Patriots Kijivā nav bojāts un turpina darbu

Kremlis aizliedzis krievu politiķiem un amatpersonām iesniegt atlūgumus kara apstākļos. Ja kāds iedomāsies aiziet no darba, tad šim cilvēkam draudēs tiesu lietas. (Istories) Oficiāli šis noteikums no Kremļa puses netiek komentēts. Taču nevienam nav noslēpums, ka pamazām Krievijā ieplūst informācija par notikumiem Ukrainā un daudzi vairs nevēlas turpināt darbu varas aparātā. Vienīgā iespēja aiziet no amata ir „veselības apstākļu dēļ“ vai samaksājot savam priekšniekam. „Diezgan daudzi izmanto iespēju “atpirkties“ no ieņemamā amata un pēc tam klusi pazūd no valsts“, – ziņo viens no anonīmajiem avotiem. (DN)

Iemesls varētu būt bijušā gaisa desanta spēku komandiera Mihaila Tepļinska demisija. Iemesls- nesaskaņas vadībā un publiska kritika. Janvārī viņš pameta savu amatu frontē. Aprīlī ieguva citu amatu. Iespējams, ka ar šo Kremlis vēlas ierobežot izteikšanās iespējas valstij svarīgu amatu veicējiem.  Līdz šim augstām amatpersonām mēdza konfiscēt pases, lai atturētu tos no emigrācijas (Financial Times). Tātad, lai izvairītos no tā, ka cilvēki ar pieeju valsts noslēpumam emigrē un pēc tam nodod šīs ziņas ārzemju izlūkdienestiem.

Šodien pierādījies, ka krieviem otrdien nav izdevies iznicināt pretgaisa aizsardzības sistēmu Patriot Kijivā. Ziņas no anonīmiem avotiem ASV apgalvoja, ka krievu uzbrukuma rezultātā viens no Patriot ir salūzis, taču tagad izrādās, ka šī ir viltus ziņa. (CNN)

Anonīmi komandieri apgalvo, ka tā ir taisnība – Ukraina otrdien patiešām ir notriekusi visas sešas hipersoniskās krievu Kinžal raķetes  (New York Times). „Sadragāt Patriotus ar Kinžalu nav iespējams“ – konstatēja Jurijs Ihnāts Reuters korespondentam (Reuters)

Šī ir ļoti laba un būtiska ziņa. Vakar mēs par to šaubījāmies, taču šodien ir skaidrs, ka šis panākums ir patiesība. Ukraiņiem viss notiek. 

Pēdējo dienu laikā krievi pastiprina savas armijas iespējas Bahmutā. Vai nu vēloties atgūt zaudētās teritorijas, jeb paredzot, ka pavasara ofensīva sāksies tieši šeit. Pagaidām nekādu būtisku pārmaiņu šajā frontē nav (TT)

Lielbritānija un Nīderlande vienojušas par starptautiskas koalīcijas izveidošanu, kuras uzdevums ir sagādāt Ukrainai kara lidmašīnas. Tādas kā F-16. Līdz šim rietumu pasaule neizrāda lielu pretimnākšanu šajā jautājumā ukraiņiem. Līdz šim tikai Slovākija un Polija ir piegādājusi Ukrainai padomju laiku krievu Mig-29. (TT) 

Attēlā – pamests krievu tanks Ukrainā (DN)

Leave a Reply