Kaujas pie Avdijivkas un Krimas privātā krievu armija

Kara absurdi turpinās. Pirms gada kāds vientuļš krievu tētis gandrīz nonāca cietumā (soda kolonijā) uz diviem gadiem par to, ka viņa meita (12 g.v.) skolā uzzīmējusi zīmējumu, kas ataino atbalstu Ukrainai šajā nežēlīgajā karā. 

Modrā nodevēja bijusi skolas direktore, kas pamanījusi „nepareizo bērna zīmējumu“ un informējusi par notikušo policiju. Maša Moskaļeva bija uzzīmējusi mammu, bērnu un divas raķetes, kas uzbrūk. Pēc tam Ukrainas un Krievijas karogus  un tekstu: „Slava Ukrainai“ un „Nē karam“. Meiteni un tēvu aizturēja, pratināja, nosodīja. Meiteni vēlāk ievietoja bērnu namā, kur to audzinās tikumīgie krievi pareizi. Pēc ilga tiesas procesa tēvs tagad nosodīts uz diviem gadiem par krievu bruņoto spēku pazemošanu (Reuters). Cietumā viņš nav nokļuvis, jo ir aizbēdzis. Taču meitene noķerta un tiek pāraudzināta. 

Traģiski. Šis gadījums ir tipisks krievu boļševiku mantinieku barbariskās varas piemērs.  Bērnu kūda nodot vecākus, vara izrēķinās ar nepilngadīgajiem pēc saviem ieskatiem. Cilvēka domām, viedoklim vai pārliecībai nav nekādas nozīmes. Kremlis visu zina labāk un izrēķinās ar saviem pilsoņiem tā kā ir nepieciešams. Varam patiekties apstākļiem un veiksmei, ka mums vairs nav šajā ārprātīgo valstī jādzīvo. Tā ir liela laime, kas katram būtu jānovērtē. 

Cik labi, ka Latvijā jau labu laiciņu ir projām no šīs trako pasaules. Projām no Krievijas važām.

Tagad par okupantiem. 

Lavrovs intervijā TASS turpina stāstīt par krieviski runājošo ukraiņu atbrīvošanu. Taču ANO un Unseco ziņo, ka nekāda atbrīvošana nenotiek. Drīzāk postīšana. Ar krievu raķetēm ir sagrautas 107 ukraiņu baznīcas,  89 vēsturiskas celtnes, kas bija Ukraina nacionālais mantojums. Pagalam 19 statujas un 12 bibliotēkas.

Sadragātas 2600 skolas, taču Lavrovs sola, ka tūliņ pat sākšoties arī Moldāvijas „atbrīvošana“. Pašreizējā Moldāvijas valdība īstenojot krieviem naidīgu politiku. Par to šāda valdība un valsts, protams, jāsoda. Pēc Lavrova domām, „visiem normāliem cilvēkiem jābūt sašutušiem par traģisko krievu situāciju Ukrainā“ Viņš pastāv uz savu, ka šis neesot karš, bet glābšanas operācija. (TASS)

Baltkrievijas iestādes uzsver, ka atbalsta krievu atomieroču izvietošanu savās karabāzēs. Tas esot nepieciešams, jo “ rietumi veic nenormālu spiedienu uz Baltkrieviju“. (AFP)

Fakts, ka krievi izvietos kodolieročus Baltkrievijā, izraisījis  asu reakciju ES, kas pašlaik draud Minskai ar jaunām sankcijām.

 (TT)

Par sabiedrotajiem.

Polija, sadarbībā ar Lielbritāniju, gatavojas izbūvēt Ukrainā pagaidu ciemus bēgļu uzņemšanai. Viens no tiem atradīsies pie Ļvivas, otrs – pie Poltavas. Te tiks dots patvērums 700 ukraiņiem, kas palikuši bez pajumtes. (DN)

Par karu.

Karamtorskā, naktī sagrauta kārtējā skola. Vainīgas atkal krievu raķetes. Cilvēki nav cietuši. Taču Slovjanskā pēc krievu apšaudes ir divi upuri un 28 ievainotie. (DN)

Pēdējo divu dienu laikā krievu spēki laužas uz priekšu Avdijivkas zonā. Taču bez redzamiem panākumiem. Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas informācijā var izlasīt par salīdzinoši lieliem krievu tanku zaudējumiem tieši šajā frontes punktā. (DN) 

Vakar un aizvakar krievi mēģināja ar droniem uzbrukt Kijivai. Pavisam reģistrēti 13 dronu uzbrukumi no kuriem viens trāpīja veikalam priekšpilsētā. Ar droniem vakar naktī krievi uzbrukuši arī Dņipropetrovskai. Tur viņiem izdevies izraisīt ugunsgrēku kāda industriālā rajona ēkā. 

Ukrainā jau ieradušies tanki Leopard 2 un Challenger. Ukraiņu apkalpes šai tehnikai ir izgājušas mācību procesu ārzemēs. (TT)

Ukrainas vēstniece Bernē Irīna Benediktova lūgusi neitrālo Šveici netraucēt ieroču eksportam uz Ukrainu. Līdz šim Šveice ir apzināti traucējusi šveiciešu ieroču eksportam uz Ukrainu no Vācijas, Dānijas un Spānijas. (Reuters)

Krievija izveidojusi jaunu privāto armiju „Konvojs“ speciāli Krimas vajadzībām. Tajā iekļauti snaiperi. To vada bijušai Vāgnerarmijas virsnieks Konstantins Pikalovs. Formāli šīs grupējums dibināts 2022.gadā, lai veicinātu uzvaras kaujās tieši ar snaiperu uzbrukumiem. Kāpēc tieši snaiperi? 

„Krievu armijā snaiperiem ir varoņu nimbs ap galvu jau kopš otrā pasaule skara laikiem“, –  stāsta kara eksperts Jorgens Elfvings. Snaiperi esot nozīmīga krievu kara propagandas daļa. „Viņu uzdevums ir nošaut pretinieka komandierus un vadošos cilvēkus. Krievi piešķir šim darbam lielu nozīmi, jo tas satriecot pretinieku, redzot kā priekšnieks mirst no lodes, kas mērķēta tieši viņa virzienā“, – spriež Jorgens. Šis esot psiholoģiskā presinga pasākums. Vairāk propaganda, mazāk kauja. 

Šodienas snaiperu ieroči spējot trāpīt pat 2 km attālumā. Tā apgalvo krievi. Eksperts uzskata, ka šāds apgalvojums ir pārspīlējums. Ar modernu, lielisku optisko ieroci iespējams trāpīt max 1 km attālumā. Šāda veida šaušanai ir jābūt labām iemaņām. Tikai iepriekš sagatavoti (trenēti) cilvēki spēj karot šādi. 

„Man ir  informācija, ka kara sākumā tieši šādi ukraiņu snaiperi nogalināja augstu krievu ģenerālmajoru“,- konstatē Joakims Pāsikivi. Vēlāk šo faktu apstiprināja britu mediji. Kāpēc krieviem atkal vajadzīga jauna privātā armija? To nesaprot pat rietumu eksperti. 

Iespējams, ka tā ir vajadzība pievilināt krievus armijā ar naudu. Karavīriem par šādu karošanu sola 2700 eiro mēnesī. Virsniekiem 4000 eiro mēnesī. Līgums jāparaksta gan arī Krievijas armiju, gan ar privāto „darba devēju“. Tie, kas izturēs kaujās vienu gadu. Saņems zemes gabalu apbūvei Krimā. (SvD, Meduza)

Jorgens domā, ka šādas privātās armijas ir vajadzīgas tāpēc, ka drīkst nesodīti veikt varmācības pret vietējiem iedzīvotājiem. Vēlāk viņus neiespējami saukt pie atbildības, jo neskaitās parastās  Krievijas armijas daļas. 

Kāda aina ir pašlaik frontē?

Smagākās kaujas pašlaik notiek Avdijivkā. Krievu kaujas taktika ir sūtīt uz priekšu mazas grupiņas (ap 10-15 cilvēku) ar kaujas saucieniem uz lūpām. Slikti apbruņotus. Pagaidām iznāk slaktiņš, nekas netiek aplenkts un nav saprotams kāpēc šāda nejēdzīga taktika izvēlēta. 

Tā kā tuvojas pavasaris un paliek siltāks, tad pavisam drīz varam gaidīt Ukrainas ofensīvu.    

Attēlā ukraiņi pie Bahmutas

Leave a Reply