Patriots brauc uz Ukrainu 

ASV apgādās Ukrainu ar ļoti labu pretgaisa aizsardzības sistēmu. Labāko. Tā pasargās Ukrainas elektroapgādes sistēmu no krievu raķetēm un izglābs daudzu cilvēku dzīvības. Taču ierocis nevar mainīt kara gaitu. Šāds pavērsiens jānodrošina cilvēkiem pašiem. Lai ukraiņi izdzītu krievus no savas zemes, viņiem nepieciešami vēl modernāki ieroči. Vēl daudz jāizdara. Diemžēl.

Krievija jau ir pateikusi, ka šis ierocis  esot „sarkanās līnijas pārkāpšana“. Grūti piekrist, jo Patriots ir aizsardzības ierocis. Tātad faktiski šīs ir „atslēgas ukraiņu valstij“. Tagad iebrucēji pa gaisu vairs Ukrainā iekšā netiks. Nevarēs turpināt graut elektrolīnijas un ūdensvadus. 

Taču var gadīties, ka Kremlim šis ierocis ir „sarkanā līnija“, jo neļaus graut tālāk dzīves apstākļus ukraiņiem tā kā to varēja izdarīt līdz šim. 

Kā Patriots darbojas? Tam ir pašam sava energoapgādes sistēma, vadības centrs, radars, raķešu noliktava un īpaša iekārta, kas uztver ienākošos uzbrukuma objektus un komandē pret tiem aizsardzību. Tātad Patriots neļauj uzbrukt ienaidnieka raķetēm, kara lidmašīnām un helikopteriem. 

Kāpēc ukraiņiem uzreiz nedeva šos ieročus? Baidījās nokaitināt Putinu. Taču pretīgā krievu nodarbošanās ar Ukrainas infrastruktūras graušanu (kā atriebība ukraiņiem par to, ka pašiem nevecas frontē) pārsteidza un saniknoja visus. Ieskaitot Baidena komandu. 

Krievijai nav neizsmeļamas Kalibr vai Iskander rezeves. Tiešām nav. Taču tagad viņiem apsolījusi palīdzēt Irāna ne tikai ar 2400 uzbrūkošiem droniem, bet arī ar Fatreh-110 un Zolfaghar. Šī raķetes spēj notriekt vienīgi Patriota sistēma.  

Krievi par to, protams, pārskaitušies. Vakar Peskovs paziņoja, ka jaunais amerikāņu ierocis paildzināšot ukraiņu tautas ciešanas. Saprātīgu un racionālu loģiku šeit nav ko gaidīt.

Slikti zaudētāji. Loģiski šķiet, ka Putinam nāktos pēc iespējas ātrāk beigt šo karu, jo Ukrainas sagraušana neko nedos viņam pašam. Zeme būs jāceļ no jauna, kompensācijas visiem jāsamaksā un tas izrādīsies ļoti dārgi. Taču tiktāl krievu vadonis nedomā. Jo nav pieradis saņemt sodu par savas rīcības sekām.

Taču no otras puses žēl, ka amerikāņi nepiešķīra vēl vairāk uzbrukumu ieroču. Tādu, kas palīdzētu iznīcināt krievu munīcijas noliktavas, apmācību zonas un raķešu palaišanas platformas aizmugurē. Tādus ieročus Baidens ukraiņiem nedeva, baidoties, ka viņi apjomīgā uzbruks krieviem viņu teritorijā. Žēl.

Diemžēl paies laiks kamēr amerikāņi šo ļoti moderno ieroci uzstādīs Ukrainā. Tie būs vairāki mēneši.   

Vakar Putins pēkšņi ierunājās, ka šo konfliktu vajagot noregulēt sarunu ceļā. Negaidīti. Vakar atkal uzzinājām, ka šis neesot karš. Nē, nav. Tikai speciālā operācija. Vēl aizvakar bija gatavs sūtīt uz Ukrainu starpkontinentālo Sarman raķeti sauktu arī par „Sātanu 2“. Vienu dienu runā vienu, otrā – citu. Lai gan ārzemju novērotāji ir konstatējuši krievu zaudējumus šajā karā, kas ir ievērojami. Piemēram, 8515 tanku, bruņutransportieru pagalam (Oryx). Pie kam saskaitīti tikai tie, kas labi saskatāmi no augšas. Kur nu vēl pārējie. Vakar vakarā Putins atkal mainīja „vēja virzienu“ un paziņoja, ka visus Patriotus Ukrainā Kremlis iznīcināšot ar savu vareno armiju.

Mēness fāzes jeb loģikas trūkums? 

Tikmēr turpinās ideoloģiskā tīrīšana pilsētās. 

Zināms, ka ukraiņi tīra ārā krievu okupantus „saspraustos“ padomju varoņu un krievu kolonizācijas kultūras pieminekļus no savām pilsētām un ciemiem, kas ir loģiski un līdzīgi rīkojāmies arī mēs. Tagad krievi okupētajā Mariopolē dara to pašu. Iznīcina visu, kas saistās ar ukraiņu kultūru. Ielas atkal saucas kā Padomju laikā: Gorkija, Suvorova utt. Visi nosaukumi tiek aizkrāsoti un pārkrāsoti. Viss pārdēvēts atpakaļ krievu valodā pēc krievu patriotisma modeļa, jo esot tikai viena tauta pasaule, kas cienīga greznot, rotāt ielu un pilsētu nosaukumus. Pēc kremlīnu loģikas tā ir krievu pasaule, pašizoplēta un pašpriecīga par savu „lielumu“. „Nehumāni un brutāli“, – tā šo rusifikācijas eksperimentu komentē ASV vēstnieks OSSSE Maikls Karpeters. (TT)

Savukārt Vāgnera armija (krievu privātā armija) ir tikko saņēmusi kārtējo ieroču kravu no Ziemeļkorejas. (TT)

Pašiem sāk trūkt ieroču un karotāju, taču Putins ir gatavs upurēt par neiespējamo, lai neļautu Ukrainai attīstīties par plaukstošu rietumvalsti, kurai krievu aizbildniecība, kultūra un pamācības nav vajadzīgas.  

Attēlā: Patriota sistēma      

Leave a Reply