Cīņa par ietekmi krievu hierarhijā

Ukraiņu kara ārsts Andrijs Verba izoperējis no karavīra krūtīm neuzsprāgušu granātu. BBC par šo plaši informē skatītājus un klausītājus. Labi. Taču turpinās kašķis par to vai krievi ir vai nav ieņēmusī Soledaru. Ukraiņi saka, ka nav (Reuters), bet krievi klaigā, ka esot gan. 

Vāgnera armija pat safotografējusies pazemes gaiteņos un ziņo, ka esot nogalinājuši 500 ukraiņu karavīru. (Reuters). No klaigāšanas YouTube, izskatās, ka krievu būtu ieņēmuši Berlīni. Vistrakāk lielās „Putina pavārs“ un privātās armijas šefs Prigožins. (Telegram). Diemžēl prieks bija īss, jo uzvaras deju pārtrauca krievu un ukraiņu ziņojumi par to, ka kaujas tur turpinās. Tas, ka Kremlis stāsta ko citu nekā Prigožins pats, parāda, ka Maskava vēlas pateikt, ka zina labāk „kas notiek“ un kurš atrodas hierarhijā virs „Putina pavāra“.  Izskatās, ka ar šo Prigožins vēlas sevi iebīdīt krievu politiskajā elitē. Pagaidām neizskatās, ka viņam būtu kādi panākumi. (TT) 

Bahmutā karo arī cietumnieki, kurus Prigožins izmantojis kā paklāju, lai viņa armijas kaujinieki varētu viegli un ātri pāriet pāri mīnētām teritorijām bez sapieru palīdzības. Cietumniekus triec pāri mīnu laukiem, viņi uzsprāgst gaisā un pēc tam ceļš citiem ir vaļā. Kaujas Bahmutā ir tuvcīņa. Aci pret aci. „Šādi karot ir ļoti smagi“, – komentē Ilmari Keihko (DN). Starp citu šajā pilsētiņā (Soledarā) ir arī 523 civilie iedzīvotāji. (CNN) Vairums no viņiem ir vecāki par 50 gadiem, ziņa spar bērniem zem drupām Soledāra nav. Evakuēt šo ļaudis neesot pašlaik iespējams. (TT) Šodien krievu avotos pārādās ziņa, ka ukraiņi Soledāru esot pametuši (atkāpušies). Ārzemju avoti to vēl nav apstiprinājuši. Ukraiņi arī nav.Tāpēc nesteigšos ar ziņām, kas nav pārbaudītas, bet ir baumu līmenī.

„Putins vēlas parādīt Prigožinam viņa īsto vietu, bet ja džins izlaists no pudeles, tas atpakaļ pats pudelē nelīdīs. Viņš vēlas varu. Tikt pie politiskas varas. Rodas iespaids, ka kaut ko viņš no Putina ir dabūjis, taču ne tika daudz kā bija cerējis.“ (Ilmari Keihko, DN)

Tas, ka Surovikins (Prigožina cilvēks) pārmests pār bortu nozīmē, ka Putins mēģina izrēķināties ar varas vertikāli Krievijā. Samazinot Prigožina ietekmes sfēras un iespējas.    

Ārzemju medijus interesē arī vakardienas ziņa par to, ka nomainīta krievu armijas vadība. Ģenerālštāba šefs Valerijs Gerasimovs tagad priekšniekos visur un tas nozīmējot, ka Krievijas armija esot uz krīzes robežas. „Armagedons“ „Sīrijas slakteris“ jeb „Sergejs Šausmīgais“ (Surovīkins) izsperts ārā kā nederīga pagale kara ugunskuram. Tikai trīs mēnešus pēc starta. Šis notikums neesot pa prātam niknajiem krievu militārajiem blogeriem. Pēc viņu domām pats Gerasimovs pie visa esot vainīgs. Lai gan no malas izskatās, ka „Sergejs Šausmīgais“ prata uzbrukt vienīgi Ukrainas elektrotīklam, sievietēm un bērniem pilsētās. No frontes viņš turējās tālāk. 

Mēs pārējie gaidām ar nepacietību kad krieviem beigsies munīcija. Plāno, kas notikšot 2023.gada pavasarī. (ISW)

Kāds krievs no Urāliem, kurš bija atticies no iesaukšanas krievu armijā, notiesāts ar pieciem gadiem cietumā. (TT)

Leave a Reply