Pretrunīgas ziņas par Soledaru un TOI 700

Vakar tepat FB daži autori ziņoja par to, ka ukraiņi izlēmuši atkāpties no Soledaras. Pagaidām nav parādījusies ukraiņu informācija, ka tas patiešām noticis. Paši viņi šo nav ziņojuši vai apstiprinājuši. Informāciju par Soledaras ieņemšanu jau trīs dienas atkārto krievu mediji un tālāk izplatīja Reuters bez apstiprinājuma neatkarīgos avotos. Šo informāciju vakar naktī (uz sestdienu) noliedza arī Zeļenskis. (AFP) 

Krievi esot ieņēmuši Soledaras rietumu flangu. Tā apgalvo viņi paši. ISW piektdien demonstrēja videoklipu, kuru pārpublicējuši krievu militārie blogeri. Tas ir arī ir mūsu mediju un FB komentētāju avots. Nekādu slepenu avotu par lietu stāvokli frontē nav. Nakts uzrunā Zeļenskis uzsvēra šo apstākli, ka krievi lielās par to, kas nav noticis un šis esot signāls, ka viņu sistēmā ir kļūda. Iesaku nelasīt Telegram un neizplatīt tālāk melus par šī kara gaitu. 

Somija sūtīs tankus uz Ukrainu, tie būs Leopard 2. (TT) Līdzīgi gatavojas rīkoties arī Polija un ASV, Francija un Lielbritānija. 

No Krievijas pienāk ziņas, ka parlamenta spīkers Vjačeslavs Volodins pieprasījis aizbraukušo Krievijas pilsoņu īpašumu konfiskāciju dzimtenē. Īpaši tad, ja šie cilvēki ārzemēs uzstājas pret Ukrainas karu. Pēc Volodina domām likumi, kas Krievijā pašlaik eksistē un soda par “nepareizu izteikšanos kara sakarībā“, esot pārāk vāji. Vajagot skarbāk. (TT) 

Cietumnieki ir Krievijas slepenais rezerves darbaspēks. Par to, ka ieslodzītie tiek dzīti pāri mīnām frontē pie Bahmutas, jau zinām. Tagad noskaidrojies, ka cietumnieki tiks izmantoti tanku būvniecībai Urālu fabrikā Uralvagonzavod. Pašlaik tur sāk strādāt 250 ieslodzītie. Taču vēl 400 000 sēž aiz restēm un tas, protams, ir rūpniecības un kara vajadzību potenciāls. (SvD)

Vācija turpina kašķēties un nepalīdzēt ukraiņiem tik lielā mērā kā to varētu sagaidīt. No viņiem varētu sagaidīt tankus. Kāds ir šīs vilcināšanās iemesls? Eksperti no Vācijas to komentē tā: vāciešiem esot grūti radikāli pārmainīt savu priekšstatu par krieviem un Krieviju. Var pamanīt vēlmi piekāpties krieviem un atbalstīt viņu „ģeopolitiskās intereses“. Viņiem grūti nomainīt ieasistējušu priekšstatu par to, ka bez sarunām ar Krieviju nav iespējams miers Eiropā. Vai Krievija varēs turpmāk noteikt kā mums šajā kontinentā dzīvot? Ar kādā tiesībām?  Ar veto tiesībām, neatkarīgi no režīma? 

Nelāga pret ukraiņiem ir arī Šveices valdības attieksme. 

Taču, neatkarīgi no tā, NASA ir atradusi (ar savu teleskopu TESS) jaunu planētu visumā, kas ir apmēram tik pat liela kā zeme un apdzīvojama. Tā atrodas 100 gaismas gadu attālumā no mums. Planētu sauc TOI 700. (CNN)  Pirms trim gadiem tika atrasta līdzīga planēta, kas arī cirkulē ap to pašu zvaigzni.  TO sauca TOI 700 d. Viņu saule ir apmēram uz pusi mazāka par mūsu sauli, bet divreiz karstāka par to. Ir ūdens, var apdzīvot. Būs kurp emigrēt…   

Attēlā Soledara (SvD)

Leave a Reply