Kaujas pie Soledaras un dezertieri Seulā

Šodien (braucot ar automašīnu gar Alfu), noklausījos Latvijas radio 1 ziņas un uzzināju, ka krieviem esot panākumi Ukrainas frontē. Soledārā. Brīdi saskumu, bet nolēmu pārbaudīt vai aina ir tik melna kā radio stāsta. Atbraucu mājās un skatījos savus starptautiskos avotus. Neko tamlīdzīgu nepamanīju. Tātad – vai nu LR1 izmanto Krievijas avotus, vai kas cits pie vainas. 

Kas man zināms par kaujām pie Soledaras? 

Lielbritānijas aizsardzības departaments ziņo, ka pirmdien krievu spēki nostiprinājušies vienā pilsētiņas daļā. Par to publiski un skaļi lielās Prigožins krievu medijos. Viņš jau sen ir apsolījis Putinam ieņemt Bahmutu ar saviem „vāgneriešiem“, bet tas visu laiku neizdodas. Mazā Soledāra ir pa ceļam pie Bahmutas. Tad nu vakar viņš izlielījās, ka „vāgnerieši valdot“ pilsētciematā Soledārā un bija lepns par to. ISW apšauba šo apgalvojumu un tulko Prigožina publisko lielību ar vēlmi radīt iespaidu Krievijā par savām grandiozām uzvarām. Izlielīties krievu sabiedrībai un militārajiem blogeriem. Pozēt. ISW uzsver, ka Prigožinam ir raksturīgi notēlot vēlamo par esošo. Arī turpmāk jāuzmanās no Prigožina lielības, kas var būt safabricēta. Pirmdien Zeļenskis pateicās visiem, kas aizstāv Bahmutu. Šī esot „asiņaināka kauju vieta“ pašlaik Ukrainas frontē.   

Turpinās krievu artilērijas uzbrukumi Sumiem. Pirmdien 94 reizes. (DN) 

Krievija ir pastiprinājusi aizsardzību Zaporižjes rajonā, īpaši pie Vasiļevkas (Kahovkas ūdenskrātuves kreisajā pusē) un Orihivas (Kinskas upes krastā). Tas nozīmē, ka krievi gaida ukraiņu uzbrukumu. Joakims Pāsimivi domā, ka ukraiņi varētu uzbrukt no divām pusēm: dienvidos vai Luhanskā. Par šo tēmu publiski tiek runāts jau salīdzinoši ilgi un nekāds noslēpums tas nav. Ja ukraiņi būs izvēlējušies virzīties uz dienvidiem, tātad uz Azovas jūru, tad viņiem var izdoties „nogriezt“ piegādes kanālus krieviem Hersonas rajonā un Krimā. Ja viss izdosies un „ripos“, tad ukraiņi var ķerties pie Krimas tilta. „Tur var krieviem ļoti sarežģīt visa veida piegādes. Ceļš būs ciet. Tad krieviem māksies visu piegādāt Krimai ar kuģiem un tas ļoti pasliktina viņu situāciju. Taču no otras puses tik liela operācija ir ļoti grūta lieta un pagaidām maz cilvēku tic, ka šāda rokāde varētu viņiem labi izdoties. Tādā gadījumā krievi viņiem būs potenciāli bīstami no abām pusēm – no rietumiem un austrumiem. Taču šāds liels atvēziens būtiski mainītu kara gaitu“. Tā prognozē Pāsikivi.  Viņš ir pārliecināts, ka Ukrainai ir visas iespējas  uzvarēt krievus nākamā gada laikā. (DN)

Taču var iet tālāk arī Luhanskas rajonā. Pie Krievijas robežas. Vietā par kuru man pesimistiski šodien stāstīja Latvijas radio 1. Tas nozīmētu Harkovas ofensīvas turpinājumu. To pašu, kuru ukraiņi iesāka augustā. Ukraiņiem izdevās būtiski pavirzīties uz priekšu šajā zonā. Joakimam neliekas, ka šajā sektorā ukraiņiem pašlaik būtu lielas izredzes izrāvienam. Taču, ja tas tiks izdarīts, tad Krievijai būs nopietnas problēma. Viņu dīdīšanās pie Bahmutas priekšpilsētas neko būtisku neveic. (DN)

Tikmēr krievu dezertieri turpina bēgšanu. Pieci no krievu dezertieriem kopš oktobra dzīvo Dienvidkorejas lidostā un pieprasa korejiešiem politisko patvērumu. (Dānijas TV2). Viņi pārtiekot no tā ko piedāvā korejiešu iestādes: viens mafins ar kafiju un sulu brokastīs + pusdienas (vista ar rīsiem). Lidostā nekā neesot ko darīt, tāpēc viņi visu laiku pastaigājoties.  Pašlaik visi gaida tiesas spriedumu, kas varētu palīdzēt viņiem palikt valstī.    

Attēlā ukraiņu karavīri Soledarā

Leave a Reply