9.maijs tikšot svinēts pieticīgi, pat Tinders negrib krievus

Ja ukraiņu pavasara uzbrukumos tiks sasniegts viss ko vēlamies, tad miera sarunas varētu sākties jau rudenī. Tā uzskata eksperts Joakims Pāsikivi. „Ja ukraiņiem izdosies būt labākiem, tad krievi būs spiesti rēķināties ar reālo situāciju“, – viņš domā un prognozē, ka lielie notikumi Ukrainas frontē sākšoties pēc vienas vai divām nedēļām. (SVT)

„Viss, kas šim karam vajadzīgs – cilvēki un tehnika, tiek piegādāti pa ceļiem. Pagaidām augsnes virskārta vēl nav nožuvusi. Tas nozīmē, ka  jāgaida līdz maija beigām“. Joakims prognozē, ka ukraiņu uzbrukšot Zaporižjas virzienā. Lai dotos uz dienvidiem un nogrieztu ceļu krievu piegādēm dienvidu zonai un Krimai. 

„Pašlaik ukraiņi traucē krievu degvielas piegādes Melnās jūras flotei. Viņi paralizējuši arī kādu elektrosadales staciju, kas kontrolēja dzelzceļa līnijas krievu okupētajās teritorijās“.

Joakimam Pāsikivi šķiet, ka gaidāmās kaujas arī izšķirs kara gaitu. Ja ukraiņiem veiksies, tad krieviem nāksies sēsties pie miera sarunu galda. Jau šoruden. (SVT)

Pagaidām ukraiņu uzbrukumam traucē māli. Ceļi ir slapji un transporta pārvietošanās apgrūtināta (The New York Times)

Dānijas parlaments vakar nobalsojis par atbalsta līdzekļu nosūtīšanu uz Ukrainu 1,7 miljardu dāņu kronu apmērā. (DR) Šajā atbalsta paketē iekļauti: tanki, munīcija un līdzekļi pretgaisa aizsardzības sistēmas iegādei. „Šis viss ir nepieciešams tāpēc, lai Ukraina varētu atkarot atpakaļ krievu okupētās teritorijas“, – uzskata Dānijas Aizsardzības ministrs  Troels Lunds Poulsens (V). Kopš Ukrainas kara sākšanās, Dānija nosūtījusi Kijivai ieročus un naudu 11 miljardu kronu vērtībā. Zviedrijas pienesums pagaidām ir 21,5 miljoardi kronu. (SVT)

Baltā nama ziņojumi liecina, ka Ukrainas frontēs līdz šim gājuši bojā 20 000 krievu karavīri.  Puse no tiem ir vāgnerieši, kas krituši pie Bahmutas. 

Aizvadītā gada decembrī krievi uzsāka vairākus uzbrukumus gandrīz vienlaicīgi: Vuhledarā, Avdijivkā, Bahmutā un Kremnīnā. Lielākā daļa no tiem tika apturēti. Krievija nav bijusi spējīga iekarot svarīgas stratēģiskas teritorijas (John Kirby). Vienīgā zona, kurā krievi ir noturējušies ar 10 000 kritušajiem, ir Bahmuta. Šis milzīgais upuru skaits izskaidrojams ar krievu cietumnieku iesaistīšanu kaujās. Pa taisno no cietuma, bez pamācības un iemaņām, bez sapratnes par stratēģiju un taktiku un bez loģikas un sakarīgas vadības. Šie priekšnoteikumi arī izskaidro augsto mirstības procentu krievu pusē Bahmutā. 

Tuvojas 9.maijs un izskatās, ka sešos Krievijas reģionos „uzvaras dienu“ šogad nesvinēs. Kāpēc? Tāpēc, ka bail no ukraiņu uzbrukumiem svinību parādes laikā. (The Guardian)

Par svētku atcelšanu jau ziņoja Belgoroda, Kurska, Voroņeža, Orla un Pleskava. Tagad pievienojusies arī Saratova. (DN)   

Ar mīlu slimie krievi vairs nevarēs meklēt sev partnerus Tinder portālā. Aplikācijas īpašnieks Match Group paziņojis, ka atsakās no krievu tirgus. (BBC)

Krievi ziņo, ka ukraiņi uzbrūkot Brjanskai. (Telegram) Upuru nav un šo apgalvojumu nav apstiprinājuši neitrāli avoti. 

Britu avoti vēsta, ka Krievijas aizsardzības industrija nespēj apmierināt Kremļa prasības. Nepietiek munīcijas un Prigožinam netiek dots tas, ko viņš pieprasa. Pirms nedēļas no darba tika atbrīvots Krievijas Aizsardzības ministra vietnieks Mihails Mizancevs, kurš atbild par loģistiku. Šajā darbā viņš nostrādāja tikai astoņus mēnešus un to zaudēja munīcijas deficita dēļ. (DN)

Attēlā Mikolajiva (DN)

Leave a Reply