Krievu Ziemassvētku „joks“

Vakar Krievijas prezidents Vladimirs Putins piedāvāja ukraiņiem mieru uz saviem noteikumiem: ja krieviem atļauj paturēt to ukraiņu teritoriju, kuru Kremlis ir iekarojis, tad miers mājās. Bez tam Putins piedāvāja pamieru krievu Lieldienu laikā. Ar šo laikam jāsaprot, ka tiek meklēts kopsaucējs jeb ticība, kas pēc Kremļa domām vieno Krieviju ar „nomali“ Ukrainu. Abus priekšlikumus Ukrainas puse neakceptēja kā liekulīgu PR akciju un noraidīja. Taču aktivitāti pasaules publiskajā domā šis Putina priekšlikums, protams, sacēla.  

Jebkuram godprātīgam cilvēkam ir skaidrs, ka neviens no Putina priekšlikumiem nav nedz taisnīgs nedz godīgs solis. Savādi iedomāties, ka zagļa salaupītās un zemes Ukrainā būtu jālegalizē kā piederošas Krievijai tikai tāpēc, ka Putins tā grib. Tas ir netaisni un neakceptējami. Šīs teritorijas ir jāatdod Ukrainai, atvelkot krievu karaspēku atpakaļ uz Krieviju. Tikai pēc tam var sāk runāt par miera sarunām. 

Ziemassvētku svinēšana janvārī pēc Krievijas (nevis Bizantijas) tradīcijām, ir propagandas pasākums. Tāds tas vienmēr ir bijis, lai parādītu Krievijas ietekmi uz savā „vasaļu teritorijām“. Ar šo Kremlis vēlas rādīt, ka ir ticīgs un cēls un svin Ziemassvētkus. Taču ukraiņu lielākā daļa šogad pieskaņojās Rietumeiropas tradīcijām un svinēja Ziemassvētkus kopā ar mums. Krievijā to zināja. Taču 24.decembrī turpināja bombardēt ukraiņu infrastruktūru. Tad nu būtu muļķīgi pēkšņi atļaut „krievu karavīriem atpūsties ierakumos“ savos Ziemassvētkos“, ja 24.12 krievi neļāva to darīt nedz ukraiņu karavīriem nedz ukraiņu civilajiem. Liekākā ekspertu daļa uzskata, ka šie priekšlikumi ir uzskatāmas liekulības akts. 

Protams, ka šis Putina izgājiens = propagandas piruete ir akcija saviem krieviem Krievijā. Tiem, kas nespēj domāt paši – kritiski un analītiski, bet klausa savam vadonim kropla patriotisma vārdā.  

Visas šīs aktivitātes saistītas ar Erdogana vēlmi iesaistīties konflikta atrisināšanā. Viņa mediji raksta, ka būtu jāizveido „abpusējs pamiers“ kā taisnīgs konflikta atrisinājums (Hurriyet), turpretī krievu mediji raksta pavisam ko citu un raksturo sarunas starp abiem prezidentiem kā apspriešanos „par Rietumu destruktīvo lomu Ukrainas konfliktā“ (Ria Novosti). Tā teikt – „Rietumi nemāk uzvesties“ tā kā Putinam vajag un tāpēc šāda rīcība pēc viņa mediju domām skaitās „destruktīva“. 

Baltais nams pievienojas Ukrainas viedoklim un Džo Baidena izteikumi apstiprināja to, ko mēs visi domājam: „ taisnīgam mieram ir jārespektē Ukrainas neatkarība un teritorijas nedalāmība“. Lielāka dala ekspertu domā, ka šāds Putina solis nozīmē vajadzību pēc atelpas frontē, jo krievu armija nav gatava kaujām ziemā. (DN)

Tikmēr krievu raķetes turpināja visu dienu vakar bombardēt apdzīvotas vietas un postīt infrastruktūru Ukrainā.  Belislavā (Hersonas rajonā) tika nogalināts 12 gadus vecs zēns un viņa vecāki brīdī, kad krievu raķete trāpīja viņu privātmājai. (DN) 

Ukraiņu militārie avoti ziņo, ka krievi atkāpjas no Bahmutas, jo nav tur guvuši panākumus. Ilgi „ņēmas – (šāva un karoja), panāca neskaitāmus upurus, bet tagad ir spiesti tomēr atkāpties. (TSN)   

Pēdējo dienu laikā arī Francijas ir gatava sūtīt tankus Ukrainai. Līdzīgus izteikumus  (varas līmenī) varēja saklausīt ASV un Vācijā.  

Medvedjevs vakar draudēja izvietot savas jaunās krievu Cirikona (Zirikona) raķetes uz kuģiem 160 km attālumā no ASV piekrastes. (Reuters)

Tik ļoti viņam gribas pārvērst šo karu par Krievijas – ASV karu. Saviem krieviem Krievijā viņš to stāsta aizgūtnēm, bet tā faktiski nav taisnība. Putins uzbruka Ukrainai un karo ar to. ASV palīdz ukraiņiem ar ieročiem, tas arī viss. Frontē karo ukraiņi. Nevis amerikāņi vai NATO. Mēs to zinām.   

Attēlā krievu Patriarhs Kirils, kurš kalpo Putinam

Leave a Reply