Oligarhu medības svētkos 

Ziemassvētkos krieviem izdevies nogalināt 16 civilpersonas Hersonā.  Putins izskatās ļoti apmierināts par to un apgalvo savā TV Rossija 1, ka esot gatavs sarunām ar ukraiņiem, ja viņi to vēloties…Pēc Kremļa šefa domām, viss notiekot pareizi. „Mēs aizstāvam mūsu nacionālās intereses, mūsu pilsoņu intereses un mūsu tautas intereses. Mums nav nekādas citas izvēles kā vienīgi aizstāvēt savējos“- turpina apgalvot Kremļa diktators. Tēlojot medijiem miera balodi.  Tas nozīmē ka viņš vēlas turpināt savu „ģeopolitisko spēli“ jeb iedomu maču, kurā galvenais pretinieks skaitās ASV.

Godīgi sakot – Putins nekad nepasaka ko jaunu. Tikai improvizē par to pašu tēmu – maigākā vai skarbākā tonī.

Taču ir arī šis tas jauns. Piemēram – oligarhu vajāšana. Ja palasīsiet krievu sludinājumus īpaši bagātiem cilvēkiem, tad pamanīsiet, ka ir tāds „Imeretinskij hotelis“ Sočos, kas atrodoties lieliskā vietā pie jūras un piedāvā ļoti dārgas vizītes. Pirms pāris dienām valsts šo viesnīcu nacionalizēja. Proti valsts (Putins) atņēma īpašniekam un krievu oligarham Oļegam Deripaskam. Putinam nav patikusi viņa kritika pret karu Ukrainā (Financial Times). Deripaska bija diktatora mīlulis un tāpēc varēja „uzbaroties“ pateicoties alumīnijam un materiāla piegādēm krievu armijas vajadzībām. Visumā maz oligarhu atļaujas kritizēt Putinu, jo zina ka bagātība iegūta vienīgi ar viņa palīdzību. Deripaska ir sankciju sarakstā, bēga ar savu jahtu uz Turciju marta sākumā. Putina bagātniekiem neklājas viegli. No vienas puses viņu naudai uzlikta bremze, bet no otras puses nav ieteicam runāt pretī mazajam vīriņam Maskavā.

Šonedēļ sāksies bagāto krievu vajāšana. Tiem, kas nav patrioti, klāsies slikti.  

Ukraiņi domā, ka Putina kontakts ar reālo pasauli joprojām nav atjaunots un Kremļa vadonis tāpēc tupina dzīvot savu iedomu pasaulē tālāk.

14 miljonu ukraiņu kara dēļ pašlaik ir bēgļi, neskaitāmi cilvēki katru dienu mirst frontē, bet kara izraisītājam par savu iniciatīvu nav nedz kauna nedz viņš to nožēlo. 

Tikko noklausījos lielisku Ziemassvētku eseju, kuru zviedru radio nolasīja kāda krievu žurnāliste emigrācijā Ziemeļvalstīs. Svētku kņadā nedzirdēju sākumu un beigas, kurā nosauc autora vārdu. Taču pamanīju viņas atziņu par to, ka krievu tautas pretošanās šim karam ir nepiedodami vārgulīga. Katram ir sava silta vietiņa Putina caristē, savs bizness, ko nevēlas zaudēt, tāpēc arī domājošais krievs iemācās mierīgi dzīvot bez sava viedokļa. Atsakoties pieminēt vārdus „Putins“ un „karš“ savās sarunās ar citiem. Katram ir mierīgi un silti un nav nekādas vēlēšanās uzņemties atbildību par to, kas notiek Ukrainā

Ziemassvētkos pieklususi krievu aktivitāte Bahmutā. (ISW). Šeit (Putina pavēles iespaidā) krievi centās atgūt teritoriju jau divus mēnešus pēc kārtas. Taču tas nav izdevies. Pēc ISW donām, krieviem sāk pietrūkt munīcijas, lai noturētu savas pozīcijas (TT)

Pāvests Francisks lūdzis mieru Ukrainā savā Ziemassvētku runā Pēterbaznīcā Romā. Viņš aicināja ticīgos visā pasaulē neaizmirst ukraiņus viņu ciešanās. (TT)

Krievijas parlaments gatavojas ieviest paaugstinātus nodokļus krieviem, kuri pametuši dzimteni. Tas būšot „sava veida“ tiem 700 000, kas atstājuši Krieviju. (The Guardian)

Lielā daļā Ukrainas pašlaik svin Ziemassvētkus kopā ar mums. Tātad – nevis gaida 7. janvāri, bet atzīmē pašlaik. „Mēs esam piedzīvojuši nežēlīgu uzbrukumu kopš 24. februāra un esam tāpēc sapratuši, ka nepiederam krievu pasaulei. Nē, tur mēs vairs neesam“, – medijiem secina Olga Paliča Bobricas ciemā Ukrainā (AP). Jāpiebilst, ka Ukrainas pareizticīgo baznīca ir piekritusi  Ziemassvētku pārcelšanai uz decembri. Tātad svinot kopā ar Rietumu pasauli. (TT) 

Attēlā Putins un Deripaska 2017.gadā

Leave a Reply