Himars

Nodevīgie mobiltelefoni un grabulis Zirikons

Jaungada naktī krievu karavīri izmantojuši mobilos telefonus apsveikumu sūtīšanā un tā nodevuši savu atrašanās vietu ukraiņiem. Ukraiņu uzbrukums krievu karabāzei tika realizēts ar Himars sistēmu pāris minūtes pāri pusnaktij. Notikušais ir radījis sašutumu krievu politiķu un politisko blogeru vidū. (TT) Ukrainu sagraut drīkst, ukraiņus arī var nogalināt, bet krievu karavīriem ukraiņi „ķerties klāt“ (pēc Kremļa suminātāju domām) nedrīkst. Britu izlūkdienests publiskojis informāciju par to, ka jaungada naktī ēka Makijivkā, kurā uzturējās krievu karavīri, atradās ļoti tuvu munīcijas noliktavai. 12,5 km attālumā no frontes līnijas. Ir konstatēts, ka krievi ļoti pavirši novieto savu munīciju un šis apstāklis arī iepriekš novedis pie daudzām likstām un krievu karavīru bojā ejas. (TT) 

Krievija turpina apgalvot, ka šajā sprādzienā (Makijivkā) gājuši bojā 63 (vēlāk skaitlis tika palielināts līdz 89) krievu karavīri, taču Ukraina turpina apgalvot, ka 400. (TT)  

Krievijas vadība reaģē draudot ar savu superieroci Zirikonu. (Sky News) Tas tikšot nogādāts ar kuģiem Atlantijā, Indijas okeānā un Vidusjūrā, lai tur „aizstāvētu tur Krievijas intereses“.(AFP) Par to ir daudz rakstīts krievu medijos. Skaļi slavējot un varonīgi biedējot Rietumus. Iespējams, ka šis ierocis ir biedēšanas bubulis. 

Starptautiskā olimpiskā komiteja paudusi viedokli, ka Krievija varētu atgriezties atpakaļ starptautiskā sporta apritē. Taču ar šo paziņojumu nav mierā Ukrainas Ārlietu ministrs Dmitro Kuleba. Pēc viņa domām ir jābeidz uzskatīt, ka sports atrodas ārpus politikas. Ja kāds šādi turpina domāt, lai ir laipni lūgts apskatīt sabombardētu Ukrainas ledus halli. Pagaidām starptautiskās olimpiskās komitejas vadītājs Tomas Bahs ir aicinājis nākt klajā ar priekšlikumiem kādā veidā krievu un baltkrievu sportisti varētu atgriezties sporta mačos. Zem neitrāliem karogiem. Pagaidām zināms, ka visu 2023.gadu, Krievijas sportisti ir pakļauti sankcijām joprojām. (AP,TT)

Lietuva turpina palīdzēt ukraiņiem. Lietuvas prezidents Twitter slejā apgalvojis, ka turpināsies kara materiāla un militāro mācību piegāde Ukrainai.

Pirms divām dienām Ukraina iznīcinājusi kārtējo krievu munīcijas noliktavu. Šoreiz Svatovē (Luhanskas rajonā). Tas tika paveikts ar drona palīdzību.