Nakts artilērija atsākas. Krievi grauj tālāk Ukrainu

Masīvie nakts krievu artilērijas uzbrukumi Ukrainai esot atriebība par it kā „ ukraiņu nacistu uzbrukumiem Brjanskai“ pirms nedēļas (TASS). Nedomāju, ka ir vajadzība kaut ko skaidrot (pierādīt), ka nekādu nacistu uzbrukumu Krievijai no ukraiņu puses nebija. Krievija vienmēr ir vajadzība runāt tā kā izdevīgāk, nevis tā kā patiesībā noticis. Tāpēc Kremlis izdomāja „iemeslu“, lai atriebtos. Atkal šāva ar raķetēm, izsita no ierindas Zaporižjas atomelektrostaciju un vienā rāvienā nogalināja sešus civilos, vairākus desmitus aprokot zem drupām sešās pilsētās. (Reuters)

Pēc nakts uzbrukuma Harkiva atkal ir bez elektrības. Tas nozīmē – nav siltuma, dzeramā ūdens un gaismas. (TT) 

Uzbrukumi tika veikti ar 80 hiperskaņas Kinžal raķetēm. Tās spēj pārvarēt 2000 km attālumu un prot izvairīties no pretgaisa aizsardzības sistēmām. Krievu medijos, protams, tiek apgalvots, ka no ierindas tāpēc izsistas ukraiņu militāras struktūras, taču ukraiņi liecina pretējo un rāda kā naktī sagrauti nami ar dzīvokļiem. 

Lietuvas militārās izlūkošanas dienesta vadītājs Elegijs Paulavičs apgalvo, ka karš Ukrainā trupināšoties vismaz divus gadus. Krievu militārie resursi pietiekot diviem gadiem (Reuters)

Nepatīkama ziņa, jo pastāv cerība, ka militārais konflikts varētu tikt izbeigts jau šogad. Ja ukraiņi tiks apgādāti ar pietiekami moderniem ieročiem vajadzīgā daudzumā. Piemēram, Polija jau piegādājusi ukraiņiem Leopard tankus. (TT)

Iespējams, ka moderno ieroču piegāde Kijivai paātrinās šī kara beigas. 

Kārtējās ziņas no Bahmutas liecina, ka medijos visu laiku tiek pausta ukraiņu gatavība atkāpties, bet frontē šis atkāpšanās process nenotiek. „Mēs viņus žmiedzam tur uz vietas, citādi viņus pārsviedīs citā vietā“, – ziņo ukraiņu virsnieks Oleksandrs Sirinskis no Bahmutas ukraiņu Pravdai. Tiek pieņemts, ka šādi ukraiņi turpinās savu taktiku – publiski solot atkāpties, taču faktiski nepametot frontes līniju. 

Karš Ukrainā turpinās.   

Attēlā – uzbrukums Harkivai vakar. Krievu raķetes.

Leave a Reply