Sirsnīgs sveiciens drosmīgajām un varonīgajām ukrainietēm solidaritātes dienā – 8.martā

Šodien astotais marts. Nē, šī nav diena, kad vīrieši godina sievietes pēc sovjetistu parauga. Šajā brīdī mēs apveicam sievietes tur, kur viņām klājas smagi. Mazās meičas kuras Irānā indē skolā, nedzimušas meitenītes Indijā, kuras abortē projām, jo viņas ir tikai meitenes, bet ģimenes grib dēlus. Patriarhālā un konservatīvā sabiedrība vienmēr vēlas dominēt un valdīt, pakļaujot meitenes saviem noteikumiem. Tie parasti ir pazemojoši.

Šodien vēlos apsveikt ukrainietes. Par to, ka viņas ir ir žilbonoši skaistas, gudras, drosmīgas un varonīgas. Viņas iztur šo krievu Putina izraisīto karu. Redz kā frontē slepkavo viņu vīrus, draugos, brāļus un tētus. Putins ir viņām atņēmis ģimeni.

Daudzas nedodas emigrācijā, bet paliek Ukrainā, lai cīnītos par savu dzimteni, Būsim solidāri ar šīm varonīgajām sievietēm. Šis astotais marts būs vēltīts viņām.

Lai jums viss izdodas un lai karš beidzas jau šogad, mīļās ukrainietes!

Ukrainā ieradies ANO ģenerālsekretārs Antonio Guterešs, lai tiktos ar prezidentu Zeļenski.

Šī ir jau trešā Gutereša vizīte Ukrainā kopš kara sākuma. Tiks runāts par tā saucamo Black  Sea Grain lietu, kas paredz ukraiņu graudu eksportu cauri Melnajai jūrai. Līdzšinējais līgums beidzas martā. Pagaidām nav zināms vai Krievija piekritīs, ka ukraiņi turpina eksportēt savus graudus pa Melnās jūras ceļu. (TT)

Novomoskovskā pilsētā aizturēts kāds ukraiņu drošības dienesta dienesta SBU ierēdnis par sadarbību ar Krieviju un spiegošanu tās interesēs. (Sky News). Viņš pieķerts informācijas nodošanā krieviem par apdzīvoto vietu zonu bombardēšanu, kas var izraisīt iespējami lielus zaudējumus. Viņš bija vācis informāciju, kas būtu palīdzējusi krieviem ieņemt un okupēt visu Dņipropetrovskas reģionu. Par saviem pakalpojumiem Kremlim, šis cilvēks saņēmis labu naudu. (TT) 

Vakar Zeļenskis intervijā CNN informēja, ka ukraiņu armija nenodrošinās krieviem „zaļo ielu“ caur Bahmutu uz Ukrainas centru. 

Augsts ierēdnis Zeļenska kabinetā vakar Kijivā rietumu medijiem apliecinājis anonīmā intervijā, ka ukraiņi nekādā veidā nav saistīti ar Nord Streem 2 gāzes vada saspridzināšanu Baltijas jūrā. (Sky News). To pašu publiski apliecinājis arī Mihailo Podoļjaks. Šo informāciju nesen publicēja New York Times, atsaucoties uz kāda amerikāņu pētnieciskās grupas it kā noskaidrotiem faktiem. Pagaidām nav skaidrs vai šāda grupa patiešām eksistē jeb šī ir Kremļa piespēlēta informācija amerikāņu medijiem. Līdzīgu informāciju tikko publicēja arī vācu Die Zeit. 

Krievija tikko pārtraukusi atskaitīties par atomieroču stāvokli amerikāņiem. Šie rutīna bija līdz šim parasta lieta. Abas valstis informēja viena otru par aktivitātēm šajā jomā.  Tagad krievi (kopš 28.februāra) šo līgumu ir lauzuši un vairs nesadarbojas.  (DN)

Vakar un aizvakar pasauli aplidoja nelāgs videosižets, kurā krievi nogalina neapbruņotu ukraiņu karavīru. Vīrieti nošauj mežā pēc tam kad viņš skaļi paziņo: „Slava Ukrainai!“. Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuļeba paziņoja, ka šis ir vēl viens pierādījums apzinātai ukraiņu iznīcināšanas procedūrai. Viņu nošāva tāpēc, ka ukrainis. Tāpēc, ka mīl savu dzimteni. Šāvēji bija vāgneriešu grupējums „Rusiči“. Nošautais 40 gadus vecais Aleksandrs Macijevskis. Skaitījās pazudis kopš 3. februāra, visu laiku cīnījies pie Bahmutas.  

Sižets aplidojis pasauli un gūst atzinību visās civilizētajās valstīs. Iespējams, ka kirievu karavīri (publicējot šo slepkavību) centās demonstrēt savu „varonību“. Nezinu. Grūti pateikt ko viņi ar šo gribēja pateikt. Taču skaidrs ir viens – nošaut neapbruņotu cilvēku kamera spriekšā par to, ka viņš mīl savu dzimteni ir nejēdzība vispārākajā pakāpē.     

Leave a Reply