa uzstājās Youtube un izskatās ļoti dzīva.

 

🙂

Violeti baltā, meitenīgā kleitiņā ar lielu ziedu matos, meitene uzrunā publiku un patiešām liekas, ka viņa sastāv no miesas un asinīm. Taču būtībā viņa ir blefs, animācija.

 

No kā viņa sastāv?

No esošo dziedātāju labākajām īpašībām.

Biezos matus  ”digitālā Āmija” ieguvusi no Juko Ošimas (Yuko Oshima), acis, kas faktiski nav ievietotas sejā 100% paralēli – no dziedātājas Atsuko Maedas (Atsuko Maedas). Muti un degunu – no divām citām popgrupas dziedātājām (Mariko Shinoda, Tomomi Itano).

Pagaidām nav ziņu, kā un kāpēc producenti viņai piešķīruši esošo biogrāfiju – 16 gadus veca, no Tokijas priekšpilsētās, vieglatlēte. Fotomodele.

Jāpiezīmē, ka ”digitālā Āmija”  nav vienīgā viltus dziedātāja pie popmūzikas debesīm. 

”Viens dzied, bet cits – labi izskatās uz skatuves/ekrāna un marķē svešu fonogrammu” ir samērā izplatītā parādība joprojām.

Ja sākumā kritām panikā par autentiskuma eroziju, tad tagad izskatās, ka drīz vairs nespēsim atšķirt īstu dziedātāju no zīmētas.

Varbūt pavisam drīz dziedās un TV raidījumus vadīs avatari?

Izfantazētas ideālpersonas?

100% ar perfektu skaistumu apveltīti, zīmēti cilvēki?

Uz to pusi iet.

Reāli dzīvajiem esot pārāk daudz izskata trūkumu.

Mēs gribam baudīt, mums vajadzīgas acu konfektes.

Grūti prognozēt, kurp dosies televīzija brīdī, kad raidījumus vadīs digitālie  superskaistuļi?

Mēs iestiegam skaistuma sapnī.

Varbūt, ka tas ir labi?

Vai Jums ir kādi iebildumi pret…100% skaistiem cilvēkiem ekrānā?

 

3 comments


  1. Kaut kā ir ļoti jauki, ja ir moderatori, kuriem reizēm var uzskriet virsū uz ielas vai pat būt personiski pazīstamam. Par to skaistumu? Manuprāt, vismaz Latvijā ir daudz simpātisku žurnālistu, īpaši TV3 un LTV. Negribētos iemainīt Ilzi Jaunalksni, Jāni Krēvicu, Ediju Bošu, Juri Šteinbergu, Evelīnu Kovaļevsku, Jāni Gesti, Ilzi Nagli, Arni Krauzi un Ilvu Liepiņu utt. pret kaut kādu digitālu šedevru. Protams, ir daži personāži LTV, kuri kadrā man nevisai, bet tam eksistē pults funkcijas :))

Leave a Reply