Problemātiskie 3 mm

Abām karojošajām pusēm tūlīt pietrūks ar ko šaut. Krieviem jau tagad pustukšas munīcijas noliktavas, bet NATO šefs Stoltenbergs jau pirmdien brīdināja, ka gandrīz beigušies munīcijas uzkrājumi arī rietumos. Tāpēc, ka karā katru dienu tiek tērēti gigantiski daudzumi un pašlaik daudz izšķir uzkrātās rezerves. Viena lieta ir to visu saražot, bet otra problēma – standarti. Lādiņam jābūt tādam, lai „lielgabals“ spēj to izšaut. (SvD)

Tātad, Ukrainā šodien šim nolūkam ir divi standarti 155mm un 152 mm. Ar Himars sistēmu viss kārtībā. Taču problēmas rodas ar parastās, vecās artilērijas lādiņiem. „Ukraiņiem ir tikai daži granātmetēji ar kalibru 155 mm. Tagad, kad ir iztērētas visas rezerves no bijušajām Varšavas pakta valstīm,  par lielu problēmu kļūs munīcija krievu ieročiem.  

Krievu ML-20 ir ar 152 mm kalibru stobru. Tas nozīmē, ka Padomju Savienībā jeb Krievijā ražotie ieroči pieprasa sev cita standarta munīciju nekā NATO ieroču arsenāls. Tas pats AK5 ir 5,56 mm ierocis, bet Kalašņikovs 7,62 mm.  

Piemēram, arī ukraiņu pieprasītajam zviedru ražojumam Archer ir 155mm kalibrs. Amerikāņi pašlaik intensīvi ražojot artilērijas munīciju savām ierīcēm. No 14 000 mēnesi uz 90 000. Protams ar kalibru 155 mm. Krievu vecajos ieročos šo munīciju izmantot nevarēs. (SvD)

Tikko paziņots, ka ukraiņi palielinot munīcijas ražošanas apjomus arī valstī uz vietas. kara sākumā ukraiņiem bija daudz mazākas munīcijas rezerves nekā krieviem. Analītiķi lēsa, ka viņiem pietikšot munīcija diviem mēnešiem. Jūnijā ukraiņi spēja atbildēt tikai uz katru 10 krievu raķeti. (RUSI)

Zeļenskis jau sen lūdz rietumiem NATO standarta lielgabalus, kas spēj strādāt ar modernajām raķetēm. Piemēram MGM-140 ATACMS, kas spēj sasniegt ļoti tālus mērķus. Tagad noskaidrojies, ka sabiedroto noliktavās nav tika daudz rezervju, lai varētu apgādāt Ukrainu. Protams, ka pa vidu jauca kremlīni, kas cenšas iestāstīt, ka dodot šādus ieročus ukraiņiem, viņi sākšot apdraudēt Krieviju. (Politico)

Taču ukraiņi ir spītīgi un pašlaik notiek skaidrošanās ar ASV vai viņi drīkst šo ieročus ATACMS (Army Tactical Missile System) no Dienvidkorejas, Polijas un Grieķijas.  

Frontē turpinās kaujas pie Bahmutas ar vāgneriešiem. Ukraiņi noliedz, ka Krasma Hora būtu ieņemta. Ukraiņu armija tikko uzspridzinājusi tiltu pie Bahmutas. (The Guardian), var gadīties, ka viņi tur atkāpsies. Tilta saspirdzināšana neļaus krieviem viegli ieņemt pilsētu. 

ASV Ārlietu departaments pieprasa, lai visi amerikāņi pamet Krieviju.  Iemesls – terors valstī un nav izslēgta ASV pilsoņu arestu arī bez iemesla. ASV ieteic neceļot uz Krieviju un tur neuzturēties.(SvD)  

Attēls – pie Bahmutas

One comment

Leave a Reply